Pigmentvlekken gezicht weg krijgen

Discussie in 'De lounge' gestart door artie, 28 jun 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.894
    113
    Vrouw
    Ik heb de laatste jaren van de zon in mijn gezicht vaak pigmentvlekken. Soms kleintjes maar nu best een grote. Het ziet eruit alsof ik mijn haren geverfd heb en er op mijn voorhoofd een plek bruine verf zit. Heb ook al eens plekken onder mijn ogen gehad dat ik steeds de opmerking kreeg dat mijn mascara uitgelopen was terwijl ik er geen op had. Zo donker worden ze dus. In de winter worden ze wel weer minder.
    Ik las dat een chemische peeling kan helpen. Iemand die dat al eens geprobeerd heeft? Thuis dan liefst, niet bij een schoonheidsspecialist. Welke zijn dan goed?
    Of misschien iets anders wat helpt om het te verminderen of weg te krijgen. Ik smeer (meestal) mijn gezicht in met zonnecrème factor 30, of dagcrème met een factor in. Maar dat lijkt niet genoeg te zijn blijkbaar.
     
  2. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.149
    3.026
    113
    Nederland
    Ik loop bij een huidtherapeut voor acne, en krijg om de 6 weken een chemische peeling. Ook af en toe een laserbehandeling. Werkt hier erg goed! Is niet volledig weg maar wel verminderd.

    Wat ook helpt is retinol smeren, ik gebruik die van paula.
     
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik dacht dat ze van Nivea wel iets hadden om die plekjes te laten verminderen. Helemaal weg gaan ze natuurlijk niet meer. Als je echt een peeling wil laten doen dan zou ik het eerder bij een huidtherapeut laten beoordelen en behandelen.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    #4 suus1983, 28 jun 2023
    Laatst bewerkt: 28 jun 2023
    Ja een peeling of laser kan helpen, maar zolang je niet consequenter smeert komt het waarschijnlijk daarna net zo hard weer terug. Elke 2 uur met factor 50, bij voorkeur zelfs met een getinte spf.
    Hier er ook last van, niet zo erg, ik smeer heel veel, maar zelfs dan is het lastig.

    Zou eerst beginnen met vitamine c en retinol om te kijken of dat iets helpt trouwens.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  5. Splitijsje

    Splitijsje Fanatiek lid

    21 nov 2020
    3.133
    3.212
    113
    Vrouw
    Hier sinds een jaar of twee een pigment vlek op mijn linkerkant die steeds groter en donkerder werd. Al meermaals laten beoordelen door huisarts, omdat de vorm ook veranderde. Van de week was ik het beu (en Skinvision zei: hoog risico op basis van 3 miljoen foto's). Gelukkig was het nog steeds een simpele pigment vlek, maar huisarts heeft aangeboden 'm aan te stippen. Zo gezegd, zo gedaan. Bij grotere vlek zou ik ook voor laseren gaan!
     
  6. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.894
    113
    Vrouw
    Bedankt voor alle tips tot nu toe, ga het eens bekijken.
    En inderdaad consequenter smeren. Ik probeer sowieso ook volle zon te vermijden en zit eigenlijk alleen in de schaduw maar daar trekken die vlekken zich natuurlijk niks van aan. Ik vergeet vooral te smeren als ik naar buiten ga zonder het doel echt buiten te zitten. Dus gaan winkelen of mijn planten water geven ofzo.
    Ik vind alleen dat vettige gevoel van al die crèmes op mijn gezicht echt verschrikkelijk, dus als iemand nog tips heeft voor crèmes die dat niet hebben?
    Mijn gezicht en armen zijn de laatste jaren echt super hard veranderd. Ineens heb ik sproetjes en pigmentvlekken. Denk onder invloed van medicatie misschien.
     
  7. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    12 feb 2012
    5.629
    1.443
    113
    Je hebt ook wel gezichtscreme met spf die niet vet zijn. Dan heb je meer een gezichtscreme maar ook dan geld wel, vaker smeren.
     
  8. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.894
    113
    Vrouw
    Ik ga eens op zoek naar die crèmes
    Ik vond al dat the ordinary een paar dingen heeft om pigmentvlekken te verminderen. Iemand daarmee ervaring?
    Om mezelf aan te leren echt regelmatig te smeren ga ik denk ik de crème dan bij mijn medicatie zetten, die moet ik ook op regelmatige tijdstippen nemen. Dan denk ik er misschien aan.
     
