Hoe ga je het de komende 2 weken doen dan? En wel fijn om op gesprek te komen. Ik zou gelijk eens vragen hoe dat zit met echo's. Ik weet niet hoe ver je werk van t zkh is, maar bij mij kan je vaak al om 8 uur terecht. Ik zou gewoon om die plek vragen. Dan ben je max een half uurtje later. En je kunt ook in de middag, dus de dagen dat je eerder klaar bent, kun je dan voor een echo. Het vervelende alleen is dat je dit niet kunt plannen. Zal je altijd zien. Anders zit het er niet anders op dan het maar te vertellen op je werk..... Sonneke, niet alleen Pregnyl, maar ook de Utrogestan kan je die zwangerschapsverschijnselen geven. Hoe voel jij je nu? Vpkaatje, het gekke is dat ik me dit keer niet zo verdrietig voelde. Normaal komt mn ongi heel plots en nu wist ik eig al zonder ongesteld te zijn dat het niet was gelukt. Afleiding helpt iig. Morgen moet ik voor de echo. Ik hoop dat ik verder mag!
@ukke: Ja dat is inderdaad wel heel lastig met je werk, je kunt het inderdaad niet plannen! Heb jij al een HSG gehad of niet? Het lijkt me toch dat ze die eerst doen alvorens een operatie Ik wil inderdaad ook wel weten wat je gaat doen tot je afspraak met oppergyn? Je zal toch iets moeten?? @kitty: Ik voel mezelf heel de week enorm moe 's avonds, ik kan mijn ogen gewoon niet open houden! Bijwerking van de utrogestan...Verder nog steeds wat gespannen borsten. Jeetje wat is dat een rotzooi wat er allemaal weer uit komt! Met klussen ook bah bah! @vpkaatje: spannend voor jou vrijdag! Ik ga mijn best doen deze ronde om het boek alvast in de goede richting te sturen! Hoe ik deze weken doorkom... Ik moet veel werken... afleiding! Morgen shoppen en volgende week nachtdiensten... Ik ga ervan uit gewoon ongesteld te worden, ik heb al gekeken hoe het voor de volgende rondes uitkomt. Als het goed is komt het betreft onze vakantie in januari super goed uit! Heb dan als het goed is mijn IUI net achter de rug! We wachten maar af, meer kunnen we niet doen!
Kan me je gevoel heel goed voorstellen Ukke. Ik had dat ook toen ik voor de operatie aan de pil moest. Voelde ook zo doelloos. Maar mn lichaam was wel even aan die rust toe. Ik ga straks ook weer aan de pil. Maar soms is die rust gewoon even goed. En we beginnen in januari weer vol goede moed. Ik hoop dat bij jou dat gevoel ook gaat overheersen. Die spanning is ook heel begrijpelijk. Gewoon die onzekerheid en hoe het straks allemaal gaat komen. - Kitty, dus minder verdrietig.. ja tis ook net of we met zn allen beginnen te wennen aan slecht nieuws. Vind je ook niet. We gaan er eigenlijk al bijna vanuit dat het toch eerst niks wordt ofzo. Succes morgen!! Hoop goede berichten voor je. - Sonneke, shoppen jaaaaah dat is de meest geschikte afleiding he. Alleen heb je dan niet dat je toch overal ineens zwangere dames ziet rondlopen en van die schattige babyspulletjes ziet liggen? Dat is dan weer het nadeel eigenlijk. Veel succes met het wachten hoor. Pfff Jou boek eindigt toch hopelijk met een tweede streepje op de test en een vervolgboek. Shopaholic met baby!
DIE LEO behandeling is laparoscopische behandeling van je eierstokken met electroden! Dan branden ze de hoeveelheid eiblaasjes weg, zodat de eierstok niet meerdere blaasjes gaat ontwikkelen, maar zich richt op het volgroeien van 1 ei.... tja krijg je met PCO... Weet nog niet zo goed wat ik er van moet denken... Hoe is het met jullie?
