Ik lees net op facebook een bericht van een politiesite (een blog van een agent) dat een jongetje van nog geen 2 gestikt was in een druif. Hij heeft geprobeerd het jongetje te redden, maar tevergeefs. Ook het ambulancepersoneel kon hem niet redden, ze kregen de druif er niet uit. Wat ik me dan afvraag; hadden ze hem niet kunnen intuberen? Dan had hij toch weer zuurstof gekregen? Ik vind het zelf altijd doodeng als kinderen druiven of tomaatjes ofzo eten en snijd ze altijd door of zelfs in vieren, na dit verhaal blijkt maar weer hoe belangrijk dat is. En ik verbaas me er ook over hoe weinig mensen dit weten!
Oh jakkes! Heel akelig idd.. Wellicht hadden ze met intuberen de druif dieper geduwd. Mag hopen dat het ambulancepersoneel wel weet waar ze mee bezig zijn. Mijn zoontje is verzot op druiven, maar ik durf ze ook echt niet heel te geven. Al is hij nog wat jonger. Ik snij ze idd minstens door midden of 4en. Maar vaak ook gewoon heel even door de blender en dat een schepje pap er doorheen Brrr moet er niet aan denken dat er een stuk vast schiet in z'n keel.
Wat erg! Hier hebben we ze geleerd ze af te happen en ook altijd rustig aan tafel zittende ze op te eten. Hoe vaak ik in een speeltuin ook niet kinderen rond zie rennen met zuurtjes, lolly's en andere eetwaren in hun mond
Arm kind, arme ouders . Ik snap ook niet waarom hier amper voorlichting over is, over het voorkomen van wiegendood word je heel uitgebreid geïnformeerd, maar over het risico van druiven, cherrytomaatjes, pinda's, etc. helemaal niet. Waarom maken ze hier geen standaard punt van op het consultatiebureau als de eerste hapjes besproken worden? Ik wist het toevallig omdat ik als konijneneigenaar op het risico voor konijnen gewezen ben door de dierenarts, ik zou toch meer voorlichting mogen verwachten voor een baby dan voor een konijn?
Intuberen mag helaas niet iedereen zomaar ons zoontje van 16 weken is daarom ook bijna overleden, hij ademde niet bij geboorte, Ze bleven bezig met de hand pomp zeg maar na 1,5 uur kwam een neonatoloog uit Nijmegen, deze heeft ons zoontje geintubeerd, als hij te laat kwam was het te laat geweest voor ons zoontje, omdat ons streekziekenhuis niet bevoegd was voor intubatie..... Maar misschien dat met intubatie in dit geval de druif inderdaad dieper zou gaan zitten, heel verschrikkelijk voor de ouders !
Brr.. ik gaf mijn dochter afgelopen zaterdag nog druiven die niet doormidden gesneden waren. Als ik dit had gelezen had ik dat nooit gedaan!!
Raar toch? Dat een handeling die levensreddend is dan niet uitgevoerd mag worden? Dan maar dood laten gaan? Ik heb de cursus kinder EHBO gedaan en daar kwam ook wel aan de orde van wat als je iets verkeerd doet ofzo. Daar was de cursusleider heel duidelijk in. "Niksdoen is dodelijk" dus doe altijd iets! Lijkt me dat ambulancemensen toch meestal in kritieke situaties terechtkomen?!
Wat vreselijk zeg. Bij EHBO heb ik geleerd dat druiven en tomaatjes (Zacht fruit met een velletje) in 4-en gesneden moeten worden. Je hoort hier niets over. Dit risico loop je trouwens ook met knakworst. Ze zijn bezig om te verplichten om het op de verpakking te zetten dat ze in de lengte door 4-en gesneden moeten worden bij jonge kinderen.
Dit ging om een situatie van 7 jaar geleden. Natuurlijk moet je voorzichtig zijn en gewoon opletten maar laten we niet doorslaan, het is niet zo dat er per jaar tientallen kinderen overlijden doordat ze stikken in een druif, tomaat of knakworst. Als je je kind gewoon leert dat het moet zitten met eten en meteen goed moet kauwen, dan is het risico alweer een heel stuk kleiner. Ik las op FB van een moeder die haar kind van 9(!) nog geen druiven geeft, sorry, maar dan sla je wat mij betreft echt door...
