Hallo allemaal, In verband mer de verkoop van ons oude en aankoop van ons nieuwe huis afgelopen jaar, laten we de belastingaangifte dit jaar door een boekhouder doen. Ik krijg normaal gesproken best wel wat terug en mijn man zal dit jaar best wel wat terug krijgen ivm de kosten die we gemaakt hebben bij de verkoop en aankoop van onze huizen. Worden deze bedragen wel apart op onze bankrekeningen uitbetaald?
Behalve de toeslagen. Die zijn wel gekoppeld aan elkaar als je toeslagpartner bent en worden uitbetaald aan diegene die nu ook de toeslagen ontvangt. Andere inkomensdingen gaan inderdaad apart.
Ja .... maar. ... Stel dat er is geschoven met posten om de aangifte zo gunstig mogelijk te laten zijn voor jullie gezamenlijk dan ben ik wel van mening dat het 50/50 is.... Beetje lastig uitleggen maar ik hoop dat je het snapt
Oke super, fijn om te weten. Ik doe hem normaal gesproken zelf, maar dit komt ook goed! Bedankt voor jullie antwoorden!
Als je een goede boekhouder hebt gaat hij schuiven tussen jullie om de teruggave zo positief mogelijk te laten zijn. Dan kan het zijn dat 1 van de 2 weinig krijgt maar samen wel meer. Dus het eerlijkste is 50/50 dan haha
Grappig dat een aantal er over begint dat 50/50 het eerlijkste is. Bij ons verdwijnt ook de teruggave in de gezamelijke pot.
Wij hebben maar 1 rekening maar krijgen wel altijd in 2 delen geld terug, net als de hypotheekrenteaftrek. De boekhouder doet het zo dat we in totaal het meeste terugkrijgen. Dat zou je dan evt daarna eerlijk kunnen verdelen onder jullie aparte rekeningen.
Het is maar net hoe je je financiën geregeld hebt. Dus ja, je krijgt het geld op je eigen rekening gestort, maar het is wel verstandig even te kijken hoe de verdeling is en hoe je dit wilt oplossen. Als je er niet uitkomt kan je boekhouder je daar wel bij helpen (tegen betaling natuurlijk ). Wij laten eens in de zoveel tijd de balans opmaken. Vervolgens wordt dit niet "afgerekend", maar weten we wel weer hoeveel schuld één van ons twee op papier bij de ander heeft. Best een aanrader met eigen ondernemingen enzo...
En ook als je niet in gemeenschap van goederen bent getrouwd. Anders wordt je bij een scheiding alsnog aangemerkt als wel in gemeenschap van goederen als je niet alles goed gescheiden houdt.