Hallo! Ik heb een vraagje. Komende week ga ik op vakantie met een groep gehandicapten. Dit houdt in dat ik ze moet wassen, tillen, rolstoelen duwen etc. Ik ben inmiddels 8 weken zwanger en iedereen die het weet en hoort van de vakantie vraagt mij of ik dat wel moet doen en dat het risico op een miskraam niet verhoogd. Ik word hier echt bang van en weet niet wat ik moet doen. Kan zwaar tillen en duwen een miskraam veroorzaken in week 9-10 van de zwangerschap? Alvast bedankt voor het antwoord!
Hoi, het kan geen miskraam veroorzaken gelukkig. Het is wel slecht voor je lichaam om zwaar te tillen. We adviseren niet zwaarder dan 10 kilo in de zwangerschap. groeten evelien
Hartelijk dank voor je reactie. Ik dacht er zelf ook wel maar gin door anderen echt twijfelen. Ik ga voorzichtig wel wat tillen maar voor mezelf proberen te beperken. Fijn dat het voor onze uk geen kwaad kan.