Hoe vind ik een stageplek (verz. IG)

Discussie in 'De lounge' gestart door liebrando, 14 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    #1 liebrando, 14 jan 2011
    Laatst bewerkt door een moderator: 14 jan 2011
    Een stageplek of een baan waar ik kan werken leren voor mijn opleiding. Ik wil graag verzorgende IG worden maar dan moet ik eerst wat anders halen omdat ik verder geen papieren heb. Nou zag ik als ik mbo helpende zorg en welzijn niveau 2 doe ik daarna mbo verzorgende ig kan doen maar..........ik moet of de bol doen korte stage van 650uur, of een bbl doen werk en leren 1560 uur doen. Maar ik vraag me af hoe kan ik een stageplek vinden? waar zou ik moeten gaan zoeken? In ziekenhuizen, bejaardenhuizen ofzo? en als ik werken en leren doe moet ik dan eerst een baan zoeken in de zorg waar ik daarnaast dan me opleiding kan doen ofzo? of moet ik een bedrijf zoeken die mij wil helpen met werken en leren? En is dat dan betaald het werken naast me leren??

    Misschien ben ik wel heel dom maar misschien dat iemand me dit even kan uitleggen. Wil zooooooooooo graag weer wat doen!
     
  2. rinke

    rinke Fanatiek lid

    9 okt 2010
    2.224
    0
    0
    verzorgende ig
    noordholland
    bij ons in de buurt is het zo dat als je de bbl wil doen (werken leren) dan moet je bij een instelling die je leuk lijkt en opleidingsplekken heeft gewoon soliciteren..

    bij de bol moet je je gewoon bij een school aan melden en hun geven de stage plekken uit..
     
  3. draga

    draga Fanatiek lid

    4 feb 2010
    1.657
    0
    36
    3 baantjes in de schoonmaak. Eindelijk werk!
    drentse land
    Ik heb toevallig de zelfde wens als jou en heb dit gedaan. Naar verschillende zorgcentra's heb ik een open sollicitatie gestuurd met de vraag voor een bbl-opleiding. De meeste zorgcentra leiden mensen zelf op met garantie op een baan. Vaak beginnen deze opleidingen rond september en moet je er nu al bij zijn. Bbl houdt in stage lopen en werken dus eigenlijk betaalde stage zeg maar.
    Ik hoop dat je hier wat aan hebt succes ermee.

    Groetjes Draga
     
  4. belinda203

    belinda203 Bekend lid

    23 mrt 2008
    784
    0
    0
    verzorgende I.G.
    Odijk
    Langs gaan bij het arbeidsburo en jevragen daar voorleggen?
    Open sollicitatie's sturen naar verzorgings- of verpleeghuizen in de buurt met je wensen erin??
     
  5. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    wouw wat veel tips al super ik zal ze allemaal eens goed gaan bekijken!!
     
  6. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Ik heb deze opleiding ook gedaan.
    Heb gesolliciteerd bij een instelling (opleidende instelling) en van daaruit de BBL gedaan.
     
  7. Windows

    Windows Fanatiek lid

    2 feb 2006
    1.860
    0
    0
    Met BBL ben je beter af(Beroepsbegeleidende Leerweg)want je krijgt meteen salaris :)
     
  8. Tesske

    Tesske VIP lid

    24 mrt 2009
    6.799
    0
    0
    Open sollicitaties voor een BBL plek vzIG versturen.
    Je zal dan minimaal 24 uur moeten gaan werken naast je schooldag en werkt (vaak) alle diensten mee.
    Je staat als BBL leerling niet 'over gepland' en werkt dus als voltallig personeelslid.
    Je krijgt uitbetaald als leerling en kan de opleiding starten in Februari en/of in September.
     
  9. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    Dus ik moet eigenlijk gewoon gaan solliciteren naar zorgcentras enz met de vraag of het ook mogelijk is om te werken en leren bij hun?
     
  10. Violetriot

    Violetriot Fanatiek lid

    25 apr 2010
    2.998
    0
    0
    woonbegeleider
    Gelderland
    hoi meis, wat goed dat je een opleiding wil oppakken!

    Ik ben zelf verzorgende IG, en heb de opleiding intern in een verpleeghuis gedaan.
    Ik denk dat je het beste een (eventuele open) sollicitatiebrief kan sturen naar verpleeg/verzorgingshuizen of instellingen voor verstandelijk gehandicapten bijvoorbeeld, net wat je leuk lijkt. Let er op dat ze ook niveau 2 willen opleiden, dit is niet overal zo.