Ambulance personeel mag iig volwassenen intussen, kinderen weet ik niet, maar je duwt de druif inderdaad alleen maar dieper. Daarom zijn druiven, cherrytomaten en knakworstjes inderdaad zo verraderlijk. Afschuwelijk..
Nee maar er overlijden ook geen tientallen kinderen aan wiegendood maar wel volop info daarover... Toevallig dat ik dit bericht nu zag, maar afgelopen weekend waren we op de verjaardag van ons neefje die 1 werd. Zij zijn nogal van het gezonde, het jochie mocht bijv ook beslist geen patatje mee eten, maar liep wel de hele tijd met hele druiven in zn mondje rond te stappen (loopt net).... En toen las ik dat bericht en toen dacht ik wel ff het is toch wel belangrijk dat ouders dit weten! Mijn zoontje lust ze niet, laatst kreeg hij een druifje bij de supermarkt, die heb ik zelf eerst even doormidden gebeten, maar hij spuugde hem weer uit. Mijn dochter is er dol op, die krijgt ze nu wel heel met 3,5 jaar, maar moet wel rustig gaan zitten als ze iets eet.
Het is inderdaad al 6 of 7 jaar oud dat stuk in de krant. En intuberen bij een kindje van 2, dat is specialistenwerk. Ze zullen echt alles gedaan hebben wat ze konden. Mijn kindjes kregen trouwens met die leeftijd nog geen hele druiven, tomaatjes en ei. Maar vanaf een jaar of 3, toen het gebit compleet was, wel.
Ik word altijd helemaal naar van dit soort berichten Intuberen heeft geen zin als er een obstructie in de luchtpijp zit. De luchtpijp is geblokkeerd door de druif, dus zuurstof komt niet door. Plus dat je de druif dieper duwt. Tijd geleden was er ook een artikel wat ouders waarschuwde voor het geven van druiven, tomaatjes etc. en het dringende advies deze vruchten doormidden te snijden. Dit artikel was het: Cookies op AD.nl
Wij snijden ook alles doormidden of in 4en, sinds we een keer deze waarschuwing hadden gelezen. Het valt me wel op dat weinig mensen op de hoogte zijn. Ik moet regelmatig uitleggen bij vrienden of familieleden dat mijn zoontje een snoeptomaatje (waar hij dol op is) niet heel mag eten, ivm verstikkingsgevaar. Als mijn zoontje ze ziet liggen, rent hij er op af en steekt ze direct in zn mond. Dus iedereen denkt al snel "dat kan hij prima eten". Best krom, want als ergens een knikker ligt, is bijna iedereen zich wel van het gevaar bewust. Terwijl het risico bij een druif of tomaatje groter is, omdat het een beetje meeveert en daardoor de hele luchtpijp afsluit. Met andere zaken ben ik niet zo'n bezorgde moeder, maar hier ben ik toch wel erg alert op.
Vreselijk zeg! Hier snij ik druiven, tomaten altijd in tweeën. Laatst wilde m'n schoonvader m'n zoontje een hele druif geven, hij was volgens hem wel zacht. Nou mooi niet natuurlijk! Heb het eerst in tweeën gesneden.
Verschrikkelijk inderdaad als dit je overkomt. Hier krijgt zoontje gewoon druifjes, vind inderdaad ook niet dat je daarin door moet slaan, maar ik snijd ze wel door midden. Een rond voorwerp kan makkelijk de luchtpijp blokkeren en dan ontstaan vervelende situaties. Zou misschien niet slecht zijn als het inderdaad in folders e.d. van het CB ook even wordt vermeld. Mij is het vanuit het CB nooit verteld en ik heb het ook nog nooit echt ergens gelezen. Gelukkig was ik er (mede vanwege mijn werk) wel van op de hoogte.
Ik sneed ze uit mezelf al door de helft. Ik dacht dat ik een aansteller en over bezorgd was maar blijkbaar was het gewoon instinct. Bij alles wat hij eet vind ik het trouwens wel belangrijk dat hij gewoon netjes zit. Alleen al om niet continu achter hem aan te hoeven stofzuigen.
Een paar weken terug sprak ik tijdens opname van mijn zoon in het ziekenhuis een moeder van een jongen die net was binnengekomen omdat hij stikte in een druif. Dit was net goed afgelopen. Uiteraard vind ik dit bij 9 jaar ook zwaar overdreven maar voor kleintjes is het echt gevaarlijk