Wij hebben ervoor gekozen om het wel in de familie te houden. Wij hebben gekozen voor broer en zus van ons. Zus is beste keuze everM Die bekommert zich echt om onze dochter. Broer trekt zich werkelijk niks van haar aan! Ik ben blij dat ik niet na hoef te denken over wie Peter/Meter bij een tweede want dan zouden we echt een probleem hebben! Overigens kunnen hier bij ons wel twee meters zijn of of twee Peters. Mijn oma heeft zelfs 3 petekinderen (inmiddels allemaal volwassen).
Allemaal heel verschillende situaties dus... Ik heb uiteindelijk gisteren toch mijn vriendin gevraagd en ze wou het heel graag Ik ben er ook van overtuigd dat zij haar rol met glans zal vervullen. Nu ja, ik verwacht niks extra's van haar, maar ik weet dat ze sowieso uit zichzelf al heel betrokken zal zijn en in dat opzicht vind ik het net fijn dat ik onze band op deze manier kan bevestigen. Ze is een engel en ze mag het weten. De eerste buiten mijn vriend die wist dat ik zwanger was, de eerste die achter een nieuwe buikfoto zal vragen of mij zal overstelpen met weetjes over wat ik waar kan kopen. Degene die mij metéén een babyboek cadeau deed.. Ik kan niemand beter wensen en als anderen zich gepasseerd voelen is dat maar erg jammer voor hen. Nu het vast ligt, voel ik er mij des te beter bij en ben ik heel blij dat ik mijn 'goesting' gedaan heb. Dank jullie wel allemaal om jullie mening en verhaal te delen!
Wij hebben bij onze oudste gekozen voor het broertje van mijn vriend en zij vrouw. Niet omdat zoonlief gedoopt is, maar meer om het geregeld te hebben als er iets met ons zou gebeuren. Achteraf heb ik er wel spijt van, want het contact is niet heel erg denderend. We hebben geen ruzie of zo, maar we zien elkaar amper. Daarom zou ik voor nummer 2 graag mijn broer en zijn vrouw vragen, maar eerlijk gezegd hebben we het er nog niet over gehad nu. Dat komt nog wel. Ik zou doen waar jullie je goed bij voelen, hoe moeilijk die keuze misschien ook is. Sterkte met jullie beslissing!
Prachtig en wat ontroerend zo'n lieve betrokken vriendin! Wij hebben geen peters/meters maar wèl ook expres buiten de familie de voogd voor onze kinderen gekozen...mijn allerbeste vriendin. Een bloedband is zwaar overtrokken en vaak meer een 'verplichting' dan dat diegene ook echt het meest betrokken is bij of gehecht aan het kind.
@reckless: het kan inderdaad altijd uitlopen op een teleurstelling, daar ben ik me zeer bewust van en op dat vlak is familie wel meer 'voor altijd', maar bij mij persoonlijk toch ook situaties waar zelfs een bepaald deel van de familie niet meer in the picture is... Betreft als er met ons iets zou gebeuren... zijn dat niet automatisch de grootouders bv? Ik weet eigenlijk niet hoe je dat moet regelen in dat geval, wat wij graag zouden willen..
Wij kennen ook geen peters en meters, maar dat komt omdat wij christelijk zijn. Het komt bij de Roomse doop vandaan.
Dat moet je vast laten leggen bij de notaris, anders beslist een rechter in dat geval. Meestal kijken ze wat voor het kind de beste situatie is. Hier hebben we gekozen voor mijn zusje, omdat wij en zij ons daar het prettigst bij voelen. Hoop maar dat het nooit nodig is!
Bloed is inderdaad zeker niet alles... het is een sterke band, maar geen alles zeggende. Ik heb meerdere vrienden voor het leven, op wie ik bv meer vertrouw dan op mijn eigen broer bv.. Misschien moet ik de voogdij ook vastleggen naar haar toe. Ik kan moeilijk mijn moeder hiermee belasten als ik zo wegvallen (al vraag ik het haar wel eerst natuurlijk, kwestie om geen onnodig moeilijke situaties te creëren als dat ook effectief zou gebeuren). Hoe heb jij dat vastgelegd? In een testament?
Precies. Ik heb zelf wèl peters en meters, familie notabene en daar is 0,0 contact meer mee. Dan dus 1000x liever een echte vriendin voor het leven, zij betekent veel meer voor ons dan 'bloedeigen' zus. Ja, wij zijn naar de notaris geweest hiervoor en is zowel in NL als huidige woonland vastgelegd in testamenten.
Wij hebben ons kind NIET gedoopt (ben ik erg op tegen) maar mijn kind heeft een peter en meter. Mijn beste vriendin die ik al 20 jaar ken en haar man. We hebben ook in ons testament laten vast leggen dat mocht ons iets overkomen hun de zorg van onze zoon op zich nemen. We hebben afgesproken dat bij een tweede hun ook mocht ons iets overkomen hun voor ons tweede kind gaat zorgen zodat ze samen blijven.
Hier identiek verhaal Vandaar ook dat ik niet zozeer maal om buiten de familie te gaan, waar mijn verloofde het wel iets moeilijker mee heeft. Ik ga ook een keer kijken hoe ik het het beste regel enz. Naar een notaris gaan die je ten slotte niet zomaar (noch kosteloos).