Wij hebben een boerenfox van bijna 12 Nu valt het mij de laatste tijd op dat als ik hem Boven zijn staart krab/aai hij met ze tong zijn lippen blijft likken. En als ik stop stopt hij ook. Ik dacht eerst Miss veel jeuk en Miss heeft hij wel vlooien maar ik zie niks en hij krijgt altijd een kuur. Weet iemand wat het dan betekent? Of vind hij dit gewoon lekker?
Ik denk toch vlooien. Die van ons doet het ook als die vlooien heeft. Het hoeft er maar 1 te zijn, waar ze jeuk van hebben. En het nadeel is dat je ze niet altijd ziet.
De mops van mij doet dat al sinds puppy af aan als ik hem boven zijn staart kriebel dat hij zijn lippen gaat likken, zijn echt geen vlooien want hij wordt met regelmaat standaard behandeld, hij vindt het gewoon lekker en gaat dan zitten likken
Doet de onze ook. Eerder nooit, maar nadat ze dus vlooien heeft gehad (en daar toen jeuk had), blijft ze het doen. Ook al heeft ze nu echt zeker weten geen vlooien of jeuk meer, ze doet het nu gewoon omdat ze ervan geniet
Over het algemeen gaan ze 'likken' aan hun bek als ze zenuwachtig worden. Omdat je zegt dat je hond al wat ouder is zou het kunnen zijn dat misschien gevoelig is als je daar flink aait? Wat is zijn normale gedrag als hij aaien erg lekker vind? Misschien even de dierenarts assistente bellen en je vraag neerleggen? of je vraag op hondenforum.nl stellen?
Als je zijkanten van zijn buik aait gaat hij dansen of idd met zijn achterpoten meehelpen. Maar dan vindt hij het lekker.
Deed hij dat voorheen nooit? Idd de bek aflikken is een teken van stress Misschien gevoelig of last van zijn anaalkliertjes, gaat hij ook sleetje rijden ?
Hier een dierenarts assistente, hij vind het gewoon lekker Bijna elke hond doet dat, en hoef je je niet druk om te maken hoor
En de bek aflikken, genaamd tongelen.. Gebeurd idd als stress signaal, weliswaar in een compleet andere situatie.. Als je bijv iets doet wat hij niet leuk vind, schreeuwen ofzo. of hij begrijpt je niet omdat je commando's blijft schreeuwen.. Of als een andere hond heel overheersend is.. Bla bla etc.. In deze situatie, is het puur genot.. Net als dat mijn hond lichtjes bromt vanuit haar keeltjes als ik haar oortje masseer.. Niks geen agressie of wat dan ook
Ozzy doet dat ook hij vind het gewoon heerlijk. Mag ook niet stoppen dan haha dan duwt ie met zn neusje tegen mij aan zo van kom op je bent nog niet klaar hoor!
Nou krassen waar jij zegt en als hij dan ook zijn kont gaat draaien en hoofd omhoog doet en begint te likken. Word ie gewoon geil