Ik ben benieuwd wat jullie ervaringen zijn bij het gebruik van Progynova en Utrogestan voor de cryo tp. Wij zijn bezig met ICSI, en helaas is de tp van een verse emmy mislukt. Gelukkig hebben we nog cryo's is de vriezer. Omdat ik van mezelf geen cyclus heb, wordt mn BMS gestimmuleerd met progynova (en Utro). Ik ben benieuwd hoelang je dit gemiddeld moet gebruiken voor er een tp kan plaats vinden. Benieuwd dus naar jullie ervaringen! Over een week of 2 mag ik beginnen aan deze medicatie.
Wij hebben één keer een cryo-tp gehad met Progynova en Utrogestan. In ons ziekenhuis is het zo dat je op cyclusdag 1 met Progynova begint. Progynova zorgt ervoor dat je eisprong tegengehouden wordt, er groeien geen follikels. Maar je baarmoederslijmvlies wordt wel dikker. Na ruim een week heb je de eerste meting, daarbij wordt de dikte van het baarmoederslijmvlies opgemeten. Als dit minimaal 6 mm is, dan moet je met de Utrogestan beginnen. De Progynova blijf je doorgebruiken, dus je slijmvlies groeit wel gewoon door. Vijf dagen later heb je de terugplaatsing. Twaalf dagen na de cryo-tp mag je een zwangerschapstest doen. Bij mij kon na de eerste meting meteen de terugplaatsing gepland worden, dus die zal zo rond cyclusdag 14 zijn geweest. In geval van zwangerschap moet je zowel Progynova als Utrogestan tot de 13e week blijven gebruiken, omdat de zwangerschap in een kunstmatige cyclus tot stand is gebracht. Je lichaam produceert zelf de nodige hormonen niet, omdat je geen eisprong/punctie hebt gehad. Alvast succes!
Bedankt voor je duidelijke uitleg!!! Nog meer meiden ervaring met deze manier van stimuleren tijdens een cryo poging?
ik ben ook wel benieuwd. moet dit binnenkort ook gaan gebruiken. veel last van bijwerkingen gehad van progynova? ik krijg nl vd apotheek niet alles mee vanwege eventuele bijwerkingen. ( had, gebeld hierover. haal t volgende wk op)
Hoi Mari, ik ben nog niet begonnen met de Progynova dus kan je niets vertellen over de bijwerkingen. Denk dat ik over een week of 2 kan starten voor onze cryo poging. Wanneer gaan jullie beginnen? Succes in ieder geval!
De bijwerkingen van Progynova en Utrogestan zijn typische zwangerschapskwaaltjes: moe, warm/koud hebben, gevoelige borsten, sterke geur, misselijk, stemmingswisselingen, niet kunnen slapen. Dus helaas kun je nergens vanuit gaan als je deze medicijnen gebruikt. Succes allemaal!
Hoi Hoi, i Wij zijn nu ook bezig voor onze eerste cryo tp. Ook ik heb geen goede cyclus van mezelf. Ben eerst drie weken aan de pil geweest, laatste dag van de pil gestart met synarel neusspray. Ben gisteren ongesteld geworden en gestart met progynova 2 mg 1 keer daags. Op dag 6 ga ik naar 2 keer daags en op dag 10 naar 3 keer daags. Op de tiende dag heb ik dan ook een echo. Volgens mij dan vanaf dan ook de utrogestan erbij en ongeveer op dag 16 een tp. Wij doen het in Duitsland en zo staat het op het formulier/schema dat ik heb gekregen. Ben erg benieuwd wat ze op dag 10 na de echo zullen zeggen. Jij veel succes Groetjes Joontje
Bij mij werd mijn baarmoederslijmvlies niet goed opgebouwd & niet dik genoeg met dit te gebruiken. Het kwam niet boven de 3 mm uit, terwijl hij in natuurlijke cyclus toch de 5 mm wel haalde. Nu doe ik het dus in natuurlijke cyclus en wordt mijn bms tussen de 6 en 7 mm, maar met Progynova en Utrogestan doen we het niet meer, want we weten dat het bms dan niet goed opbouwt bij mij . Heel veel succes!
Babii, balen dat het bij jou niet werkte! Gelukkig heb je wel een eigen cyclus. Succes voor jullie! Joontje, jullie dus ook de 1e cryo tp? Is dat van jullie 1e ivf/icsi avontuur? Of zitten jullie er al verder in? Ben heel benieuwd hoe je je voelt van de progynova en wanneer je je tp hebt. Als je het leuk vind, hou je me dan op de hoogte? Héél veel succes!!
wij beginnen als het goed is de 2e wk van augustus, ligt een beetje aan mijn cyclus, die is onregelmatig. ik ben benieuwd naar de meiden die al progynova gebruikt hebben en of zij last hadden van bijwerkingen. suc-6 tycuna
Mari, lekker he, zo'n onregelmatige cyclus, zucht.... hier nog zo eentje. Ik verwacht ook zo half aug. met de progynova te kunnen starten..... Jullie ook suc-6!!!
