Hee dames ik heb even een vraagje aan dames die roken of hebben gerookt Ik vroeg me nou eens af, de mensen die roken/rookten wat deed je toen je wist dat je zwanger was? Ben je blijven roken..? Ben je minder gaan roken? Of ben je gestopt? En nog belangrijker...heeft je kindje er iets aan over gehouden?(wat natuurlijk nooit 100% bewezen kan worden maar goed) Als dit misschien een te asociale vraag is... sorry dan hoor ik t wel en moet het maar gesloten worden..
dit word weer een discussie topic hahaha ik heb bij de eerste meerdere poginge gedaan maar t lukte niet , rookte wel een stuk minder . we hebben een prachtige dochter die niks mankeerd . nu is t weer t zelfde !!!
Gelijk gestopt!!!! Is echt beter maar dat weet je natuurlijk zelf wel... Moet nu zeggen dat ik er flink beroerd van word als ik in de rook zit!
ik ben blijven roken veel minder in begin maar tegen het einde toe weer meer maar "perfect gezond" meisje
Tot nu toe, dankjewel dames voor de eerlijke antwoorden! Het is ook niet de bedoeling dat dit weer een hele discussie gaat worden ofzo... Iedereen moet doen waar ie zich goed bij voelt.. Ben gewoon benieuwd Lukt mij nl zelf ook niet om te stoppen met roken! Rook overigens wel minder
Na de positieve test direct gestopt. Ik vind het verder ook niet moeilijk, wil gewoon niet dat ik rook en dat bij mijn kindje terecht komt. Mijn zusje heeft wel gerookt,de kindjes hebben er (tot nu toe) niks aan overgehouden. Al hebben ze allebei wel een achterstand in taal en de jongste erge eczeem. Tja of dat wat met het roken te maken heeft geen idee. Ik zou het mezelf alleen niet willen afvragen. Ben eigenlijk wel benieuwd waarom je deze vraag stelt en dan vooral over wat kindjes hier aan hebben overgehouden. Ga je dan een kansberekening maken? Dan kan ik je nu ook wel wat tips geven om door te lezen: Stivoro - Risico's van roken & zwangerschap
Ik heb bij de eerste doorgerookt, wel wat minder, maar toch nog wel een stuk of 10 per dag... Achteraf heel veel spijt van, want Esmay heeft de eerste 2,5 heel veel problemen gehad met haar luchtwegen! Deze waren niet voldoende ontwikkeld, daardoor vrij smal en dat veroorzaakte zeer regelmatige luchtwegontstekingen. Puffers, ziekenhuizen, pseudo-kroep aanvallen noem het maar op...! Of het doorroken daar nu echt oorzaak van is geweest was ook volgens de artsen niet keihard te bewijzen, maar voor mij wel oorzaak om bij de volgende te stoppen. Wij hebben afgelopen weekend besloten om na onze vakantie voor een 2de te gaan; dus de sigaretten gaan hier de deur uit!
Wij hadden besloten om te proberen zwanger te worden... Ik ben toen gelijk helemaal gestopt met roken, gelijk al toen ik stopte met de pil! Dus ruim voordat ik zwanger werd.
wat een antwoord.. Maar als je het echt wil weten ja ik thuis een hele berekening maken, procenten berekenen en hopen dat ik een nieuw iets wetenschappelijk bewijs... Nee tuurlijk ga ik geen kansberekening maken... Ik vraag het mij gewoon af.... aangezien sommige mensen doen alsof je je ongeboren kindje zowat vermoord en ZEKER schijnen te weten dt je kindje er iets aan overhoud. En ik wil niet perse weten WAT een kindje heeft, maar OF het iets heeft.... wel goed lezen he
Bij deze,,, zit dus ook helemaal niet te wachten op een of andere rel of je wel of niet zou moeten stoppen en andere bijdehandte opmerkingen.... Het is gewoon een vraag.. En vind het echt HEEEEL knap van die mensen die zijn gestopt!
Aha Ik weet echt niet zeker of je kindje er wat aan overhoud. Maar er is wel een grotere kans op een miskraam, vroeggeboorte, achterstand ontwikkeling etc. Ik vraag mij dan af waarom zou je daar bewust voor kiezen? Dan zou je alles eigenlijk wel gewoon kunnen blijven doen. Filet eten, drank drinken want dan heb je ook KANS dat je kindje er iets aan overhoud en valt dat niet direct met zekerheid te zeggen.
ik ben gestopt. ik wil(de) mijn kindje de beste start geven. ieder zijn eigen keus, maar.. je weet toch wel dat er verhoogde risico's zijn.
Tja, gevoelig onderwerp he? Dat kun je natuurlijk verwachten. Enne ik bedoel het verder niet als aanval hoor.
Ik bedoelde mijn reactie van net trouwens niet persoonlijk omdat JIJ het ben hoor... maar gewoon... ik vond het beetje vaag antwoord maar goed ieder zn mening Hmm jaa ik snap je punt wel... Maar ik denk als je rookt EN drinkt EN filet eet dat de kansen dan wel veel hoger zijn... al kan het natuurlijk ook dat er niks gebeurt... Maar nu komt het vast een beetje vaag iver maar weet niet zo goed hoe ik t moet zeggen.... Maar ik beperk me zeg maar tot 1 risico... en niet alle risico's die je je kan bedenken... En daarbij doe ik voor de rest wel alles gezond... gezond eten, foliumzuur etc.
oow ik snap wel dat ik die reacties kan verwachten hoor.. maar hoopte het nl zo een beetje normaal te kunnen houden... Zit nl niet te wachten op meningen wel of niet van rokende zwangeren vinden.. maar ervaringen... Dus dan snap ik niet zo goed waarom mensen dan altijd lekker moeten instampen dat je slecht bezig ben bla bla... Alsof ik zelf niet weet dat het niet gezond is... Dit is ook niet aanvallend bedoeld hoor (lastig zo over de pc haha)
hahah sammeke heeft een poll gemaakt hoor goeie! Maar wat ik me wel eens afvraag.. maakt het heel veel uit of dat je 15 sigaretten of 10 rookt?? want heel veel gaan minderen,, maar maakt dat nou echt verschil??? ja oke je moet niet iedere 5 seconde een nieuwe sigaret opsteken, maar toch??
Ik snap wel wat je bedoelt maar eigenlijk zie ik het dan, als het roken goed praten. Terwijl je natuurlijk ook net als elke andere moeder je kindje een zo goed mogelijke start wil geven. Je zou dus ook gezond kunnen eten, foliumzuur EN stoppen met roken Over een poosje voel je je kindje bewegen en misschien dat het dan makkelijker is omdat het dan zoveel meer werkelijk word.
Noujaa of het verschil uitmaakt geen idee,... Maar lijkt me wel elke sigaret die je minder rookt is er toch een minder... dus dat kan soieso geen kwaad