Ik doe dat met een groot scherp vleesmes (inmiddels broodmes ) op een houten plank brood leggen en dan gewoon er over de gehele lengte erop drukken en binnen 10 seconden handige stukjes! Als ik vlees in kleine stukjes moet hebben pak ik juist een schaar
ga het meteen proberen! Ik schaam mijn nu zelfs voor die vieze stips als er iemand in de badkamer komt! nee joh die zitten in het filter
Ik leg zakjes vanille suiker in de kast / opbergruimte. Ruikt een dtuk lekkerder dan die lavendelzakjss die mn moeder overal had hangen. Heeft iemand een tip om de rand van de vaatwasser schoon te krijgen? Hier zit zo'n zwarte (schimmel) rand panhs de buite kant (inbouw).
Om het pak vla of yoghurt goed en zonder smeren leeg te krijgen: met een mes op ongeveer een derde vanaf de onderkant door snijden. Je houdt dan de onderkant over waar de vla in zit en kunt het er zo uit eten als je wilt. Werkt veel handiger dan uitknijpen!
Schuursponsje met bleek en voor de lastige randjes en hoekjes een oude tandenborstel met bleek. En als het eenmaal schoon is elke week als je de filters schoonmaakt ook even die rand goed meenemen om schimmel in het vervolg te voorkomen!
Dus jouw ppraktische ontdekking en tip voor mede zp-ers is: lijm jezelf niet vast aan je panty. Haha. Nou... bedankt. Ik stop truien van de kinderen nooit in de droogtrommel. Na het wassen hang ik ze (nat) aan een kledinghanger en laat ze zo drogen. Dan kunnen ze in 1x in de kast. Scheelt weer een handeling. Was die gewoon in de droger of aan het wasrekje gaat, verdeel ik na het vouwen gelijk of verschillende wasmanden. Eén voor de linnenkast, één mand voor de kledingkast van man en mij en één voor de kleding van de kinderen. Met opruimen is dat makkelijk, ik heb dan een mand per kast / kamer.
Voor het snijden van een ui, deze een uur in de koelkast leggen. Of indien je er te laat aan denkt ui in het staafmixerpotje met messen. Anders op je knieën voor het aanrecht zitten. De uienwalm trekt omhoog namelijk. Met de was: wij hebben 5 wasrekjes, van die torens, dus eigenlijk hangt de favoriete kleding altijd uitgestald.
Knoflook tenen pel ik niet. Ik stop ze met schil en al in de knoflookpers. Knoflook perst erdoor schil blijft achter. Ideaal.
Dat is wel een slimme, simpel maar effectief. Die ga ik ook introduceren hier. Scheelt me ook veel ruimte op het droogrek
Ja maar anders zit het in je wasmachine bij je volgende was, ook niet fris! Ik zet vaak even het spoelprogramma aan als ik iets gewassen heb met veel hondenharen (zoals fleecedekens ofzo). Dan is mijn wasmachine in elk geval weer schoon voor de volgende was.
Dat je sommige dingen erg goed in de vriezer kunt bewaren. Een collega wist bijvoorbeeld niet dat je knoflook in kan vriezen. Binnen een minuut is een teentje ontdooit en het snijt ook nog makkelijker, hoeft nooit meer een halve bol weg te gooien omdat het gaat schimmelen. Ook dingen die je niet vaak gebruikt zoals gember. Die maak ik schoon en vries hem in stukken in. Ook spaanse pepers als ik eens een groter aantal heb. Dan heb je altijd wat in huis.
RVS oppoetsen met olijfolie Pedaalemmertjes met zakjes; eerst de zakjes in het emmertje leggen, en dan het nieuwe zakje erindoen. Zo heb je altijd nieuwe schone zakjes bij de hand
Twee vuilniszakken in de afvalbak... Mocht 'ie dan een keer per ongeluk lekken/scheuren, hoef je niet meteen heel je afvalbak schoon te boenen
In de wc borstelhouder bleek met een lekker geurtje doen . als je geweest ben en je wc uitpoetst is die eigenlijk voor een groot deel al schoon. dus hoef je nooit meer hard te schobben Daarbij ruikt de wc altijd fris, ook als je niet je wc borstel heb gebruikt nog die dag.
Als je iets kookt wat erg schuimt, bijvoorbeeld snijbonen, dan moet je een klontje boter in de pan doen. Dan schuimt het niet meer en je proeft niets van de boter.
Handdoeken die je te drogen hebt hangen even een paar minuutjes (5 is genoeg) in de droger als ze kastdroog zijn. Dan blijven ze alsnog zacht, maar slijten ze veel minder en het kost minder energie. Als bijvoorbeeld een kat op kleding heeft geplast, een flinke scheut azijn door het laatste spoelwater doen, dan is die vieze urinelucht eruit. De azijn ruik je niks meer van. Als je een flinke zonnebrand hebt opgelopen, insmeren met karnemelk of yoghurt en dan gaan slapen. Je moet 's morgens wel je bed verschonen en zelf douchen, maar alle vocht is in je huid getrokken en de verbrande plekken zijn veel minder pijnlijk.