Moeten jullie ook 2mg per keer gebruiken? Heb net mn spullen opgehaald bij de apotheek. Die Progynova neem je toch gewoon via je mond zegmaar? Niet vaginaal zoals die bolletjes?
Hoi Tycuna, Wij hebben vorig jaar april onze eerste ICSI gehad met gelijk de eerste ronde zwanger In december is onze zoon geboren. Van deze poging hebben we op dit moment nog 12 cryo's in de vriezer. Omdat ik nog maar 1 eierstok heb met een teratoom erin zetten we er toch een beetje haast achter. Wij zijn in Leer in Duitsland naar een fertiliteitskliniek geweest. Ook bij mijn vorige zwangerschap heb ik na de punctie en tot 12 weken zwangerschap progynova en utrogestan gebruikt. De progynova zijn idd 2 mg tabletten en die moet je gewoon slikken. De utrogestan gebruik je vaginaal (ook al staat er op sommige etiketten dat het oraal moet). Heb niet zoveel bijwerkingen van de hormomen gehad, behalve dan dat ik emotioneel wat instabieler was Van de neusspray die ik nu gebruik (om mijn cyclus als het ware stil te leggen) heb ik wel enorme opvliegers gehad maar dat neemt nu ook weer af. Wij hebben bij de start voor deze poging een echo gehad en een schema met wat en hoeveel ik moet gebruiken. Gedurende 10 dagen bouwen we dit dan op. Zou ip volgende week maandag voor een echo moeten maar aangezien ze nu vakantie hebben moet ik dan maandag direct bellen en zal die dag nog wel terecht kunnen (hoop ik) Meer nieuws heb ik volgens mij niet. Jij wacht nu op je ongesteldheid?? Kan je niet gewoon een kuurtje krijgen voor een ontrekkingsbloeding?? Ik was bijvoorbeeld als sinds maart niet ongesteld geweest dus als ik daar op had moeten wachten Erg spannend of niet? Hoop dat het voor jullie raak mag zijn. Liefs Joontje
Hoi tycuna ja progynova neem je gewoon via de mond in. Ik heb (jammer genoeg) al meer ervaring met die ellende, net zoals iemand anders al beschreef heb je gewoon de "zwangerschapskwaaltje" en kan je dus nergens op rekenen. Ik heb altijd erg veel last van de progynova met stemmingswisselingen met stip op nummer 1 ik ben echt niet leuk als ik aan de progy zit. Heel veel succes met deze ronde en ik hoop dat alle moeite niet voor niks is geweest Groetjes Delia
Joontje, wat fijn zeg, de 1e x gelijk raak!! Hopelijk gaat het deze keer ook snel voor jullie. Blij dat je niet zoveel last had van de bijwerkingen. Ook niet van aangekomen? Ik moest na de 1e poging een maand rust nemen. Alle hormonen uit het lijf enzo. Tot die tijd willen ze me geen kuurtje geven helaas. Daar baal ik wel van, maargoed, de hormonen uit het lichaam is ook wel even prettig. Erg spannend idd. Delia, balen dat je dan niet echt te genieten bent!!! Gelukkig is het maar 'tijdelijk'...... Succes allemaal!!
ja is wel balen. hopen dat ie nu vroeg komt die ongi en niet laat. dankje ik ga de medicatie vrijdag halen
Hallo aanstaande moeders ik ben vandaag lid geworden van zwangerschapspagina.nl omdat ik graag het een en het ander met jullie wilde delen. ik heb een cryp terugplaatsing gehad in een kunstmatige cyclus en zit in mijn vreselijke wachtdagen om te mogen testen. Hiervoor heb ik al een mislukte ivf poging gehad. op dit moment heb ik door het gebruik van progynova continu buikkrampen, dikke buik door het vasthouden van vocht, stemmingsveranderingen, rare trekkerig gevoel in mijn buik. Nu weet ik niet of dit komt door het gebruik van progynova of door een eventuele zwangerschap. Zaterdag mag ik testen. Hoop positief. Ik heb alleen geen pijn in de borsten die ik bij verse tp wel had door pregynl (door hcg hierin). daarom maak ik me zorgen, want ik heb het nu niet. Weet iemand hier raad mee? ik wens iedereen veel succes verder in de behandeling.
Welkom AenF! Spannend he, die wachtweken. En ook behoorlijk slopend, zeker als je van alles voelt.... De medicatie kan je voor de gek houden, maar het kan ook zo zijn dat het gewoon RAAK is!! Ik hoop het zo voor je! Mag ik je vragen hoelang je de progynova hebt gebruikt voordat er een terugplaatsing was?
Hallo Tycuna, Bedankt voor je steun. Ik hoop het ook, maar heb weinig hoop. nog even wachten. Ik ben met progynova begonnen op dag 1 van mijn laatste menstruatie. Ik neem 2x per dag progynova in. Ik heb van decapeptyl en puregon niet eens zoveel last gehad. Succes dames..