    Je krijgt dan een werk/stage plek. Je werkgever betaald dan je opleiding als je voor de BBl variant kiest. Wel is het zo dat je een leerlingen salaris krijgt, wat dus lager ligt dan als je gediplomeerd bent.

    Als je niveau 2 gedaan hebt krijg je best veel vrijstellingen voor niveau3, dus dat is dan een stuk makkelijker om er achter aan te doen.

    succes en ik hoor het wel als je vragen hebt.
     
  11. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    he meis

    bedankt voor je uitleg. Ik moet idd eerst nog niveau 2 doen, misschien dat ik meteen niveau 3 kan doen dus meteen verzorgende ig maar ik moet het even navragen hoe het zit. Maar goed ik zal eerst dus eens even hier in de buurt bij zorgcentras gaan kijken of zij opleidingen hebben voor niveau 2 of 3........

    Bedankt voor al je info meis! als ik nog wat moet weten weet ik je te vinden!!
     
  12. Tesske

    Tesske VIP lid

    24 mrt 2009
    6.799
    0
    0
    Wat voor een vooropleiding heb je dan jongmoedertje?
     
  13. cyntje78

    cyntje78 VIP lid

    11 nov 2008
    6.297
    3
    0
    Genieten van ons ventje!
    Ik weet niet waar je woont? Maar ik werk voor een stichting en die geven opleidingen met stageplek. Je werkt minimaal 24 uur en 1 dag per week ga je naar school. Je hebt daarna ook een baangarantie voor, ik geloof, 3 jaar. En je hebt meteen een inkomen ;)

    Ik denk dat er zo wel meer grote instellingen werken in nederland.
    Onze stichting heeft verschillende verzorgingshuizen, zorg-aan-huis en verpleeghuizen om te werken.
     
  14. Violetriot

    Violetriot Fanatiek lid

    25 apr 2010
    2.998
    0
    0
    woonbegeleider
    Gelderland
    Ja onze stichting werkt ook zo.
    Ik denk de meeste grote verpleeg en verzorgingshuizen wel.

    Wat ideaal is vind ik dat je binnen je werkveld nog zo veel door kan leren als je wil. Ik heb na m'n niveau 3 nog een half jaar spw4 modules gedaan. En daarna de opleiding tot eerst verantwoordelijke.
    En m'n werkgever betaalde alles, wat ideaal was want doordat ik eerder hbo niet af had gemaakt heb ik al een behoorlijke studieschuld die nu niet verder opliep.
     
  15. jettepet

    jettepet Niet meer actief

    Ik werk ook als VZ IG. Wij leiden ook BBL leerlingen op.
    Bij ons is er altijd plaats, weet niet waar je woont?
    Bij ons zijn de BBL'ers altijd wel niveau 3, volgens mij is er geen niveau 2 in de BBL naar ik weet.

    Weet natuurlijk niet wat voor vooropleiding gehad hebt, maar als je gewoon je middelbare schooldiploma hebt, kun je gelijk aan niveau 3 beginnen. Of moet je eerst niveau 2 doen omdat je dit niet hebt?

    In ieder geval succes, misschien is het een idee om bepaalde verzorginshuizen en verpleeghuizen te bellen en vragen of ze BBLers opleiden, wellicht een korter lijntje?

    Liefs Jet
     
  16. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    ik woon in friesland. Ik heb helaas mijn diploma niet kunnen halen door lichamelijke omstandigheden in het examenjaar dus ik heb geen vooropleiding. vandaar niveau 2 daarna kan ik instromen na niveau 3........
     
  17. Vlekje

    Vlekje Fanatiek lid

    12 aug 2008
    1.443
    0
    0
    voedingsdeskundige en eigenaresse van: kwestievanv
    Somewhere over the rainbow
  18. jettepet

    jettepet Niet meer actief

    O meis dat is vervelend!
    Ik werk in Meppel, wel in de buurt maar te ver om te reizen voor jou denk ik.

    Kan je misschien als je niveau 2 gaat doen de volwassen variant doen? Volgens mij gaat het dan ook sneller, en kan je volgens mij binnen het jaar je diploma helpende halen en daarna doorstromen naar niveau 3.
    Jammer dat je niet in de buurt woont, wij kunnen wel wat jongere collega;s gebruiken ;)
     
  19. liebrando

    liebrando Niet meer actief

    Dat is voor tever weg helaas. Jammer was leuk geweest!

    Euh moet ik even kijken of dat mogelijk is!

    kan je met verzorgend ig ook in het ziekenhuis werken? en zo ja wat doe je dan?
     

Deel Deze Pagina