NODLIJST 13-03 Wish25, 25 jaar 17-03 spannend03, 22 jaar 21-03 Geneeke, 22 jaar 21-03 ike, 27 jaar 30-03 Lady87, 27 jaar 06-04 Lorreke, 24 jaar 11-04 Silverwolf, 25 jaar 11-4 Junyor, 32 jaar Zwanger: Clown, 31 jaar Juf1985, 28 jaar Sheep, 24 jaar Zo, houden we deze er ook bij..
Ja Juf klopt. Maar jouw test was wel meteen duidelijk positief toch? Was ook helemaal niet rot bedoeld, ik kan soms beetje bot overkomen. Ik bedoelde alleen maar te zeggen dat er meerdere opties zijn wat het kan zijn geweest.. Helemaal omdat ik zelf hetzelde heb meegemaakt zoals jullie weten met geen posi testen elke x en een paar huisartsen-bezoeken rijker een echt niet zwanger.. (huisarts zei dat thuistesten even betrouwbaar waren als die bij hun) Tuurlijk bestaat de kans er dat ondanks de negatieve testen toch een zwangerschap is en dat hoop ik natuurlijk ook!! Wou alleen mijn ervaring delen...
Wat voor vragen werden er bijvoorbeeld gesteld juf? Was je alleen of waren jullie samen? Clown jij hebt al veel afspraken gehad bij de vk? Hoe vind je die afspraken?
Oh zo heb ik het ook niet opgevat hoor, geneeke, meer als in het kan dan nog beide kanten op, dat ik het ook vertelde. @ike, we gingen samen en kregen voornamelijk vragen over ons medische verleden, als in ziekenhuisopname gehad, infectie gehad, langdurig ziek geweest, aangeboren afwijkingen, etc etc. Info over combinatietest, waarbij ze via nekplooimeting kijken hoeveel kans je hebt op een kindje met syndroom van down. Waarbij we nu kans 1 op 1000 hebben en met de test eigenlijk geen zekerheid krijgt, alleen kan beslissen of je het verder onderzocht wil hebben en wat je doet als het zo blijkt te zijn. Veel informatie dus. Gelukkig heel wat folders meegekregen,dus kunnen het nog eens rustig nalezen.
Silverwolf, heb die pijn/misselijkheid die jij omschrijft nooit gehad dus kan je daar helaas niet mee helpen. Ike, de bezoekjes aan de verloskundige zijn bij mij als volgt gegaan: 8 weken: intake samen met mijn vriend (dus het hele medische verhaal zoals Juf ook omschrijft, inwendige echo (onze verloskundigepraktijk heeft een eigen echo-apparaat dus dat wordt gelijk meegenomen) en verwijsbrief voor laboratorium om bloed te laten prikken (voor o.a. rhesusfactor te bepalen). Daarnaast het standaard bloeddruk meten. Duurt +/- 45 minuten 10 weken: (ook samen met mijn vriend geweest) echo (inwendig) en bloeddruk meten (normaal krijg je om de 4 weken controle maar i.v.m. mijn 2 miskramen kreeg ik dus met 10 weken ook nog een controle met echo). Duurt +/- 15 minuten 12 weken: (alleen) echo (nog steeds inwendig omdat ik wat dikker ben) en bloeddruk meten Duurt +/- 15 minuten 16 weken: (alleen) hartslag luisteren en bloeddruk meten. Omdat ze bij mij geen hartslag kon vinden meteen weer een echo gehad (dit keer wel uitwendig) waarop de hartslag wel te zien en te horen was maar normaalgesproken krijg je dan dus geen echo meer. Duurt +/- 15 minuten 20 weken: (alleen) deze controle krijg ik aanstaande donderdag maar in principe zal die ook weer bestaan uit hartslag luisteren en bloeddruk meten. 20-weken echo: die krijg ik volgende week woensdag en dat is dus de uitgebreide echo in het ziekenhuis waarbij ze kijken of alles erop en eraan zit. Daar ga ik samen met mijn vriend naartoe en volgens de brochure zal die ongeveer 30 minuten duren.