  9. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.149
    3.026
    113
    Nederland
    Als je geen vette SPF wil. Ik heb die van biodermal en die van Eucerin voor de vette huid. Die zijn matterend (is gewoon zonnebrand voor je gezicht)
     
    artie vindt dit leuk.
  10. sillies

    sillies Fanatiek lid

    15 aug 2013
    3.182
    1.393
    113
    Hier hetzelfde. Een aantal jaar geleden had ik opeens grote donkere pigmentvlekken op m'n gezicht (onder m'n ogen). De 1e zomer was het heel erg, daarna ben ik vanaf het voorjaar elke ochtend zonnebrand gaan smeren. En ook gedurende de dag over m'n make-up. Als je dit dagelijks doet went het wel, ik vergeet in de winter soms te stoppen met smeren. Ik heb verschillende gebruikt: Biodermal, Nivea, een heel duur merk (merk weet ik niet meer), maar maakt eigenlijk niks uit. Ik let op dat het speciaal voor het gezicht is en matterend zodat het over m'n make-up kan. Zijn ook vaak kleinere flesjes of tubes, ideaal voor in de handtas. Succes met smeren .
     
    artie vindt dit leuk.
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Ja isntree watery spf of beauty of joseon, die laatste gebruik ik zelf en daarvan merk je dus niet dat je een spf draagt. Voelt als een dagcreme, zeker niet vettig of een laagje. Dat smeer ik elke ochtend gelijk en als ik naar buiten ga nog een keer. Heb ook een sunstick in de tas.
     
    Aegyo en artie vinden dit leuk.
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Ik heb wel ervaring met the ordinary, maar niet alle producten uiteraard. Welke had je gezien?
     
  13. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    12 okt 2021
    1.156
    1.962
    113
    Nederland
    Vitamine C van medik8 in de ochtend en in de avond Retinol 1% van the Ordinary.
    En elke dag smeren. De factor 30 van Lancaster en bij hele zonnige dagen Unseen Sunscreen van supergoop er onder.
     
    humptydumpty en Aegyo vinden dit leuk.
  14. Kanarie

    Kanarie Fanatiek lid

    14 mrt 2014
    1.524
    1.570
    113
    Zuid-Holland
    La roche posay heeft een niet vette-matte zonbescherming, Anthelios of zoiets.
     
  15. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.561
    3.894
    113
    Vrouw
    Had een setje van 3 dingen gezien speciaal voor pigmentvlekken maar mijn WiFi is hier heel slecht op vakantie en mijn tablet vertaald alles naar het Frans :roflmao: dus ga dit weekend nog een keer goed kijken als ik weer thuis ben
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  16. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Je kunt hiervoor een laserbehandeling laten doen. Ik doe dat nu zelf ivm rosacea/couperose, die laser neemt ook pigmentvlekken mee. voor mij wordt dit ook vergoed omdat het om een gezichtsbehandeling gaat. Ik weet niet of dat bij alleen pigmentvlekken ook is.
    Er wordt overigens daar geadviseerd om factor 50 te smeren.
     
    artie vindt dit leuk.
  17. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.147
    9.749
    113
    Vrouw
    Normaliter is het Melasma, daar zijn een aantal behandelingen voor. Mijn vriend heeft het nu ook erger dan voorheen. Voor nu gebruiken wij Garnier factor 50 tegen UVA en UV welke ook helpt tegen pigment vlekken. Sowieso is het verstandig om vanaf nu elke dag je gezicht in te smeren met zonnebrand. Ook wanneer de zon niet schijnt en in de winter.

    Peelings kunnen helpen maar er is ook medicatie voor, Tranexaminezuur word hier voor voorgeschreven, waar ik van stond te kijken omdat ik die gebruik tegen hevige menstruaties :)
     
    artie vindt dit leuk.
  18. Pompidom

    Pompidom Actief lid

    6 jul 2021
    315
    164
    43
    Vrouw
    Ik laat het zelf laseren bij een huidtherapeut. Daarnaast ook via de huidtherapeut een blekende creme op voorschrift, deze is niet zo te koop.

    Ik heb het ook als eens laten micro needlen. Dat werkte fantastisch voor oppervlakkig pigment.

    Als het echt heel erg is dan ga je waarschijnlijk niet heel veel komen met oppervlakkige behandelingen. Ik heb zowel the ordinary als facetheory gebruikt en dat maakte geen enkel verschil.

    Belangrijkste advies is om elke 2 uur in te smeren! En persoonlijk hou ik mijn gezicht zoveel mogelijk uit de zon
     
    artie vindt dit leuk.
  19. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Heb er ook last van helaas. Sinds ik de pil weer slik, onaangename verrassing.
    Ook een hekel aan zonnebrand en crèmes en krijg er snel pukkels van.
    Ik gebruik "ultralichte zonnefluide" van biodermal factor 50 en vind dat goed te doen.
     
    artie vindt dit leuk.
  20. Believer123

    Believer123 Actief lid

    29 mei 2018
    109
    46
    28
    Vrouw
    Ik gebruik alles van hydropeptide. En echt ook de zon lijn en draag met veel zon een hoedje . Dat scheelt zo enorm sinds ik dit ben gaan doen
     
    artie vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina