Waar een wil is, is een weg. Mijn ouders hadden het ook zwaar toen ze van mij zwanger waren ( moeder was 19 jaar) Mijn vader is toen ook onder zijn niveau gaan werken eerst. In een fabriek. En dat was in de tijd van grote werkeloosheid en weinig tot geen aanbod van werk( eind jaren 70 begin 80) Geen instanties om te helpen. Even alles op alles zetten en je vooral niet opstellen als slachtoffer. Je zegt eerder " ze weten blijkbaar niet wat ze met me aanmoeten" is eigenlijk niet een goede instelling. Je komt er wel, maar jullie moeten er hard voor vechten.
Hoi meid, Gelukkig zijn er al heel wat bruikbare tips binnengekomen. Ruim tien jaar geleden zat ik in dezelfde situatie. Je moest toen minimaal 23 zijn om ergens recht op te hebben. Bij de woningstichting zei men doodleuk: "Tja, had je maar na moeten denken. Iedereen die een huis wil zou dan gewoon even zwanger kunnen worden om urgentie te krijgen." Ik was toen helemaal over m'n toeren. Ontslagen omdat ik zwanger was (continuïteit was niet gegarandeerd). Weet dat dat officieel niet mag/kan, maar er kan veel in NL. We hebben alles aangepakt wat we konden krijgen en vanuit het niets alles opgebouwd. Ook ik heb momenten gehad dat het echt heel moeilijk was en ik gewoon niet meer wist wat we moesten doen. Nu, zo'n tien jaar later, kan ik je vertellen dat het goed gaat. We zijn nog steeds bijelkaar. Inmiddels zwanger van de tweede, wat we toch weer heel anders beleven. Probeer toch positief te blijven. Ik weet zeker dat het goed komt. Ik hoop dat je vriend snel een baan vindt. Het is een zware periode, maar als je relatie hier tegen bestand is, dan kan het alleen maar beter! Heel veel sterkte en succes. Liefs, Maine
Kan je vriend niet een WW- uitkering aanvragen bij het CWI ? Weet niet hoe oud je vriend is, maar kan je vriend dan geen bijstandsuitkering aanvragen? Je zou ook nog eens bij de gemeente van de sociale dienst kunnen informeren of zij niets voor je kunnen betekenen. Voor woonruimte zou je natuurlijk ook eens op marktplaats kunnen kijken voor particuliere verhuur! Ook daar mag je huurtoeslag opvragen, dat heb ik aantal jaar geleden nagevraagd aangezien wij ook particulier huren, mits de woning aan een aantal kleine voorwaarden voldoen. Ik herken je situatie op het zwanger zijn na, want dit heb ik paar jaar geleden ook allemaal mee gemaakt! Probeer af en toe even de problemen los te laten, want het kost veel energie! Makkelijker gezegd dan gedaan, maar ik kan het weten! Misschien dat je vriend ook eens op marktplaats kan kijken voor een baan? Daar staan ook wel verschillende advertenties op. Sterkte meid en jullie komen er echt wel! Liefs,
Ik lees hier her en der dat je omdat je 21 bent geen rechten zou hebben. Sorry maar dat is echt onzin. In nederland heeft iedereen vanaf 18 jaar rechten en soms in bepaalde situaties kun je je al eerder volwassen laten verklaren. tussen de 18 en 21 jaar zijn je ouders verantwoordelijk maar... je kunt een bijstands uitkering aanvragen, je krijgt sowieso de minimum norm voor een jongeren en als je kunt aantonen dat je ouders niet willen of kunnen meebetalen dan gaat de uitkerende instantie jou uitbetalen en het in het geval van niet willen het alsnog op je ouders verhalen, als ze niet kunnen krijg je gewoon een volwaardige uitkering net als ieder ander. Voor een woning kun je je al vanaf je 18e laten inschrijven. Ik denk dat je het beste af bent met het fiom en verder is het goed in overleg gaan met je ouders of je daar kunt blijven en zo niet waar je dan wel naar toe kunt gaan bv een tienermoeder huis, en volgens mij is dit tot 23 jaar.
Bijstand uitkering heb jij wel degelijk recht op geacht welke leeftijd kijk maar eens op internet bij de gemeentelijke instanties , en ook al woon je thuis of ben je jonger dan 18 dan krijg je het ook alleen wat minder hoor ... en ik zou me toch inschrijven daarna bij alle woningstichtingen .. urgentie kan je normaal gesproken ook aanvragen bij een woningstichting alleen betaal je dan wat meer .. veel succes ..
