Wij hebben een hele leuke zoon van 2 jaar, een echte klauteraar. Hij ligt momenteel nog in een ledikant, maar hij is hier al een paar keer uitgeklommen (lees: over de rand heen geklommen). Wat zouden wij kunnen doen om dit te voorkomen?, wij hebben al geprobeerd om 1 zijkant van het bed los te maken zodat hij er zelf uit kan stappen, maar dat werkt niet. Wij vermoeden dat hij nog te jong is voor een eenpersoonsbed, omdat hij ook al op het bed van onze oudste springt en niet echt rustig ligt. Wat zou een oplossing kunnen zijn?
een 1 persoonsbed kopen en hem erin leggen. Hij zal toch en keer over moeten dus waarom nog uitstellen? tja springen en gek doen zal hij wel een keer doen maar hij gaat vanzelf slapen
wat werkte er niet met de zijkant eruit? Viel hij eruit of klom hij er steeds uit? Wij gingen met die leeftijd naar een Peuterbed met een bedhekje. Ze kunnen veilig eruit klimmen als ze willen, maar in elk geval niet eruit vallen als ze slapen. Maar ze moeten nog wel even leren natuurlijk dat het niet de bedoeling is er 100x uit te klimmen 😉
Een eenpersoonsbed met een hekje kopen. Mijn dochter van vier heeft nog steeds zo'n hekje, zodat ze er niet uitvalt.
Gewoon een eenpersoonsbed kopen en volhouden Je kan zo'n hekjr kopen mocht je bang zijn dat hij eruit valt.
Idd een peuterbed of 1 persoonsbed aanschaffen. Ons neefje was ook vrij jong toen die een nieuw bed kreeg,nog geen 2. En die hebben ze betrokken met nieuw bed kopen,beddengoed uitzoeken etc en dat die al zo groot werd dat ie helemaal trots was. En dat is meteen goed gegaan.
Als wij de zijkant van zijn bed eruit halen, dan rolt hij er gewoon uit. Wij waren onlangs bij Ikea, hebben gekeken voor een peuterbed. Ook hier zien wij weer gevaren in. Hij staat graag en wat als hij struikelt over dat uitvalhekje van het bed? Heb bij ikea een relatief lage stapelbed gezien waarvan het onderste bed +- 30 cm van de grond af staat. Zou dat geen oplossing kunnen zijn? Dat de oudste boven slaapt, hij beneden en dat wij dan een soort hekje maken voor het trapje?
Onze jongste hebben we ook net precies 2 over gedaan naar een gewoon bed. Hij is er 2 keer in zijn slaap uitgevallen daarna nooit meer. Gewoon doen. Er zijn kinderbedden ook 1 pers formaat die relatief laag bij de grond zijn dus vallen ze niet zo hard. Succes!
Gewoon de zijkant eruit halen en voor 5-6 euro een uitvslbeschermer bij IKEA halen. Die klem je op de zijkant en dan kan hij er niet uitrollen. En tja, dan struikelt hij ogpver het hekje en dondert hij eruit. So what? Doet hij 1x hoor Liever van 30 cm eruit vallen dan op het hekje klimmen en vanaf daar op z'n koopje vallen. De mijne deed het ook en liet zich zo vanaf hek op de grond vallen. Op de hoofd. Zijkant er meteen uitgehaald. Dan zijn ze de eerste tijd maar niet rustig. Jammer dan. Hoogslaper met hekje om trapje?? Lijkt me totaal niet praktisch en ook gevaarlijk. Je oudste kan dan niet zo makkelijk meer het bed in en uit en je jongste heeft al laten zien dat hij kan klimmen Dit hij zo bovenop een hoogslaper. Nou, als hij daar vanaf kukelt....
Toch overgaan naar een eenpersoonsbed of peuterbed. Beter dan een keer verkeerd terecht komen Onze uk is 2.5 en ligt nu sinds een half jaar nog in zijn ledikant maar met de zijkant er af. We hebben bij de IKEA ook een hekje gekocht zo dat hij er niet uit kan vallen. Komt er ook niet uit (afkloppen)
Wij hebben toch besloten om morgen meteen een bed te kopen bij Ikea, dat bed valt volgens mij onder een meegroeibed (Sniglar heet het)? Hopelijk gedraagt hij zich een beetje, alles is beter dan dat hij uit het ledikant valt. Krijg daar wel echt de kriebels van hoor, ledikant is meer dan een meter hoog.
Hier hebben we rond die leeftijd een peuterbed gekocht en ipv een hekje een pool noodle er in leggen aan de zijkant! Deze stop je onder het hoeslaken en is lang genoeg om te beschermen tegen vallen uit bed. Omdat het een soort schuim is konden ze toch veilig in en uit bed stappen. Werkte ideaal!
UPDATE: Vandaag hebben wij een bed gehaald voor onze kleine man. En trots dat hij was toen hij het zag. Hij heeft meteen het bed toegeëigend, niemand mag erop zitten behalve hij zelf haha. Had het niet verwacht, maar hij gaat er steeds netjes in en komt er weer netjes uit ben helemaal happy!