De titel verraadt het al, wat hebben jullie gedaan met het eetste kinderfeestje van jullie dochter(s)? Ik heb wel ideetjes, maar ik ben op zoek naar meer of andere ideeen.
Eerst binnenkomst, waarbij we de meiden gewoo met elkaar lieten spelen. Daarna zingen en om de beurt cadeautje geven. Daarna taart met wat drinken. (Tegen die tijd waren we al drie kwartier tot een uur verder. ) Daarna hebben we geknutseld. Mijn dochter is vlak voor kerst jarig, dus we hebben een kersthanger gemaakt. Dat is voor jullie nu natuurlijk geen optie, maar de tip die ik naar aanleiding daarvan aan jullie kan geven, is dat ze lang zoet zijn met glitters! :-D Aan het eind was het voor de meesten ook wel weer mooi geweest. Ze waren best lang "bezig gehouden". Toen hebben ze dus weer gewoon gespeeld tot de ouders kwamen. In totaal duurde het 2,5 uur.
Hier cake versierd en houten doosjes beschilderd en beplakt. Allerlei stickers en glittersteentjes bij de Action gekocht. Vonden ze superleuk. Daarna lekker buiten gespeeld.
Een high tea party, laat je ze eerst zelf lekkere hapjes maken en erna gezellig samen de tafel aankleden en versieren (evt wat knutselen waarmee ze de tafel versieren kunnen) en dan smikkelen maar
Bij peuter/kleuter staat bijna hetzelfde topic. Dit heb ik daar geantwoord (lang leve copy/paste ): Op die leeftijd heb ik ook met mijn meiden geknutseld. Ik heb ze eerst een plak cake laten versieren met glazuur, slagroom, en strooidingen. Daarna opeten. Dan cadeautjes (of die eerst, dat weet ik echt niet meer) dmv blinddoekspelletje oid. Voor knutselen had ik op internet wat besteld. Bv een houtenbouwsetje wat ze daarna mochten versieren met verf, strasssteentjes, e.d. Ook een keer een tasje laten versieren of als extra activiteit elkaar laten schminken. Erg simpel en basic. Daarna mochten ze nog even spelen. Doet het altijd goed bij 5-jarigen. Bij mooi weer lekker buiten en anders op hun kamer. Hoe lang de feestjes waren weet ik niet meer, maar niet zo lang, 2,5 uur geloof ik. Ik maakte een lijstje van de activiteiten met een tijdsduur inschatting per activiteit. Zorgde voor een back-up activiteit als ze snel klaar waren of schrapte iets als het langer duurde.
Toen ze 5 werd heb ik een kist gehuurd hier: https://www.leukethemafeestjes.nl/prinsessenfeest/ voor de paar jongens zaten er ridder en koningskostuums bij. Het was écht fantastisch! Spelletjes, aankleding.... zo gaaf.... kan het iedereen aanraden .
Wow! Leuke ideeen al zeg. Ik merk dat ik te moeilijk denk geliof ik... ik neem ze mee uit school, eerst pannenkorken eten, dan kado's doen. Speurtocht door het bos of inderdaad 'glitterknutselen'. En dan Vrij Spelen. (Ik haf toch al een volle planning allemachtig! Niet nodig dus?) Ga ook de link nog bekijken. Bedankt alvast
Lekker naar de speeltuin. Wat te eten en te drinken mee en evt een spelletje doen voor het kadootje uitpakken. Ze vonden het hier al 4x fantastisch! Voelspel: jarige blinddoeken en dan een kind ervoor zetten. Als de jarige raad door de voelen wie het is mag diegene het Kadootje geven (word echt gegiecheld!). "Wat is er weg" spel:leg een paar verschillende snoepjes op een bord. Wie aan de beurt is moet goed kijken welke snoepjes er liggen en zich dan omdraaien. Pak een snoepje weg en dek af met een theedoek. Dan mag het kind weer kijken en de theedoek weghalen. Als het geraden is mag het snoepje worden opgegeten.
Dit is echt top! Maar veel te ver om op te halen helaas! Ga eens kijken of zoiets ook in de buurt te huren is. Dus als iemand een tip heeft in de buurt Westland/Rotterdam?
Mijn zoon gaf een 'gemengd' feestje. Ik had wat verschillende dingetjes bedacht / voorbereid die ze konden doen. Cake versieren, spelletjes (koekhappen, smarties 'vangen' met rietjes, mummies maken van w.c.rollen, spijkerpoepen en andere klassiekers), voorlezen etc. Daar had ik kaartjes van gemaakt en die had ik opgehangen. Om de beurt mocht een kindje kiezen wat hij / zij wilde doen. Tussendoor hebben ze ook gewoon gespeeld. De kinderen hebben zich prima vermaakt! Ik had het zo gedaan omdat ik het zo lastig vond om de tijden in te schatten. Nu had ik gewoon een aantal dingen voorbereid en klaargelegd. Allemaal dingen die ik snel kon pakken / klaarzetten / uitvoeren / opruimen. Zo had ik geen strak programma dat dan weer niet klopt. Veel meer ontspannen voor mezelf en ook voor die kinderen. Het zijn nog maar kleuters natuurlijk! Het jaar erna heb ik een speurtocht gedaan met GPS. Toen had ik alleen jongens. Maar in de vakantie heb ik dat ook een keer gedaan voor onze neefjes en nichtjes. Ook de meiden waren daar erg enthousiast over. Volgens mij doen speurtochten het altijd wel goed. Vooral als je ook zorgt dat je onderweg een speeltuin tegenkomt.
Hier ook taart eten/cakejes versieren, daarna cadeautjes uitpakken (kinderen verstopten ze, jarige moest ze zoeken), vervolgens knutselen (schatkistjes versieren met glitters en stickers ed), daarna lekker spelen en had nog wat dingetjes achter de hand (ketting en armband maken bv.), maar die waren eigenlijk niet nodig. Bij de oudste moesten we verder lopen vanaf school, toen hebben we dat dmv een fotospeurtocht gedaan, was erg leuk. Bij de jongste heb ik alle kinderen zelf hun mooiste prinsessenjurk mee laten nemen, werkte ook prima.
Hier ook binnenkort 5e verjaardag van onze dochter. We twijfelen om springkussen te lenen van mn broer en lekker in de speeltuin laten spelen verder.(speeltuin grenst aan mijn achtertuin en genoeg plek voor springkussen) Hier en daar wat vreterij natuurlijk. Óf we gaan lekker naar ballorig. Heb ik thuis die zooi niet haha
Wij hebben de knoop doorgehakt. We gaan naar een boerderij. Hoeve Bouwlust heet het. Daar kado's verstoppen in de hooiberg en een kabouterspeurtocht over de boerderij. (Inderdaad geen rotzooi thuis ) Ze heeft er nu de leeftijd voor en ze is gek op dieren en alles op boetderijen, vooral modder en viezigheid!
Leuk! Lijkt mij ook geweldig voor onze meid, inderdaad ravotten en vies worden, is ze gek op en heel goed in maar wij hebben geen auto dus is helaas niet haalbaar voor ons. Veel plezier!