Ik heb nog kerstpostzegels van vorig jaar, kan ik die nog gebruiken? Moet ik bijplakken of zijn kerstzegels hetzelfde waard?
Ik heb het toevallig gister zelf opgezocht, en die van 2010 en 2011 zijn nog te gebruiken, dus die mag je nog plakken. Had er zelf ook nog een aantal van 2011 vandaar.
Wanneer er gewoon een "eentje" opstaat, hoef je niet bij te plakken... staat er een bedrag op dan moet je wel bijplakken tot het huidige tarief.
Wat ik las was dat als er december op staat ( wat zo is bij die van 2021) dan zijn ze net zoveel waard als dit jaar en mocht het gewoon, verwarrend hoor!
Nee hoor, bijplakken is écht niet nodig. Vroeger, toen er op de postzegels nog een waarde stond, moest je bijplakken. Sinds een paar jaar staat op een gewone postzegel een 1 of een 2, op de kerstpostzegels staat 'december'. Die zegels houden hun waarde en hoef je dus niet bij te plakken.
Trouwens, bijplakken zou ook echt nergens op slaan bedenk ik nu! Die kerstzegelst zijn 40 cent en gewone 50 cent... Anders heeft die kerstpostzegel helemaal geen nut meer
Weer wat geleerd. Is dus niet zo dat ik een ander met kosten opzadel. Niet echt leuk om te krijgen bij je kerstkaart lijkt me. Er staat ook geen bedrag of een 1 op. Gewoon decemberzegel.
Het gaat ook om bijplakken tot aan de waarde van 40ct he, niet 50 Bijvoorbeeld de zegels van 2009, die hadden nog gewoon een tarief erop, namelijk 34ct. Als je die nog hebt, mag je ze gewoon gebruiken, maar moet je er 6ct bij plakken, zodat ze ook 40ct worden.