@vpkaatje: Ja dat vind ik een super titel voor een boek! Daar gaan we voor! Vandaag geshopt voor mijn hobby, sieraden maken. Heb nu zo'n super leuke armband! Ik wil hem in alle kleuren ! Haha @ukke: Ok klinkt best heftig zo'n LEO behandeling! Hier gaat alles rustig z'n gangetje. Morgen heel de dag sollicitatie gesprekken voeren. pfff word een lange dag denk ik! @kitty: Hoe is het met jou?
Sonneke, wat leuk dat je sieraden maakt. Dat doe ik ook. Ik heb echt een kast vol met spullen . Ik heb er alleen niet meer zoveel zin in. Misschien is het een periode en komt het wel weer. En hoe is het met je? Denk je echt dat je ongi gaat worden. Heerlijk he die bijwerkingen. En het vieze prut :S Ukke, jij hebt toch altijd een mooi ei? En heb je van jezelf wel een eisprong. Want als ik niets gebruik, dan krijg ik geen eisprong. Spannend hoor wat er gaat gebeuren. Even niets is ook wel lekker, maar voor mij kan het allemaal niet snel genoeg gaan. Vpkaatje, moest jij vandaag niet voor een nieuwe FM? Spannend. Ik hoop dat je goed nieuws hebt. Ik heb ook goed nieuws. Ik mag weer starten. Gisteren weer een tas vol medicijnen meegekregen. Ik wilde een afspraak maken met de gyn. Ik weet niet hoe ze het voor elkaar kregen, maar de dag ervoor kon ik 30 nov nog komen en gister pas op 8 dec. Veel te laat natuurlijk. Gelukkig belde de gyn mij aan het eind van de dag (pas na 6en, wat een lange werkdag), maar ik moet volgende week maandag bellen en dan kan ik die week komen. Het kan echt wel tussendoor, maar bij de bali doen ze gewoon moeilijk. Het is toch fijn om af en toe bij te praten met je gyn? Anyway, ik wil natuurlijk vertellen over de IVF intake. En ik wil weer Utrogestan mee. Het blijft het proberen waard, toch? Vandaag heb ik een dagje vrij. Het weer valt alleen nog een beetje tegen. Ik hoop dat het nog opknapt buiten!
@kitty: Wat leuk dat je ook sieraden maakt! Motivatie komt wel weer een keertje terug denk ik, ik heb ook van die ups en downs! Ik heb geprobeerd een foto bij te voegen van de armbanden waar ik momenteel helemaal gek van ben! Echt super leuk en ik wil ze in alle kleuren!! Ben benieuwd wat je ervan vind en of je ook zulke dingen leuk vind! Super dat je verder mag en weer mag beginnen! Joehoe geen cyste voor jou deze keer! Wat betreft die bijwerkingen, ik ben mezelf er wel heel erg bewust van dat het de bijwerkingen van de medicijnen zijn. Hoe was het bij jou werd jij al ongie voordat je gestopt was met die utrogestan? Mooi dat je volgende week terecht kunt voor een afspraak met je gyn... In ons ziekenhuis doen de echoscopistes de FM en uitgangsecho's. Ik vind dat ze erg kundig zijn en mij met alles willen helpen, als ze iets niet weet vraagt ze het na bij de gyn. Dus ik ben daar erg blij mee en ben wat dat betreft niet zo gehecht aan mijn gyn @vpkaatje: Ik ben ook erg benieuwd hoe het gegaan is vandaag! Ik duim voor je dat je eitjes een beetje gegroeid zijn.... @ukke: ik krijg inderdaad ook geen eisprong als ik geen medicijnen gebruikt... Ik hoop dat dit voor jou wel het geval is en je toch zelf een mooi ei ontwikkeld!
Sonneke, dat zijn echte leuke armbanden. Deze kende ik nog niet. Doet me denken aan de Jolie armbanden, leren band en schuifkralen. Ik ben ook niet zo gehecht aan mn gyn en idd als het nodig is, kan er met een gyn overlegd worden, maar ja, als dit de laatste keer is.....En ik werd niet ongi door de Utrogestan. Ik had zondagavond de laatste genomen en dinsdag ochtend dus ongesteld. Je moet dus echt testen. Spannend he? De dagen gaan nu wel snel. Wanneer wil je gaan testen? Ga je echt 14 dgn wachten?
