Jullie dus toch nog tot 37 weken volgehouden. Hoop echt dat die van ons ook nog zo lang blijft zitten. Die onzekerheid vind ik echt moeilijk. Inmiddels weer thuis, maar merk dat ik maar weinig kan. Even naar de keuken lopen resulteert in een hele strakke buik en zeurderig gevoel, dus ik blijf maar zo rustig mogelijk liggen/zitten.
@Dees Dees... voor 20 weken heeft 20% nog een laagliggende placenta... dat is met 20 weken al verminderd naar 5% en daarna nog verder verlaagd naar 1% met 32 weken. Na 32 weken gebeurt er eigenlijk niets meer aan de ligging van de placenta (dat heeft met de groei van de baarmoeder te maken). Nog even afwachten dus en hopen op een goede uitkomst. Hij moet uiteindelijk 2 cm van het ostium internum (het andere uiteinde van de baarmoederhals) komen te liggen. Die kans is dus best groot (een beetje afhankelijk van hoe ie nu ligt) Ik kan me door de bloedingen voorstellen dat je het wel even rustig aan moet doen. Hier vandaag de laatste controle gehad voor de ks volgende week dinsdag. Vooralsnog loop ik een 'droomscenario' binnen dit verhaal. Inmiddels 36+6 en geen enkele bloeding gehad. Hopelijk blijft dat zo de komende week en blijft het kind ook lekker zitten. De controle verliep goed. Beetje veel vocht en een wat verhoogde bloeddruk maar allemaal niet alarmerend. Mijn placenta bestaat waarschijnlijk uit twee delen... Ik kan me er niets bij voorstellen maar goed. Alles ligt en staat klaar,.. nou ja, niet alles maar het is voor manlief wel allemaal op orde.
Hallo dames, Heb het hele topic doorgelezen, wat een verhalen zeg! Hier vorige week een echo bij de gyn gehad vanwege aanhoudend bloedverlies en het blijkt dat er een slib voor de uitgang ligt. dus niet de hele placenta. Omdat ik zoveel lichamelijke klachten had tijdens mn werk ben ik vorige week ziek gemeld, en vandaag afgesproken met de VK dat ik deze week ook thuis blijf en probeer om volgende week weer iets te gaan werken. Mocht dat niet lukken dan stop ik voor 100% Nu ik dus heel rustig aandoe, heb ik al een paar dagen geen bloedverlies meer gehad. (ik had bij 12 weken trouwens een hele grote bloeding, leek alsof mn vliezen waren gebroken. de VK heeft toen niks geks kunnen zien op de echo (uitwendig). Maar vorige week bij de GYN zag ze uitwendig ook niks geks en inwendig wel die 'slib'. Hebben jullie nog tips en adviezen voor me? Ik doe wel lichamelijk zwaar werk en dat was 2 weken geleden amper te behappen door het rug en buikpijn die ik ervan kreeg. Als ik nu stofzuig oid doe dan heb ik dat ook al gelijk. Dat heeft dus in feite niks met het bloedverlies te maken. nou ja vaag verhaal misschien maar k moet toch ff mn ei kwijt.. Ik vind het wel spannend hoor. Tis toch niet niks, ookal ligt ie er niet helemaal voor..
Hoi! Ik heb vanavond ook een topic geplaatst, genaamd: Placenta Preavia En Bilobata EN Vasa Preavia Ook ik heb dus een Placenta Preavia. Alleen deze is ook in 2'en gesplitst (Bilobata) en de navelstreng is precies in het midden van deze '2' placenta's ontwikkeld en ligt voor (op?) de baarmoedermond. (meer info in het geplaatste topic ) Vanavond ga ik even de tijd nemen om al deze pagina's eens door te lezen. Mochten er meer mensen zijn met hetgeen hier omschreven staat, hoor ik daar ook graag meer over!
@ Jolien dat is wel gecompliceerd zeg! Hoever ben je nu zwanger? Mag je nog wel werken e.d. of is dat ook teveel risico?
Nu 21 weken zwanger. Maar zowel wij als de verloskundige zijn er vrij nuchter onder hoor Heb 'de mazzel' dat ik in het onderwijs als invaller werk en momenteel aan het afstuderen ben. Kan dus gewoon 'nee' zeggen tegen een oproep. Stort mij nu dus volledig op mijn studie en hoef geen fysiek zwaar werk te verrichten. Althans... we zijn we net verhuisd en de boel staat hier nog een beetje op z'n kop. Heb al een zoon van bijna 10 dus het gezinsleven gaat wel gewoon door. Daarnaast verder geen bloedingen meer gehad, behalve rond de 12 weken.
Helemaal stoppen met alles wat je klachten bezorgd. Dus ook niet stofzuigen. Dit moet je heel serieus nemen bij klachten zeker als je al zoveel bloedingen hebt gehad. Hier uiteindelijk een vroeggeboorte wat god zij dank goed is afgelopen. Maar ik had bloedverlies met 13 en 18 weken en daarna non stop. Met als gevolg een scheur in mijn vliezen. Pas alsjeblieft op en neem geen risico!
