Hoi mijn dochtertje is 16 maanden en heeft best wat speelgoed maar niets waar ze langer dan een minuut mee speelt (Of is dat standaard ?), behalve boekjes doorbladeren en in de zandbak. Wat is het favoriete speelgoed van jullie dreumesen in zelfde leeftijd categorie? (Ze loopt pas net en vooralsnog vindt ze autootje en fietsje niks aan)
Mijn zoontje vond toen dingen die draaide heel leuk, kon echt wel een uur aan een wieltje en stuurtje draaien.
ballen is mijn zoontje helemaal gek op, en doosjes/tasjes. Verder, de grimm regenboog en blokjes wordt hier veel mee gespeeld, boekjes, autootjes, emmer en schepjes, watertafel en duplo. Dat zijn wel een beetje zijn favoriete dingen.
Dochtertje is bijna 19 maandjes. Hier zijn de megablocks favo. Mama maakt een toren en zij breekt hem af. Of ze gooit alle blokjes uit de bak en gaat er zelf in zitten, mama moet der dan duwen hihi Verfschort aan, tafel vol met kranten 4 klodders vingerverf en een lepel. Klei Een a4tje en wat stickervellen van de action, vind ze super.. alle stickers op elkaar plakken en op mama dr arm
Van die stapelbekers van de Ikea. Onze potten en pannen. Ballenbakballen in het vergiet doen en oplepelen met de soeplepel. Speelhuisje. Water overhevelen. En vooral ook z'n roetsjbaan, niet met knikkers maar met echt grote ballen dus geschikt voor dreumesen. Kwamen m'n schoonouders mee aan en hij vindt 'm geweldig.
Haha klinkt gezellig! Klei en verf gaat nog niet zo geweldig want ze wil alles nog in dr mond Ik ga eens op zoek naar megablocks en balletjes
Superleuk en creatief maar die van mij stopt alles nog in haar mond dus hier moeten we nog even mee wachten..
Mijn nichtje was op die leeftijd gek van dat ‘woezel verstoppertje spelen’ (je hebt ook Nijntje en kikker)
Het verschilt dus echt per kind. Toen mijn dochter 16 maanden was scharrelde ze de hele dag een beetje door het huis met 1001 dingen, maar echt lang met iets spelen deed (en doet) ze niet. Mijn zoon van nu 16 maanden kan gerust een halfuurtje in zn eentje zoet spelen met het keukentje of een bak duplo.
Hihi klinkt precies als mijn dochter .. Ik vraag me ook af of het überhaupt uitmaakt hoeveel/wat voor speelgoed er is.
Auto’s, treinbaan en zijn Little people boerderij. Duplo begint nu te komen en vooral heel veel boekjes. Vooral over dieren en wij moeten een dier noemen en hij wijst het dan aan. Zoekboekjes vindt hij ook leuk. Hij is helemaal gek op het Kleuter Woordenboek van Lieve Boumans
Duplo! Maar ook quatro daar bouw je sneller en hoger, vooral torens maken en omgooien hahaha. Quatro is van lego dus stevig en past goed op elkaar, op de doos zit een deksel en dat is gelijk een bouwplaat. Duplo past er ook op. Helaas niet meer verkrijgbaar in de winkel maar vast wel op marktplaats. Keukentje, lopen met de loopkar en daar allerlei spullen in duwen, met water spelen, fisher price autobaan
Vanaf 16/17 maanden is het een beetje dit; Toet toet auto’s is hier alles. Je hebt ook zoef zoef dieren, exact hetzelfde. De grootste collectie toet toet kreeg hij met zijn verjaardag/sinterklaas/kerst en het spelen er mee verandert. In het begin was het vooral knopjes indrukken, en nu bouwt hij wegen en maakt een file van alle auto’s. Duplo is leuk maar vooral als we het samen doen. Boekjes lezen en dan vooral dieren en voertuigen benoemen en zoeken.
Lege flessen en blokjes. Inmiddels kunnen de flessen op de dop balanceren en rechthoekige blokjes vinden een overal rechtopstaand terug Het is een hele dagtaak geworden van hem en ondertussen kan hij ook een aantal blokjes bouwen.
Hammy de hamster (die pratende hamster bekend van youtube), alles met een deurtje, alles waar iets in kan (en ze het zelf er weer uit kan halen anders gaat t dak eraf (vormenstoof was dus geen succes)), alles wat muziek of water gerelateerd is, bonuspunten als t een combi is. Verder ritsen, gespen, knoopsluitingen...ze heeft een ongelofelijk obsessie voor open en dicht en echt een frunniker, kon een kwartier lang flipperen met een ritslipje.
Tel er nog bij op dat ze elk blokje of speeltje kan laten tollen en je hebt precies mijn dreumes omschreven