Ik ben weer eens toe aan wat variatie. Wie heeft er lekkere ideeën en recepten voor salades, roerbakgerechten e.d. Laat maar komen
Ik word het meest blij van rauwe Witlofsalade en appel, gebakken aardappels en een medium rear biefstuk erbij. Lekker makkelijk!
Biefstuk bakken, liefst rood van binnen. Dunne plakjes maken en kleine stukjes daarvan maken. Dan in een salade met blauwe kaas, pijnboompitten, rucola , sesamzaadjes en een teriyakisaus.
Biefstuk in kleine stukjes even aanbakken . Sperciebonen ong 8 minuten koken. Ui met knoflook bakken, tauge en sperziebonen erbij, voor je gaat serveren de biefstuk erbij doen en ketjap eroverheen. Lekker met rijst.
Biefstuk in reepjes snijden. Ui en paprika snijden. De ui en paprika fruiten dan biefstuk reepjes erbij en met Lee Kum Kee sweet and spicy beef ribs sauce erbij doen. Heeerlijk! Biefstuk met curry. Paar uurtjes stoven.
Wat heb je nodig voor 1 biefstuksalade met truffeldressing? 1 biefstuk 2 handjes babyspinazie melange met rucola 10 gram geroosterde pijnboompitten Paar cherry tomaatjes in halfjes gesneden. 50 gram aspergepunten 50 gram gesneden champignons Truffeldressing (1 eetlepel truffelmayo + 2 eetlepels water, gemixt) Optioneel: parmezaanse kaas Olie Zout & peper Hoe maak je deze salade? Bestrijk de biefstuk met de olie en bestrooi met peper en zout. Verhit de grillpan en gril het vlees in 4-5 minuten medium. Keer halverwege! Laat de biefstuk 5 minuten rusten onder aluminiumfolie en snijd dan in dunne plakjes. Bak ondertussen de champignons en de aspergepunten in de “jus” van de biefstuk, ongeveer voor 4 minuten. Meng de sla, champignons, asperges, cherry tomaatjes en de pijnboompitten en leg dit op een bord. Voeg de gesneden biefstuk toe aan de salade en schep de truffeldressing erdoor. Strooi eventueel nog parmezaanse kaas erover en enjoy!
Tagliata is heerlijk. Reepjes biefstuk met rucola of veldsla, geroosterde pijnboompitjes. Het olijfolie waarin gebakken is aanmaken met knoflook, tijm en balsamico en dit gebruiken als dressing. Parmazaanse kaas erover en klaar. Super simpel en heerlijk voor warme dagen.
Deze vinden wij, vooral in de zomer, altijd erg lekker!! https://chickslovefood.com/recept/5-or-less-biefstuksalade-met-parmezaan/
Biefstuk blijft voor mij toch echt het lekkerst met alleen een champignonnetje erbij en eventueel een gebakken uitje. En een biertje
oh ik eet bij mijn lievelings restaurant vaak een maaltijd salade met ossenhaas. Deze heet salade biefstuk bali en is een beetje pittig. Het exacte recept heb ik niet maar dit komt een heel eind in de buurt. Ingrediënten voor 4 personen 3 – 4 st. ossenhaas 150 gr gemengde sla 200 gr sperziebonen 200 gr cherrytomaten 100 gr taugé 1 rode ui 150 ml kokosmelk 1 teentje knoflook 2 el oestersaus 2 el ketjap Manis 2 tl sambal Peper en zout Margarine Zo maak je het Verwijder de puntjes van de sperziebonen. Blancheer de sperziebonen kort in kokend water met zout. Spoel ze af met koud water en zet apart. Laat de ossenhaas op kamertemperatuur komen. Houd je van veel vlees, gebruik dan 4 stuks ossenhaas. Ik vind 3 wel voldoende voor 4 personen. Snijd de ossenhaas in stukjes van ongeveer 3 x 3 cm en breng ze op smaak met peper en zout. Verhit de margarine in een wok. Voeg de ossenhaas toe en bak het rondom aan. Bak het niet te lang want dan wordt het vlees te gaar. Haal de ossenhaas puntjes uit de pan en laat ze afgedekt onder aluminiumfolie rusten. Hak het teentje knoflook fijn. Doe dit samen met de oestersaus, de ketjap en de sambal in dezelfde pan als waarin je de ossenhaas gebakken hebt. Voeg de geblancheerde sperziebonen en de taugé toe en bak dit kort mee. Voeg de kokosmelk toe en verwarm het nog even kort. Zet de pan uit en voeg de ossenhaas puntjes toe en meng nog even kort, zodat ook de ossenhaas rondom bedekt is met de saus. Verdeel de gemende sla over 4 borden. Halveer de cherrytomaten en snijd de rode ui in halve ringen. Verdeel deze over de sla. Verdeel de biefstuk bali over de salade.
Ik ben zelf trouwens geen grote biefstuk fan. Wat ik wel heel lekker vind is de jus van de biefstuk om een wit broodje in te soppen!
Bladerdeeg ontdooien en droogdeppen. Uien in blokjes snijden. Champignons in kleine stukjes snijden en vlug wokken met flink knoflook en peper. Hierna goed uit laten lekken in vergiet. Biefstuk heel kort dichtschroeien. Biefstuk op plakje bladerdeeg leggen en daarop een schep groenten. Bladerdeeg dichtvouwen en op ovenplaat leggen. Rood, medium is het lekkerst vind ik! Serveren met roquefortsaus, groene sla en dikke frieten.
Ciabatta met rucola, rode ui, biefstuk reepjes, tomaat en een dressing van cranberrysap, grove mosterd en witte wijnazijn.
Beef wrap: Biefstuk kruiden met picadillokruiden (Jonnie Boer) en medium bakken. Dan in plakjes snijden en op een wrap leggen, met gebakken ui en paprika en guacamole.
Biefstuk in reepjes snijden Marinade maken van: 6 eetl. Zoute sojasaus 2eetl. Sesamolie Scheutje witte wijn azijn 2 flinke tenen knoflook (ik doe altijd meer, ben gek op knoflook) 1 eetl.suiker 2 bosuitjes Naar smaak chillivlokken Zwarte peper Daar de reepjes biefstuk inen lekker een paar uur laten marineren. Daarna kort wokken. Wij eten dit altijd met plakrijst en verschillende wokgroenten en dan: ....hup, alles in een blad sla gewikkeld.en lekker knoeien.
Klinkt goed! Ik wikkel m’n Vietnamese loempiaatjes ook altijd in een blad sla (en wat munt) voordat ik ze eet