Hey allemaal, 2 weken terug ben ik aangenomen bij een organisatie die kinderdagverblijven en bso's heeft voor 3 dagen in de week voor een half jaar. diezelfde avond teste ik positief, had voor die test geen moment gedacht dat ik zwanger was! ik wilde het pas na mijn proeftijd vertellen, want dan zou ik ook 11 weken zwanger zijn. maar nu ben ik erachter gekomen dat mijn proeftijd 2 maanden is. (normaal niet bij een halfjaar contract, maar dit is cao vastgelegd) nu ben ik dus 15 weken na mijn proeftijd. ik wil graag met 12 weken vertellen dat ik zwanger ben, maar daarmee loop ik dus een risico. als ze me eruit gooien heb ik geen recht op ww (vanwege de 26 weken eis) en geen recht op bijstand (vanwege het inkomen van mijn vriend) maar ik moet geld in het laadje brengen om de hypotheek te kunnen betalen. pluspuntje is dat mijn contract 7 weken voor mijn uitrekende datum afloopt, dus als ze van me af willen door mijn zw.schap kan dat (ja, ik weet dat dat niet mag )en heb ik dan dus wel recht op ww. dat is dus het meest verstandige om te doen zonder dat ik daar direct mijn baas mee naai. maar toch voelt het lullig. ik pleit altijd voor eerlijkheid en het pas met 15 weken vertellen zit me gewoon niet lekker. bovendien hebben ze me heel duidelijk gemaakt dat ze hopen dat ik langer blijf werken dus misschien maak ik me wel druk om niets. aan de andere kant wil ik niet het risico nemen straks zonder inkomsten te zitten, en geen werk te kunnen vinden omdat ik dan zwanger bent. wat zouden jullie doen? en hoe groot is mijn kans om (uitzend) werk te vinden als ik 12 weken zwanger ben? de reden waarom ik nu niet werk is omdat ik aan het afstuderen ben, maar ik neem aan dat dat niet meetelt voor die ww 26 weken eis? groetjes Marieke
Hoi Marieke, Natuurlijk heel erg gefeliciteerd met je zwangerschap! Kan me voorstellen dat het lastig is. Snap je gevoel dat je je oneerlijk voelt maar zoals op veel andere topics is te lezen....je staat gewoon in je recht door niets te zeggen. En als je dan hebt laten zien dat je een waardevolle medewerker bent zal het vast goed komen. Aan de andere kant denken veel forummers hier ook dat juist in de werkomgeving waar jij in zit de mensen het wel zouden begrijpen. En wat betreft het vinden van uitzendwerk met 12 weken, ik denk dat dat niet zo lastig zal zijn, sowieso voor tijdelijk werk. Maar ja het blijft lastig...sterkte ermee. En geniet van het zwanger zijn.
Ik zou kiezen voor zekerheid voor jezelf. Jij moet een kindje onderhouden en een hypotheek betalen. Dus pas vertellen als je 2 maanden voorbij zijn. Eigenlijk is dat niet meer dan normaal. De meeste mensen vertellen het pas rond die tijd ( kans op MK ) Kies voor jezelf meid, even jammer voor de werkgever. Ik zou me er niet lullig onder voelen eigenlijk.
Hallo, ik heb een beetje het zelfde probleem! Ik ben bezig om zwanger te raken werk ook in de bso ( buiten schoolse opvang ) en ik zit ook nog in me 2 maanden proeftijd! Ben wel bijna over me proeftijd heen en ze zijn erg tevreden met mij.. Maar toch ben ik bang als ik zwanger raak .. dat ze me er wel uitgooien.. of mogen ze me niet ontslaan als je uit je proeftijd bent ? Ik ga in februari ook nog eens een thuis studie doen spw3 maarja dat is lekker thuis.. Wat adviseren jullie mij ? Echt zo moeilijk.. kan wel weer 2.5 jaar gaan wachten en dan gaan klutsen maar we willen het al zo lang.. en zo graag
als je een tijdelijk contract hebt laten ze je dat denk ik wel uitwerken hoor, zeker omdat je bijna uit je proeftijd bent. zou gewoon lekker proberen zwanger te raken. mijn contract is gister ingegaan en ze belden gelijk of ik vanmiddag en donderdag wil werken. heb maar ja gezegd, als ik me nu de komende 2 maanden flink onmisbaar maak dan kan ik het gewoon vertellen straks hoop ik. weet iemand hoe streng die 26 weken eis is? ik heb 10 jaar gewerkt naast mijn studie, alleen de afgelopen 3,5 maand niet omdat ik dat niet trok naast mijn afstuderen. overigens staat mijn oude contract nog wel open, heb er de afgelopen 3,5 maand alleen maar 2 x op gewerkt. zou ik dan toch recht hebben op ww als ik er in februari uit wordt gegooid?
