Dl heeft woensdagavond koorts gemaakt (39graden), donderdag en vrijdag niets meer van te merken. Had wel een snotneusje en ze hoest wat (zijn bezig met aerosol voor de slijmen). Maar de koorts was die dagen verdwenen. Nu is ze zaterdagmorgen terug opgestaan met koorts (38.6graden) en heel de dag heeft ze koorts gemaakt (tot 39.6graden 's avonds), hangerig, veel slapen. Zondag net hetzelfde. Nu was maandagmorgen ineens de koorts weer verdwenen als sneeuw voor de zon. Temp. heel de dag mooi 36.6 tot 37.5. Hoesten en snotteren nog steeds aanwezig. Nu vandaag ook weer niets koorts, wel nog steeds hoesten en snotteren. Maar nu merkte ik daarnet (18u) bij het in bad doen dat ze 3 kleine rode vlekjes heeft op de zijkant van haar gezichtje (wang, kin) en 2 rode vlekjes op haar linkerarmpje. Ze zijn niet zo groot, echt kleine ronde rode vlekjes. Deze morgen niks van gemerkt (zijn ze om 17u van de opvang gaan halen). Buiten het hoesten en wat snotteren is ze niet anders dan anders. Ze is wel wat meer hangerig, maar verder is ze gewoon haar vrolijke zelf. Iemand ervaring en/of idee? Dl is eind september 1 jaar geworden. Morgen ga ik ook sowieso langs bij de ha om het te laten nakijken.
Volgens mij heerst dat momenteel helemaal niet. Mijn neefje heeft exact dit, misschien 5e/6e ziekte ofzo.
Ik zou trouwens ook niet naar de HA gaan met een paar vlekjes. Je besmet er (misschien) alleen anderen mee en veel zin heeft het niet. Waterpokken en mazelen herken je echt wel als het doorzet. Sterkte!
Indd naar ha zal ik niet gaan. Gewoon afwachten 2-3 dagen hoe en wat als er iets ergs is dan zet het gelijk door en herken je dat gelijk.
Klinkt als zesde ziekte! Google er maar even op. Gaat vanzelf weer over en jeukt verder niet ofzo. Maar is wel goed om te (laten) constateren door een arts.
Paar dagen koorts en bij zakken van de koorts uitslag klinkt mij als 6e ziekte in de oren. Waterpokken beginnen meestal op de rug. Bij mazelen houdt de koorts doorgaans aan als de vlekken verschijnen.
Hier hebben we 2 weken geleden (waarschijnlijk) de 6e ziekte gehad icm griepje. In het weekend hoge koorts (40.6 en ook nog bij de ha post geweest). Dinsdag koorts helemaal weg en rode vlekken in het gezicht. Woensdag zat haar romp onder de rode vlekken. Vrijdag was alles weg en dl ook weer in goede doen. Ze is wel een goede week niet lekker geweest. Ook weinig eten en drinken maar die schade haalt ze inmiddels weer in. Hoe jij het beschrijft klinkt het inderdaad wel als de 6e ziekte. Voor mij was het de 1e keer dat dl ziek was en überhaupt koorts had. Dat was best schrikken met ' onbekende' vlekjes zou ik ook niet zo snel naar de ha gaan. Je weet maar nooit of het besmettelijk is. Beterschap met de kleine in ieder geval!
Dankje ! Voorlopig nog geen nieuwe vlekjes gespot, maar ligt voorlopig al terug op bed, dus straks bij het aankleden eens goed kijken of er nog bij zijn gekomen .
Heb net even zitten nadenken . En zouden het misschien eventueel gewoon muggenbulten kunnen zijn? Op de 6de ziekte lijkt het qua vlekjes ook helemaal niet... Als je erover wrijft dan verdwijnt het rode zolang er druk op uitgeoefend wordt. Van zodra je vinger eraf gaat komt het onmiddellijk terug. Maar ik dacht dat een muggenbult altijd een echt bultje was. Deze zijn echt effe met haar huid, geen bultje ofzo. En ze heeft er ook geen jeuk aan ofzo (ze krabt er toch niet aan)... Verder geen bijkomende vlekjes gespot, maar heb ook geen weet van muggen op de kamer... Mysterie . Zie foto's...
Hmm, zo zagen de vlekjes bij mij er niet uit. Hier heeft dl ook veel last van de muggen. Nou ja, ze wordt veel gestoken maar lijkt er geen last van te hebben. De plekken op jouw foto lijken niet op de muggenbulten die we hier hebben. Het geeft hier een rode plek met een soort prikpuntje in het midden. Zal zo proberen een foto te maken, dan kun je vergelijken. Ik ben nog niet zo thuis in kinderziektes dus geen idee wat het mogelijk nog meer zou kunnen zijn. .
Nee, dit zijn echt knalrode kleine vlekjes (geen prikpuntje) en op haar armpje heb ik gezien dat er een wit randje rond komt
Als dat niet erg snel verspreis is gewoon of muggenbeet of uitslag bij verkoudheid/weerstaand of eczeem of een of andere infectie. Zie niet echt waroom je zorgen maakt. Hier dus bij dat soort vlekjes merk ik niet eens want er zijn veel meer andere uitslagen waarbij je hart stil gaat staan dat is pas iets waneer je denkt:wow. En ergen nog dat kan levensblijvend zijn en je doet er niets aan
Sorry piccolina maar ik vindt je reactie een beetje kort door de bocht. Ik kan me wel voorstellen dat ts zich zorgen maakt. Ze ziet iets wat er niet hoort en vraagt zich af wat dat kan zijn. Dat lijkt mij een logische gedachte. De een zal zich sneller zorgen maken als een ander. Gelukkig is dat ook normaal en menselijk. Ondanks dat er uitslagen kunnen bestaan die levensbedreigend kunnen zijn vindt ik dat ts zich best zorgen mag maken.
@Shaantje; helaas geen foto voor je kunnen maken. Het is er niet goed op te zien. Maar je geeft zelf al aan dat het er niet op lijkt.
Het is niet dat ik er zo bezorgd over ben, maar ben gewoon benieuwd wat het zou kunnen zijn. Zou jij niet willen weten wat je dochter/zoon heeft . Was gewoon benieuwd of iemand het zou herkennen, ze lijkt er verder geen last van te hebben, dus zal wel niks ernstigs zijn (hou het verder wel goed in de gaten). Maar als iemand had geweten wat het zou zijn, zou mooi meegenomen zijn .
Toch bedankt voor de moeite ! Voorlopig is er nog steeds niets veranderd, zal wel 1 of andere kinderziekte zijn die ze allemaal doormaken . Hou het verder gewoon goed in de gaten of er niets veranderd aan de vlekjes/haar gedrag .