@kitty: Ja ik ga echt wel 14 dagen wachten denk ik! Ik heb vooralsnog totaal geen testdrang. Wanneer was precies jouw NOD?? Want ik heb volgens mij voor precies 14 dagen meegekregen...
Sonneke, ja ken je de reeks? Shopaholic? Leuke boeken, en dan nu de variant Sonneke met baby! Wat leuk dat je sieraden maakt! Kitty ook ja, dat had ik al es gezien. Die was ook SUPERleuk! Ik dacht toen gelijk, als ik zwanger ben, dan ga ik er eentje bestellen Heb jou foto nu ook gezien, leuk hoor!!!! Apart he alle ziekenhuizen anders. Ik heb een eigen fertiliteitsarts op de poli gynaecologie. Ik kom voor alles bij haar, de gesprekjes, de echo's etc. (Alleen toen met die zwarte vlek en de operatie kwam ik bij een gynaecoloog.) Deze fertiliteitsarts begeleidt mij nu al ruim 9 maanden en vind het wel prettig. Ze legt alles altijd heel duidelijk uit en mag ook meedenken enzo. Nu ik haar wat beter "leer kennen" lijkt ze ook steeds wat meer me te leven. Grote glimlach en blij zijn voor me wanneer er een eitje groeit. En "ik hooooop voor je dat je niet ongesteld zult worden" wanneer ik weer op het wachtbankje zit. Wel leuk. Want vond haar in het begin wel wat afstandelijk. - Kitty, mooi dat je weer mag starten!! Wat is eigenlijk het verschil tussen Menopur en Puregon? Hoe veel dagen moet jij het gebruiken? - Ukke, werk jij je handtekening ook weer bij? Vreselijk die LEO - Hier twee mooie eitjes, van 12 en 15 mm gemiddeld. Allebei weer links. (Rechts zal echt wel nooit wat gaan doen, maar geeft niet want joehoe mijn eileider is toch goed) Maandag begin van de middag weer een echo. De kans is groot dat de eitjes mooi doorgegroeid zijn en dat ik dezelfde dag nog de Pregnyl kan zetten. Pff hoop dat dit inderdaad ook gaat gebeuren, want ik hou altijd nog rekening met teleurstellingen. Ik kan goed nieuws nooit goed geloven door alle tegenslagen die ik al gehad heb. Hou hoop, maar hou ook rekening met minder leuk nieuws. Mogen nu nog niet onbeschermd klussen, eerst maandag afwachten. En dan evt de Pregnyl dus en dan klussen tot ik er bij neerval! Ohhh ik hoop zo dat het eindelijk eens zal gaan lukken! (Toch zegt mn gevoel nog steeds 2012 hoor...) Deze cyclus is toch weer een echte kans. Voelt heerlijk. Is zo lang geleden. Dat wachtbankje, weet al niet eens meer hoe dat voelt. Alleen dan... begin december weer aan de pil hmmzzz kan helaas echt niet anders. Maar goed, dan gaan we lekker ook op vakantie, dus even met de gedachten elders. En dan in januari met goede moed weer verder met het prikken. Ben ook zo blij dat ik geen bijwerkingen (afkloppen) heb van de injecties. Hoop dat het bij evt ophogingen ook niet gaat gebeuren. Mijn bms was trouwens voor de bloedingen 7,3, daarna na enkele dagen bloedverlies 6,8 en was nu nog maar 6. Maar... het bloeden is nu wel gestopt. Dus kan nu maar weer gaan groeien!!