Ze hebben nooit kunnen zien of ik een totalis of een slibje had op een echo. Maar toen mijn vliezen het totaal begaven heb ik nooit meer bloedverlies gehad en de echo die ik zou krijgen om dat te kunnen bepalen met 32 weken nooit gehaald. Ik heb meerdere malen aan de verloskundige gevraagd of ik niet rustiger aan miest doen met werken maar dat hoefde allemaal niet. Maar achteraf had dit dus wel gemoeten.
@ Frannie, Ik schrik toch we van je berichtje hoor. Jij zou het in mijn geval niet meer proberen maar gewoon per direct stoppen met werken?
Ze hebben het bij mij dus ook erg moeilijk kunnen zien. De gyn heeft 2x inwendig moeten 'zoeken' om het te zien. De VK bleef maar zeggen dat bloedverlies vaak voorkomt maar door mijn onzekerheid heeft ze me toch doorgestuurd. Frannie, moet je een 'slibje' net zo serieus nemen als dat hij er helemaal voor ligt? En ookal heb ik nu een paar dagen geen bloedverlies/stolsels, voorzichtig blijven doen (huishouden e.d.)? Mag je als je geen bloedverlies hebt wel sex hebben of gewoon helemaal niet meer?
De bloedingen begonnen bij meestal 's nachts als ik sliep, dus het zegt allemaal niets. Rustiger aandoen is dus niet voor iedereen de oplossing. Hou je aan de algemene leefregels (geen zwaar werk, niet zwaar tillen en geen sex) en verder, doe vooral waar jij je goed bij voelt en wat voor jou werkt.
Jolien, bij mij liepen er ook vaten over de uitgang, hoogstwaarschijnlijk was het een vasa praevia. Het maakte me wel extra onrustig , maar 37 weken gehaald dus .
Niet meer proberen nee! Ik kwam met 22 weken bij de gynaecoloog en ik mocht niks meer. Kans dat het vroegtijdig mis ging was super hoog. Heb er alles aan gedaan om het zo lang mogelijk vol te houden. Bij bloedverlies echt totale rust houden! Ik wil niemand onnodig bang maken maar langdurig bloedverlies kan vroegtijdige weeën veroorzaken en een scheur in de vliezen. Het is toch een risicovolle complicatie als de placenta zo ongelukkig ligt.
Het gaat om het bloedverlies en het maakt niet uit of het een slibje of totaal is voor het risico op weeën enzo. Alleen of de placenta genoeg opschuift voor een natuurlijke bevalling.
Tja... Het ligt er bij mij idd allemaal voor, waaronder dus met name de bloedvaten en navelstreng. Maar ik heb geen bloedingen gehad. (Alleen een keer 2 dagen met 12 weken) Volgens de verloskundige mogen wij wel intiem zijn, maar 'geen gekke dingen' En dus voorzichtig. Ik zal alle horrorverhalen hier verder lezen, maar laat me ook niet gek maken. Ik moet hier nou eenmaal het gezin draaiende houden en m'n studie afmaken. Veel werken deed ik al niet meer, omdat ik tot vorige week heel beroerd ben geweest. (Overgeven etc.) Maar ik ga weer rustig verder lezen hier! En hopelijk nog wat nuttige info genereren.
Idd een slib of totaal maakt niet uit, het bloedverlies prikkelt de baarmoeder waardoor weeenactiviteit kan ontstaan. Het "voordeel" van een slib is dan weer dat de kans groter is dat het nog optrekt, hou je daar maar aan vast Sammie . Met 17 weken gaat het in de meeste gevallen nog omhoog (zoals Cygnet al opnoemde voor Dees). Sterkte in elk geval, het is een onzekere tijd.
Oke, ik ben benieuwd hoe het hier verder gaat lopen in de ZW. Echt heel rustig aandoen is wel moeilijk met mn dochter van 1, voor haar zorgen is zeg maar al zwaar genoeg. Werken erbij, wat ook nog eens fysiek werk is, veel lopen en staan, is gewoon te veel. Toch denk ik dat ik volgende week 1 dag probeer, gewoon om het definitief uit te kunnen sluiten.. Maar misschien kijk ik er tegen die tijd wel anders tegenaan en wil ik het niet meer proberen. Ze doen bij de VK niet echt alsof het iets ernstigs is ofzo. Dat maakt het denk ik ook wel moeilijker omdat je van hen toch juist goeie adviezen wil. Goed naar mn eigen lijf luisteren dus.
Een slibje zorgt juist voor meer instabiliteit dan een volledige placenta previa. Bij een slibje verwachten ze al vroeg in de zwangerschap bloedingen en bij een totalis verwachten ze ze pas na de 30 weken maar zijn ze vaak wel heftiger. Dat zei de gyn van het wkz tegen mij.