Nu las ik ergens op internet dat je ook een soort olie (van weleda) kon smeren tussen je vagina en je bil zeg maar zodat de huid daar wat soepeler wordt en je minder kans hebt om uit te scheuren. Is zoiets aan te raden? En kun je daar ook gewone olie voor gebruiken of moet dat een speciale olie zijn? Ik wil sowiezo amandel olie gaan aanschaffen (zo snel mogelijk) om nog ergere striae nog een beetje helpen te voorkomen (las ook dat dat namelijk zou 'helpen') zou ik dat ook daarvoor kunnen gebruiken? Ik ben zo bang om uit te scheuren dat ik er wel een aantal keer smeren voor over heb als dat mocht baten..
Je bedoelt de perineum massage olie van Weleda. Ik heb hem ook in huis, maar nooit gebruikt. Dus of het echt werkt weet ik niet. maarja.. smeren voor de doorbloeding te stimuleren kan nooit kwaad... toch?
je mag het pas gebruiken bij 34 weken zwangerschap las ik op de verpakking, ik heb het natuurlijk weer veel te vroeg gekocht.
Smeren tegen striae is helaas een fabeltje. Het helpt het niet voorkomen en ook niet verminderen. Jammer genoeg is er niets tegen te doen. Ik wou dat dat wel zo was, want ik ben net een zebra!
Nou ze zeggen dat je door middel van je huid soepel te houden (of proberen te houden) toch enige striae kan voorkomen hoor.. Maar goed..die olie wordt dus alleen in nl verkocht...maar ik neem dus aan dat je gewone (amandel) olie daar niet voor kunt gebruiken??
@Renate28 idd kep me gek gesmeerd met olie en zalf... ook flink lopen maseren... maar ik ben echt gestreept... me vriend noemt het me tijgerprint
Ik merk dat de plekken waar ik altijd heb gesmeerd ik toch echt niets of heel weinig heb. Ik heb opzich ook niet zo heel veel hoor..maar het begint vooral op mijn zijen..en ik baal er echt van.. En heb het op mijn boven benen en aan de binnenkant van mijn bovenbenen zeg maar..
ik had al straie voor de zwangerschap, ik ben nl. net een jojo met gewicht en dan kan ik soms iets te hard groeien en dan heb je straie, ze zijn wel intussen zilver/wit geworden en iedereen denkt nu dat het al van mijn zwangerschap komt.
Als je tijdens je bevalling heel rustig perst, of wanneer het gewoon lang duurd heb je minder kans om uit te scheuren. bij mij waren ze trouwens ook de hele tijd bezig met warme doeken er tegenaan aan het leggen om de huid extra soepel te houden.En me VK vertelde mij toen ook dat doordat we jonger zijn je ook gewoon minder kans tot uitscheuren hebt. Ik ben gelukkig dus ook niet uitgescheurt!
Ik ben zo bang dat ze me helemaal niet goed gaan begeleiden hier..omdat het toch turkije is en dat ze me gaan inknippen terwijl het niet nodig is enz. enz. enz. Oftewel ik schijt momenteel echt alle kleuren van de regenboog.. Daarbij ben ik ook nog eens bang dat de hele begeleiding in duigen valt omdat ik opeens mijn turks vergeet of opeens niet meer begrijp of dat ze woorden gaan gebruiken waar ik niets van snap...dus daarom dat ik er wel alles aan wil doen om te voorkomen dat ik uitscheur enzo. Maar mijn vriendin zei inderdaad ook al rustig persen.. maarja weet ik veel of ik daar aan denk op dat moment..
Ik neem aan dat je je vriend bij je hebt en die kan je dus ook om die warme doeken vragen, en hij kan jou vragen gewoon doorspelen aan de VK's daar... En meis maak je vooral niet te druk, als het eenmaal zover is ben je zo in je zelf gekeerd! Ik weet nog wel dat ik 70 minuten moest persen en dat ik ze zelfs gevraagd heb om een knip te zetten! Zo vermoeid was ik dus
In Turkije mag er niemand bij je zijn tijdens de bevalling. Ik ben dus alleen. Daarom ook mijn angsten
Lijkt me idd ook niet echt prettig en dat is dan nog zacht uitgedrukt.... Jeetje, zonder man/vriend... Dat lijkt me echt erg... mag dat niet vanuit het geloof? Gr. Niki
hehe nee hoor heeft niets met het geloof te maken maar met het beleid van de ziekenhuizen. maar ik geloof dat stel dat het mocht mijn man er ook niet bij wilt zijn. Maar goed ik wil het nog wel gaan vragen bij het ziekenhuis waar ik zal bevallen. Maar de kans is zeerrr klein.
Ik ben heel blij dat het hier anders is... ik had het afschuwelijk gevonden. Als er 1 moment is geweest in de afgelopen 7jr dat hij bij me moest zijn was het wel bij de bevalling... Vanwaar dat beleid en waarom zou je dat niet willen? (gewoon nieuwsgierig)
Ik weet niet waarom dat beleid er is. Heb heb ook maar gehoord. Ik ben al 3 maanden niet bij een controle geweest dus ik zal het vragen zodra ik weer ga. Het is niet dat ik het niet wil..maar mijn man wilt het niet. Ik weet niet waarom..hij vindt het eng..en hij wilt me geen pijn zien lijden.
Kan me idd wel voorstellen dat het voor een man niet even prettig is zn vrouw pijn te zien hebben... vond mn man ook het minste gedeelte maar zonder hem zou het weer voelen alsof ie me aan mn lot overliet... mn moeder is er trouwens na 1 dag bijgekomen (bevalling duurde ruim 40u) om mn man te steunen. Wie is er dan wel bij? Alleen een zuster/verpleegster en een gyn? Wel "raar" want ik heb een turkse vriendin gehad en die dr man was er elke keer wel bij (bij alle 5! ) maar die beviel dan ook in NL, dus het zal idd wel niks met een geloof te maken hebben
Het heeft niets met turkse mensen te maken maar met het beleid in de turkse ziekenhuizen in Turkije. Het mag gewoon niet punt. In gewone ziekenhuizen is dit omdat je sowiezo bevalt op een zaal waar de hele meut ligt. Allemaal vrouwen dus en dan is het niet gepast dat iedereen zijn man er bij zit. Hoe het bij mijn ziekenhuis zit weet ik echt niet, ik ga het wel vragen. Maar ik ga er vanuit dat het dus niet zal gebeuren en dat ik in mijn uppie ben. Het lijkt me ook verschrikkelijk maar het kind moet er toch uit zou niet weten wat ik anders moet doen.