Onze dochter houdt de ontlasting op met verstopping tot gevolg. We zijn hiervoor al bij de kinderbekkenfysio en de huisarts en ze krijgt Forlax. Dit alles vooralsnog zonder resultaat. Qua voeding en vocht doen we al zoveel mogelijk, evenals m.b.t. bewegen. Het probleem is begonnen na een aantal AB-kuren, ze kreeg hierdoor harde ontlasting waardoor ze vervolgens niet meer durfde te poepen. Uiteindelijk is dit een hele periode beter gegaan, maar nu zijn we weer terug bij af. Ze poept 1-3 keer week, maar de ontlasting is te keutelig. Ik kan aan haar zien wanneer ze aan het ophouden is, maar als ik haar dan op de wc wil zetten wordt ze boos en dus heeft het geen zin. Ik kan haar immers niet dwingen te poepen. Het ophouden is dus echt het probleem, haar buikje lijkt wel te willen poepen, maar ze kan zich er zelf dus niet aan overgeven lijkt het wel. Als er geen verbetering komt gaan we naar de poep-poli, maar ik dacht misschien heeft iemand nog de gouden tip...
Mijn dochter zit ook al ruim twee jaar aan de forlax. Met het zindelijk worden echt weer even een probleem als het een dag ' harder' was dan waren we weer ruim 1,5 week aan het knoeien voordat ze weer naar de wc wilde. Mijn dochter liep hiervoor bij de kinderarts. Die gaf als advies om dit te doorbreken om zoveel forlax te geven dat ze het net nog/niet meer kunnen tegenhouden om naar de wc te gaan en dan onderbreek je het ophouden. Van daaruit weer de forlax afbouwen en het naar de wc gaan opbouwen. Wij hebben dit zelf niet gedaan, maar mijn dochter wilde graag zelf naar de wc (was al lang en breed plas zindelijk maar die darmproblemen duurde het poepen erg langggggg) en was nog gevoelig voor beloningen. Eerder ook wel eens boos geworden (eigen frustratie) maar uiteindelijk werkte hier, neutraal vertellen dat ze naar de wc moest, enorm positief reageren bij succes en vooral niet de strijd aangaan. (wat enorm moeilijk is!)
Ik zou haar een microlax geven die kan je zelf bij het Kruidvat kopen. Dan zal ze het echt niet meer op kunnen houden en is de 'stop' eruit Verder veel laxerende dingen geven bijvoorbeeld pruimendsap van Zonnatura. Succes ermee!
dit zou ik dus echt nooit zo geven zonder doktersadvies. ik zou toch echt even bij een arts onder controle blijven hiervoor en desnoods naar de poeppoli gaan. en zoals er al gezegd was proberen niet boos te worden en je frustraties niet te laten zien, maar dat is moeilijk
Kan geen kwaad hoor. Mijn jongste heeft het als baby al gekregen in het ziekenhuis. Moet niet gebruikt worden om structureel het probleem op te lossen maar echt even om wat op gang te brengen.
Kan idd geen kwaad, maar zou dat wel in overleg met huisarts doen. Als ze bang is om te poepen, en het komt er opeens met veel kracht uit, dan is dat misschien niet de handigste oplossing. Je kan ook nog gedroogde perziken, abrikozen en pruimen geven. rozijntjes, etc. En een warm bad wil hier ook nog wel eens helpen.
Is het misschien een idee als je aan haar ziet dat ze moet poepen dat je haar voor de tv zet op het potje? Dan wordt ze misschien afgeleid en ontspant en lukt het dan?
Zorg ervoor dat ze voldoende drinkt en vezels eet. Spreek vaste tijden af waarop ze naar de wc 'moet' ook al heeft ze geen aandrang. En zorg voor een voetensteuntje bij de wc zodat ze goed kan zitten en geen bungelende beentjes heeft. En wat verder al gezegd is: geen drama van maken. Zo neutraal mogelijk reageren. Evt belonen als het gelukt is.