Heey meiden... Ik ben echt onwijs blij dat ik al deze verhalen lees met de tips en adviezen... Ik heb 14 januari weer een afpsraak bij het CWI. Zij vertelde me daar bij een vorige afspraak dat ik pas in aanmerking kom voor een uitkering als ik weer bij me ouders ga wonen... Nu ga ik dus weer daar wonen en kom ik dus in aanmerking voor een Uitkering zoals ze dat zij. Ik kan pas bij de sociale dienst terecht als ik doorverwezen wordt door het CWI. Iemand vroeg in wat voor sector mijn vriend wil werken...In de bouwsector is hij druk op zoek. Vandaag weer een sollicitaite gehad. Het is balen dat er nu het weekend is...Instanties zijn maandag pas weer beschikbaar. Ik heb op internet rond gekeken en daar staat inderdaad dat ik genoeg rechten heb e.d. Alleen begrijp ik niet waarom het CWI en andere Stichtingen en/of instanties mij daar niet op wijzen.. Je moet overal zelf achter komen... De instelling "ze weten blijkbaar niet wat ze met me aanmoeten" wil ik niet hebben...Maar die wordt me wel via deze manier heel erg opgelegd door de instanties e.d. Ik krijg echt ontzettend veel steun van me moeder. Die gaat de 14de ook met me mee en gaat niet eerder weg bij t CWI voordat mijn uitkering er door is... Ik zal vanaf nu ook het achterste van mijn tong laten zien... Op een beleefde manier zover dat kan...Maar geloof me alsjeblieft als ik zeg dat ik het niet raar vind dat er met hakbijlen wordt gedreigd bij het CWI. Maandag ga ik naar de dokter...Om een verwijsbrief te krijgen voor een psycholoog...Het schijnt zo te zijn dat als je aantoont dat je er psychisch ernstig onder lijdt sneller wordt geholpen. Ik houd jullie op de hoogte en echt super bedankt voor de bruibare tips adviezen en steun!
Wendy, In zoetermeer zit de Goa SPG Bolegbo. Misschien dat dat wat is. VIa de Goa kun je aan het werk bij verschillende aannemers (vooral technische infra en wegenbouw) www.goa-infra.nl al is dat volgens mij de site voor groningen. Misschien dat hij daar naartoe kan bellen. Je kan zo verschillende diploma's halen, maar ondertussen verdien je een fulltime loon. En het is geen standaard bbl loon, maar al snel rond de 30.000 eu per jaar.
Hey meid erg lastig idd, ik heb zelf ook in deze situatie gezeten en heb urgentie gekregen (woon in den haag) het is wel zo dat je wel je woonpas al moet hebben.. Ook ben ik ontslagen toen ik 20weken zwanger was, maar met 23 weken had ik al een andere baan via een uitzendbureu in den haag en ik werk er nu nog steeds.. Je heb ook recht op bijstand, ik had het ook kunnen krijgen bij het cwi , het is een laag inkomen maar tenminste iets.. ( ben onder de 28 ) Waar een wil is is een weg..geloof me
heey! @ angel ik ben ook bezig bij t cwi maar cwi zegt dat ik daadwerkelijk bij mijn ouders moet wonen wil ik een uitkering krijgen....maar vind het raar want bij mijn vriend is een postadres alleen al voldoende...:S Ik heb me rechten opgezocht en in een mapje gestoken. Moet alleen nog ff alles duidelijk aanvinken... Ik ben benieuwd hoever ik kom...Volgens het JIP heb ik recht op urgentie en uitkering...Maar waarom doen ze dan in godsnaam zo moeilijk?
Heeey meiden! Voor de meiden die alle advies tips en steun hebben gegeven zal ik jullie ff op de hoogte houden Ben vadaag weer naar t cwi geweest... met een hele map papieren wat mijn rechten en plichten zijn... Ik woon nu bij me ouders Ik heb morgen al een afspraak bij de Soc.dienst eindelijk! Ze heeft mijn solicitatieplicht geschrapt...Vanwege zwangerschap... Dus nu morgen weer even afwachten... Ze was meer meegaand als de vorige keren...En gaf me advies over bijstandsuitkering e.d. Mijn mannetje is druk aan de solli...Hij probeert in de asbest-wereld aan de slag te gaan... bij csr-groep... T lijkt erop dat alles nu een beetje mee gaat werken...Ik juich nog niet helemaal...pas als ik daadwerkelijk uitkering en huisvesting heb! Vaak is het dat als je de 1 heb t andere ook krijgt maar ben er van overtuigd dat t goed komt! Meiden bedankt ! Liefs, Wendy
Kan je verder helaas niet helpen maar ik wil je even veel sterkte wensen. Ik hoop dat het allemaal snel beter mag worden.