Toen ik zwanger was van de eerste en mijn contract niet verlengd werd. Heb ik ook geprobeerd WW aan te vragen, voor dat ene contract zat ik op school met deels een bijbaan. Ik kwam 1 week te kort, dus ik kreeg geen WW, wel kon ik bijstand aanvragen, maar dan kijken ze wel naar het inkomen van je partner, zodra die hoger is als bijstands nivo krijg je niks.
bijstand heb ik geen recht op, mijn vriend verdient wel meer dan 1200 per maand. ik hoef niet veel in te brengen, maar 500 per maand, maar ja, moet ik wel werk hebben dus. een ww hoef ik dus niet op te rekenen.. weet nog steeds of ik het na mijn proeftijd ga vertellen of tijdens..
heb net geteld: als ik aan het einde van mijn proeftijd ontslagen word heb ik van de 36 weken 23 gewerkt. kom dus 3 weken te kort. ik loop nu wel stage en ontvang daarvoor 75 euro per maand onder een stagecontract. zou dat meetellen?
Lieve schat, je hebt geen twee maanden proeftijd. Het is wettelijk niet toegestaan om bij een contract van een half jaar twee maanden proeftijd te hebben
Welke grapjas heeft jouw dat wijsgemaakt? Hier mogen geen uitzonderingen opgemaakt worden, het is namelijk dwingend recht. Meis, je wordt in de maling genomen als ze zeggen dat ze in jouw geval er wel van af mogen wijken.
mijn vader is HR directeur en hij zei dat dat idd kan, die uitzondering maken. maar ik zal het nog eens goed nakijken! das misschien wel verstandig.
ik vond dit op de site van fnv bondgenoten: Proeftijd Bijna altijd wordt bij het begin van het dienstverband een proeftijd afgesproken. Tijdens de proeftijd kunnen werknemer en werkgever bekijken of je als werknemer geschikt bent voor de functie en of het werk je bevalt. Eigenlijk gaat het dus om een soort kennismakingsperiode. Tijdens de proeftijd kan blijken dat het om wat voor reden dan ook niet gaat. Zowel de werknemer als de werkgever kunnen dan makkelijk afscheid van elkaar nemen. Een ontslagvergunning is niet nodig en er is ook geen sprake van een opzegtermijn. Hoe lang mag een proeftijd duren? De proeftijd moet schriftelijk afgesproken worden en de proeftijd is voor beide partijen gelijk. Bij een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd is de proeftijd maximaal twee maanden. Deze termijn mag in geen geval worden verlengd, dan is de proeftijd ongeldig. Bij een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd, waarbij geen einddatum is afgesproken, geldt een proeftijd van maximaal één maand. Bij een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd, korter dan twee jaar, geldt een proeftijd van maximaal één maand. Bij een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd, langer dan twee jaar, geldt een proeftijd van maximaal twee maanden. In een cao kunnen andere afspraken zijn gemaakt over de proefperiode. Maar afwijking van de regels over de duur van de proefperiode is alleen mogelijk voor contracten korter dan twee jaar; de proeftijd mag dan wel twee maanden zijn. Belangrijk: wordt er toch een proeftijd van langer dan 2 maanden afgesproken, dan is de gehele proeftijd ongeldig --- Heel vreemd dat op de universiteiten wordt gezegd dat dat dus niet kan en op internet staat dat het wel kan
ik werk ook bij kinderopvang en bij mij is ook de proeftijd 2 maanden ! dacht in het begin ook hoe kan dit ? maar het is toch echt zo.. ik zou al helemaal niet aan een ww komen denk ik.. ben volgende maand 21 en mijn vriend verdient 1100 netto en ik 1050 netto.. weet ook niet precies hoe dat allemaal zit..
Ik heb er geen verstand van of het mag of niet 2 maanden proeftijd, maar ik zou het gewoon nog niet vertellen. Mochten ze vragen waarom je het zo laat pas verteld als je het na je proeftijd verteld, dan zeg je toch dat je het eerder nog niet wist ofzo.