Peuters met enige taalachterstand en logopedie, ervaringen gezocht

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door adi, 8 feb 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.663
    1.426
    113
    Oei kan me goed voorstellen dta je erg boos bent dat zijn geen grappen,
    Succes met buisjes laten zetten en hopelijk gaat het dan snel beter. Pfff frustrerend zulke dingen
     
  2. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik zou zsm een afspraak (laten) maken bij het audiologisch centrum. Ze hebben mijn dochtertje daar getest op haar gehoor toen ze 2,5 was en dat was nog niet helemaal betrouwbaar, maar liet wel zien dat ze iets minder hoorde. Ze hebben haar met 3 jaar nog een keertje getest en toen bleek er wat gehoorverlies te zijn. Met een tympanometer hebben ze toen vast gesteld dat ze vocht achter haar tromeelvleizen had (slechte buis van Eustachius door schisis) en dat ze buisjes moest hebben.

    Ze kunnen jonge kinderen dus wel testen maar dat moet bij ee gespecialiseerd centrum. Dus ik zou hem zsm laten testen of hij een gehoorprobleem heeft (gekregen) want at zou wel deels zijn spraak en taalbegrip verklaren.
     
  3. adi

    adi Niet meer actief

    Bedankt!

    Heb je hiervoor een verwijsbrief nodig of kan ik er ook zelf naar toe bellen?
     
  4. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    adi das ff flink knudde van die KNO arts! als die lullo het toen goed had gedaan dan was je kleine knul nu overal vanaf geweest. tja das altijd makkelijk praten achteraf natuurlijk maar toch, dan baal je idd ff flink. hopen dat ze snel wat kunnen doen!

    kmoet ook nog afspraak bij KNO arts maken voor gehoortestje. maar mijn huisarts zit altijd stampvol met afspraken en kom er zelden tussendoor met bellen om een afspraak te maken. moet ik dus ff anders gaan aanpakken maar want dit schiet niet op zo
     
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik heb de verwijzing via het schisisteam gehad, maar ik zou er gewoon eens heenbellen. Meestal is een verwijzing van een HA ook wel goed, het hoeft volgens mij geen KNO arts te zijn. Ze stellen wel de KNO arts en de HA op de hoogte van de resultaten maar dat moet geen probleem zijn lijkt me, want jullie hebben al een KNO arts. Verwijzen via de specialist duurt vaak heel lang.
     
  6. adi

    adi Niet meer actief


    Bedankt, ik ga er morgen meteen heen bellen, en als het nodig is is een ha-verwijzing zo geregeld.

    KNO had het erover dat we eerst buisjes plaatsen, en dan het even aankijken of we nog steeds vermoeden hebben dat hij slecht hoort, en mocht dat vermoeden er zijn, DAN naar audiologisch centrum..
    Alsof ik een oordeel kan vellen of mijn kind wellicht misschien minder goed hoort. Ja, hij heeft enige spraakachterstand, en ja, hij praat hard (maar hij leeft ook in een druk gezin), maar hij hoort ook hele zachte geluiden, hebben wij vele malen getest.
    Ik ben geen gehoor-specialist, en wil dat helemaal niet zijn voor mijn eigen kind. Dus ik ga morgen bellen.
    Nogmaals bedankt!


    Ik denk steeds meer dat jij gelijk had..
     
  7. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Audiologisch centrum kan ook via de logo tenminste onze kan dat wel.
     
  8. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Heb je al gebeld met het audiologisch centrum?
     

Deel Deze Pagina