Dat wordt dan bij ons tegen die tijd een lang gesprek. Mijn eigen medische achtergrond valt wel mee, als ze die van mijn man willen weten dan duurt dat wel even En in beide families komen aangeboren afwijkingen/handicaps voor. Bij mij is er uit erfelijkheidsonderzoek niet zoveel gekomen, dus weet niet of dat zou meespelen. Bij de handicap van mijn man weten we gewoon dat een meisje draagster is (wordt niet ziek/gehandicapt maar heeft het gen bij zich) en een jongen heeft het gen niet. Qua handicaps verderop in de families weten wij de oorsprong niet. je hebt al best wel wat vk bezoekjes gehad clown. Spannend die 20 weken echo, hoe kijk je hier tegen aan? Willen jullie het geslacht weten? Ik denk dat ik mijn man meesleep naar alle vk bezoekjes, ik weet alleen niet of hij daar zo blij van wordt
@Juf ik had een longonderzoek omdat ik vaak benauwd ben en vaak longontsteking heb. Of nouja, ongeveer één à twee keer per jaar, maar dat is vaker dan de gemiddelde Nederlander. Als kind, ik was een jaar of 11, ben ik van een geluidswal gegleden en heb mijn rechterlong doorboord toen ik op een tak terechtkwam. Dat klinkt heel naar maar daar weet ik zelf nagenoeg niks meer van, gelukkig. Sindsdien infectiegevoelig, en soms dan krijg ik die onderzoeken om te kijken of er iets is veranderd en of mijn medicijnen aangepast moeten worden. Dat is eigenlijk alles! Ik maak me op zich ook niet zo'n zorgen om die verstandskiezen. Ik ben heel bang voor de tandarts dus ik zei wel dat als het dan moest, ik daar zelf niks van mee wil krijgen. Maar met die narcose en je krijgt wel behoorlijke pijnstillers mee, wilde ik toch even geen risico lopen. Zul je net zien, ben ik eindelijk zwanger krijg ik dan een miskraam. Of het kindje houdt er iets aan over. Mijn vriend wordt wel heel ongeduldig nu, van de week zei hij "ik wil het nu zó graag, het wordt eens tijd!", dat vond ik wel grappig aangezien hij eerst echt overgehaald moest worden (hij is drie jaar jonger). Die eerste afspraak bij de verloskundige klinkt wel heftig trouwens! Al dat graven in je medische verleden. Gelukkig krijg je vrijdag de echo. Lijkt me echt superspannend! @geneeke las je mijn vorige bericht? Over die antibiotica's? Ik dacht namelijk ik zeg het toch maar, misschien kan je het wel gebruiken!
@lady Ja sorry helemaal niet op gereageerd *schaam*!!! Ik moet zeggen volgens mijn collegas ziet mijn gezicht en borst er veel rustiger uit dus denk dat deze behandeling redelijk aanslaat. Wil eigenlijk geen pillen gaan nemen omdat ik niet denk dat dat goed voor mijn lichaam is.. Ik moet dat dan namelijk maanden gaan slikken. Ook word je lichaam er na zon lange tijd resistent voor dus wil het liever niet. Wel evengoed bedankt voor het nakijken, is altijd handig ook als ik zo eens iets heb..
Ik vind de 20 weken echo echt heel spannend. Is toch een moment waarop ze gaan kijken of alles werkt zoals het moet werken en of er geen zichtbare ernstige afwijkingen zijn. Zal blij zijn als die achter de rug is en hopelijk is alles gewoon in orde. Als alles goed is, dan willen we wel weten wat het geslacht is. Is toch wel praktisch met het kopen van dingen.
Spannend Clown!! Ik hoop voor jullie dat alles in orde is. Snap dat je het wilt weten wat het word, kunnen jullie lekker gaan shoppen in de juiste kleurtjes hihi!! Vertellen jullie het ook aan iedereen wat het word of houden jullie het geheim tot aan de geboorte?
Ik weet niet zo goed wat ik met mezelf aanmoet vandaag.. Heb weer veel steekjes/krampjes gehad vandaag.. en het is geen menstruatiepijn. Heb ik de laatste maanden ook pas last van vanaf de dag dat de menstruatie begint.. Mijn vriend zei gisteren ineens : ''Wat eet je 's avonds ineens veel?..... ik zo : Doe ik dat?? Heb er zelf niks van in de gaten... Ook voelde ik me gisteravond echt helemaal niet goed.. maagpijn/zuur en beetje misselijk. Met al deze dingen ga je toch weer denken : zou ik misschien toch? Maar ik durf gewoon niet echt meer te hopen, bang voor alweer die teleurstelling. En als ik mezelf voorhou dat het toch niet zo is, dan is het voor mijn gevoel minder erg.. Ja ik raaskal een beetje.... Pff weet niet wat ik met zon momenten aan moet..
Herkenbaar geneeke. Ik heb ook last van krampjes en was gisteravond en vanochtend misselijk.. Ik ben ook heel bang voor de teleurstelling..
Ik heb geen idee. Op basis van mijn ovutesten moet mijn ongi vrijdag echt komen, klopt normaal op de dag. Ben zo bang voor weer een teleurstelling.. wat zeg jij/jullie?
Dat komt snel dichterbij. Als ik jou was zou ik zondag testen als er nog geen bloed is, dan is de kans op teleurstelling kleiner.
Spannend geneeke. Heb net ovulatietesten gekocht. 60 stuks voor 20 euro. Dus kan even vooruit haha. Ga er toch maar aan geloven dan aan het plannen. Kan iemand mij hierbij helpen? Als er 1 positief is moet je de dag erna gemeenschap hebben? Of hoe zit dit?