Met verbazing zag ik op het nieuws het gebruik van groeiremmers...dit veroorzaakt dus een verminderde vruchtbaarheid. Vroeger werd mijn moeder geadviseerd mij ook groeiremmers te laten gebruiken, dit omdat ik anders te lang zou worden...ik dank op mijn blote knieen dat mijn moeder dit toen totale onzin vond en mij dat niet heeft laten gebruiken.. Ik kan me voorstellen voor diegene die dat wel gebruikt hebben nu de wereld een beetje onder hun voeten weg zien zakken. Lang leven de pilletjes...en waarvoor? Langer zijn dan gemiddeld..niks mis mee.. wie denkt hier anders over?
Ik zag het gister ook op het nieuws. De artsen wilden mijn jongere zusje ook aan de groeiremmers hebben omdat ze zogenaamd extreem lang zou worden. Gelukkig vond mijn moeder dit onzin en heeft ze dit nooit gehad!
nee ik ben ook dankbaar dat mijn moeder dit toen ook niet wilde..nou ja ik ben nu 1.80mtr niet extreem lang toch?
Een goeie vriendin is maar wat dankbaar voor de groeiremmers... het leven is met 1.92 niet altijd leuk en zij was heel waarschijnlijk nog veel langer geworden (met zeer slechte rug door de extreme groei) Zij is na 2 jaar proberen spontaan zwanger geworden van haar eerste kind. De tweede is nu onderweg dankzij IVF Ik ben zelf 1.80 m... dat is niet bepaald klein maar 1.92 is heel erg lang... zeker als je niet volleybalt, basketbalt etc
Daar kan ik me ook wel wat bij voorstellen...extreme groei lijkt mij dan ook wel een goede reden voor groeiremmers.. en super dat je vriendin nu zwanger is van nummer 2!! maar in de jaren 80 en 90 werd het volgens mij te pas en te onpas gebruikt, als je ook maar iets boven de gemiddelde lengte zat werd er al gezegd die moet aan de groeiremmers..ik ben zelf 1.80 mijn zusje iets kleiner maar we moesten allebei aan de groeiremmers..gelukkig heeft mijn moeder dat tegen gehouden.
Oh.. ik en mijn vriendin zijn uit 1972 - 1975... dus ik denk ook de jaren 80 of beginnen ze al heel vroeg te roepen?
Ben wel bij arts geweest omdat ik als kind zo lang was, maar of er ooit gesproken is over groeiremmers geen idee, heb ze gelukkig niet gehad en lengte valt mee: 1.77
Ook mijn ouders hebben er voor gekozen om dit niet te doen al adviseerden ze dit wel. Toen ik het nieuws hoorde heb ik meteen mijn ouders gebeld om ze te bedanken!! Ik ben 1.86 geworden, wel lang maar liever dan minder vruchtbaar toch?
Hetzelfde met groeihormonen. In de lengte heeft het geholpen bij diegene die ik ken dan, maar destijds waren de gevolgen nog niet bekend en nu wel. Ik geloof ook o.a. onvruchtbaarheid en een vergrote kans op kanker. Jammer dan van mijn 1.52m maar zulke risico's zijn natuurlijk niet niks.