Weet niet of dit echt de juiste plek is om mn topic te openen..maar ik vroeg me eventjes af wat nu een handig eerste (ziekenhuis)pakje is voor een pasgeborene in december? Heb onwijs veel katoenen dingetjes of van dat beetje dunne rekbare spul..geen idee wat de naam ervan exact is maar volgens mij ook gewoon katoen . Ik zat zelf te denken aan een romper met lange mouwtjes en daaroverheen dan een vestje of overslagvestje en een broekje met sokjes en slofjes en uiteraard een mutsjem voor buiten hebben we een skipakje/jasje met handschoentjes eraan vast die in de maxicosi past. Nu zijn bijna alle vestjes en broekjes die ik in huis heb niet enorm dik... denken jullie dat dit warm genoeg is of hebben we echt nog een velours/ fleece pakje nodig voor de eerste dag?
Je wilt je pasgeboren baby niet te vaak extra moeten verkleden, dus gewoon een pakje dat geschikt is voor binnen en wanneer je buitenkomt kan je werken met wikkeldekens etc. Een jasje is bij een pasgeborene niet heel praktisch. Je hebt hele mooie dikke wikkeldekens die goed geschikt zijn voor de winter. Ook de voetenzak in de maxicosi is lekker warm en wel een aanrader!
Ik zou zoiezo een voetenzak kopen van maxicosi zoiets: https://www.geboortewinkel.nl/autostoelen/maxi-cosi-pebble-voetenzak-walnut-brown?gclid=COqbu57b77gCFche3godNxIAZg Kwa kleding zou ik vooral niet al te veel aandoen. Gewoon een omslag romper korte mouw, een pakje van katoen, een mutje en een vestje (met capucon evt) voordat je naar buiten gaat. dit samen met de voetenzak is genoeg
Hoi, Ik heb een romper met lange mouwen. Dan een legging en een shirt met lange mouwen en een broekje en sokjes. Een mutsje. En een pak fan h&m wat helemaal dicht is dus voetjes en handjes en met muts. Lijkt op een beertje dat pakje. Ben zo bang dat het anders te koud is. Maar ze zullen in het ziekehuis er wel wat van zeggen als het teveel is. En nog eventueel de voetenzak van de maxi cosi bij me.
Lemmy is geboren in December. Hij had aan; een romper met korte mouwen een shirtje met lange mouwen een broekje dikke sokken en een jasje. In de maxi cosi een dekentje eroverheen en klaar. Warme auto in, even eruit en het warme huis in. Een baby kan zich niet goed op temperatuur houden, maar we wonen niet op de zuidpool !
Wij hebben een decemberkindje en zij droeg toen we naar huis gingen een paar uurtjes na haar geboorte: overslagromper lange mouw, shirtje lange mouw, velours broekje, mutsje en sokjes. In de maxi-cosi droeg zij een dik vest en zat in de voetenzak. Haar temperatuur was bij thuiskomst netjes.
Ik wou al zeggen... gewone kleertjes aan, dus rompertje, truitje met lange mouwen met broekje (of boxpakje ofzo) en dan een wikkeldeken voor in de maxicosi, of een voetenzak en een jasje. In ieder geval wel een mutsje natuurlijk. Als je en een gewoon pakje doet, en een berenpakje en een voetenzak dan is je baby gesmolten voor je thuis bent. Mogelijk is dat wel een goed idee bij -30 trouwens als de verwarming in de auto het niet doet.
Precies, volgend de kraamverzorgster is het het beste om je kindje net zo te kleden als jezelf + 1laagje (geen berenvel)
Hoi dames, ik weet dat het teveel is maar ik heb liever teveel bij me dan te weinig.Ik neem ook aan dat ze in het zh wel aangeven wat ik precies moet aantrekken.Dit is ons 1e kindje dus ben nog een beetje onwetend in alles hahaha. groetjes.
Ik heb nog geen eerste pakje uitgezocht (ben ook in december uitgerekend), maar ben het wel met de andere dames eens. Je hoeft volgens mij niet +2 lagen meer te hebben.. 1 laag extra (dan wat je zelf aan hebt) zou genoeg moeten zijn. Maar goed, ik kan me wel voorstellen dat je gewoon zeker wil weten dat je genoeg bij je hebt.. zoveel weegt het allemaal niet. Lekker meenemen wat jij denkt nodig te hebben en dan kun je in het ziekenhuis altijd nog kijken wat je de baby uiteindelijk daadwerkelijk aantrekt Trouwens, bij de Hema hebben ze nu rompers met lange mouwen van wat dikker spul (ik geloof dat dat velours is). Misschien een idee
Een rompertje met lange mouwen en een shirtje met lange mouwen zijn een crime om samen aan te trekken. Mouwtje van het rompertje rolt op dus heb je een dikke prop. Mijn oudste was een januari baby en had een omslagromper met korte mouwen en een katoenen pakje aan. Voor naar huis een mutsje en een vestje met capuchon en zo in de voetenzak van de Maxi cosi. Zoals eerder gezegd is oververhitting een gevaar voor zulke kleintjes en zeker in de auto met de kachel aan moet echt de voetenzak nog open. Zo'n teddypak is echt veel te warm.