voor een tijdje geleden hebben wij een gat gemaakt in de schutting voor onze kat, i.v.m. een eerdere auto ongeluk heeft hij na het springen last van zijn poot, het komt als het ware voor een gedeelte klem te zitten. Het doet hem amper pijn, maar het was zielig in onze ogen, dus met goede wil een gat gemaakt aan de onderkant voor onze kat. Nu zit een hond van een ander in me tuin, ik zie hem altijd alleen lopen, geen baas, geen halsband, kan wel een paar kilo's extra gebruiken, maar zeker geen zwerfhond, daarvoor is hij te verzorgt. Maar mijn hond is agressief op hem geworden, sinds hij een keer in onze tuin zat, ik de was op hing en het niet in de gaten had, kwam mijn hond eraan en heeft hem aangevallen. Groot gelijk het is wel privegebied, nu zie ik hem ook wel op de hondenuitlaatplaats lopen enzovoort, maar ik kan daar niet na toe als ik me meisje bij me heb, want ze wordt gek. Ik ben ten einde raad, ik wil die hond uit mijn tuin, maar ik wil de kat ook niet laten lijden, en ik kan de eigenaars niet vinden. Ik vind als je een hond heb dat je er ook bij moet blijven, we wonen naast een snelweg! Wat kan ik het beste nu doen?
Gat in de schutting misschien kleiner maken? Of is het ook een heel klein hondje? Je hebt ook van die kattenluikjes met magneten o.i.d. toch? Dan kan alleen jouw kat erdoor en de hond niet meer. Als je hem op de hondenuitlaatplaats ziet lopen, is hij dan ook alleen of zie je z'n baasje dan ook? Dan zou je hem/haar kunnen aanspreken.
Zie alleen die hond, volgensmij wodt hij gewoon het huis uitgetrapt onder de woorden "laat jezelf maar uit" gat kleiner maken is niet mogelijk, we hebben een dikke lompe kat, en een halsbandje omdoen willen we ook niet ivm stikkingsgevaar ( heb gezien hoe een kat zich daaraan op kan hangen, hij is trouwens gechipt) Zit er al over te denken om gewoon die hond de volgende keer vast te houden en als gevonden op te geven, wie zich dan meldt, of bericht doet dat die zijn hond mist kan ikdirect zeggen dat hij/zij de hond beter moest verzorgen.
Die kattenluikjes met magneetjes op het luik en de halsband werken niet altijd optimaal, onze kat kreeg het voor elkaar dat het magneetje op de halsband naar boven stond dus tok tok tok tegen het luik, die ging natuurlijk niet open Verder heb ik geen tips denk ik.. moeilijk zo.. hm... ga er eens over nadenken, misschien komt er nog iets bij me op..
Ik ga denk ik toch maar even iets anders verzinnen via de buurman, de katten mogen daar in de tuin komen, als hij achter de onderste plank weg kan halen ( op onze kosten ) dan kan de kat wel thuis komen, maar de hond niet in onze tuin en ook niet in de buurman hun tuin, zij hebben daar dichtbegroeide bossen en de kat past er nog maar net tussendoor. Zal het kwaad kunnen al ik een los touwtje om de hond zijn hals doe met een briefje eraan? Wil niet dat de hond er last van krijgt.
Ik zou niet de dierenambulance bellen, het kost best wat geld om je dier weer terug te krijgen. Mijn tante had een kitten die af en toe naar buiten ging, de buren zagen de kitten ook bij hun in de tuin, en dacht dat het een zwervertje was. En ze hebben de dierenambulance gebeld. Toen me tante er eindelijk achterkwam waar de kat was (na veel ongerustheid) moest ze nog geld betalen om hem weer te mogen ophalen ook. En ze had al zo weinig te besteden. Ik zou inderdaad proberen een briefje vast te maken aan zijn halsband. Misschien aan wat hondebezitters in de buurt vragen of ze weten van wie de hond is. En zodra je daar achter bent gekomen, even bij de eigenaren aan bellen en je verhaal doen.
De hond heeft geen halsband om, de eigenaren zijn nergens te bekennen, heb inmiddels al gehoord dat de eigenaars van de hond nog nooit gezien zijn. Als je een dier heb moet je het uitlaten ( tenzij het een kat of\zo is) maar dan alsnog wat doet het in me tuin :s
Hm... Consider, ik zou in dit geval denk ik wel de dierenambulance bellen, juist omdat die hond zo vaak aan zijn lot word overgelaten.. dan vind ik het niet zielig als zij moeten betalen om hem terug te krijgen.. klinkt misschien harder dan ik het bedoel hoor.. wbt jouw tante, kijk dat vind ik dan wel sneu! aangezien zij duidelijk wel om haar katje geeft, maar dat doe je in mijn ogen niet als je je hond zichzelf laat uitlaten.. Alecia, vind jouw eigen optie over een touwtje met briefje om de nek wel enigzins een goed idee, maar niet te strak maar ook zeker niet te los, stel dat hij ergens achter blijft hangen.. brr.. Succes meis, hoop dat het probleem gauw opgelost is!
Ik zou wel de dierenambulance bellen! Dat het geld kost is heel vervelend, maar ik vind dat je verantwoordelijk bent voor je eigen dier. En als de baas van die hond niet de moeite neemt hem uit te laten, vind ik dat hij geen goede baas is. Hier ook, een buurman een paar huizen verderop heeft een hond die hij ook niet uitlaat. Doet de deur open zodat hij naar buiten kan. Dat beest schijt de hele tijd in onze voortuin en we hebben daar een heg met dode plekken erin van het gepies van die hond. Andere buren van ons hebben de hond ook al eens laten ophalen en vervolgens leert die vent er niks van. We kunnen ook niks doen, want hij mishandelt het dier niet en hij is goed gevoed.. Maar het is wel %$^&
Ja, ik zou ook gewoon de dierenambulance bellen. Jij hebt al genoeg rondgekeken waar die baasjes nou toch zijn. Als zij hun hond maar aan hun lot overlaten (het beestje kan net zo goed onder een auto lopen), is het maar dikke pech als ze straks geld moeten betalen. Ik zou dat ook niet hoeven hoor, zo'n vreemde hond in de tuin.