Zoals gezegd, gisterochtend heb ik gehakt uit de vriezer gehaald, kan ik het nu nog gebruiken denken jullie? Heb nog niet geroken. Weet iemand hoe het in ieder geval niet moet ruiken?
heeft het in de koelkast gestaan? Zo ja, dan makkelijk, zo nee, dan zou ik het na 2 dagen buiten de koelkast niet meer eten.
geen probleem hoor. ik doe het regelmatig zo. teminste als je het gehakt in de koelkast hebt bewaard na het ondooien.
Ik heb het hier nog steeds in m'n koelkast staan (4 graden). Het heeft geloof ik een minuut of 3 buiten de koelkast gestaan gister. Bedankt in ieder geval!
in de koelkast gewoon opeten hoor, mits het er niet gek uit ziet. En over het ruiken, dan zal het wel goed zijn, want bedorven gehakt ruik je al als je je koelkast opentrekt hoor