Lieve dames... Ik leef zo met jullie mee, dat ik af en toe een traantje weg moet pinken. Ik zat namelijk in the same schuitje. Jaren en jaren en uiteindelijk dan toch moeder natuur geholpen: Clomid en een drieling!. Aan alle kanten werd er aan me getrokken om voor 1 kind te gaan en onze wens was ook 1 kind, maar eenmaal zwanger van 3, konden wij het niet over ons hart krijgen er twee te elimineren. Het voelde als een moord beramen en wij besloten moeder natuur zelf te bepalen hoe verder. Het zijn drie kerngezonde kids (nu 15 maanden) en wij kunnen ons een leven daarvoor bijna niet meer reminden. Is het zwaar? ja het is zwaar en de gebroken nachten blijven met drie kleintjes, want ze tikken elkaar af (lijkt het) om ons in de nacht aan bed te krijgen, maar geniet ik daardoor minder? absoluut niet!. Tenminste als ik wakker ben. Ik wens jullie echt allemaal deze zegen en schatjes: volhouden! kiss
Thanks Anita. Ik hoop ook dat het ons is gegund. Sonneke, ik heb 2 strips van 15 stuks. Ik ben op de dag van de IUI (dag 0) begonnen en ik ben op dag 12 gestopt. Normaal moet je idd tot dag 14 doorgaan, maar ik word altijd eerder ongesteld en had negatief getest + lage temp. Vpkaatje, Puregon en Menopur zijn allebei FSH, maar Menopur is gunstiger voor je bms, omdat het ook LH bevat. En de kwaliteit van de eitjes schijnt iets beter te zijn. En het wordt gemaakt van de urine van vrouwen uit de overgang (is poeder die je moet mengen net als bij Pregnyl). Puregon is synthetisch en is volgens mij in het lab ontwikkeld (komt uit genetisch gemanipuleerd dieren (muizen ofzo?)). Het voordeel is wel dat het al in vloeibare vorm is en dat je mbv de prikpen kunt spuiten. Veel minder werk dus. En ik heb vorige keer 14 dagen moeten spuiten. Spannend hoor, 12 en 15 mm. Ik merk dat het protocol anders is bij jouw zkh, want bij eitjes van deze grote moet je om de dag komen. Ik had dus echt zondag moeten komen. Gelukkig is je dosis nog laag en is het tov vorige keer niet enorm veel veranderd. Nu maar duimen dat maandag de dag is en dat je eindelijk weer voor het eggie mag klussen . Of krijg je IUI? Toen ik vorige week bij de IVF arts kwam, bleek ook dat zij er altijd is bij de echo's ed, dus je kunt altijd met die persoon overleggen. En dat mis ik nu wel een beetje. Alles gaat volgens protocol en je kunt beter een behandeling op maat doen, omdat iedereen anders is / reageert op de hormonen. Want ik ben dus een geval apart en ja, dan ben je niet zo snel van me af helaas.....
Voordat ik uberhaupt in het MMM terecht kwam had ik altijd van mezelf wel een ei, alleen heeeeeeeel onregelmatig, soms netjes een cyclus van 28 maar er zaten er ook bij van 47! of zelfs in de 70. Heb clomid gekregen om de eisprong te ondersteunen en regelmatiger te maken. Ik zat wel een aantal maanden aan de hoogste dosering en ik heb geen idee hoe mijn lichaam op 'niets' gaat reageren.... In afwachting van ei en 28 November vind ik eigenlijk best al wel snel in deze drukke periode van Sinterklaas!
En als er niets gebeurd Ukke, om een echo vragen en als alles schoon is, dan kun je gewoon beginnen. Heb ik ook een paar keer gehad. Tenzij je natuurlijk eerst een LEO krijgt......Dit is misschien toch wel goed voor je. Waarom maken zie niet eerst een HSG om te zien of er geen vernauwingen zijn?
Anita, ik krijg kippenvel bij het lezen van jou berichtje. Ik kan me heeeeel goed voorstellen dat jullie ervoor zijn gegaan. Ik zou hetzelfde doen. (Al zou ik 3 wel heel zwaar vinden, 2 zou ik toch liever hebben...) Maar ja weghalen nee hoor geen denken aan. Geniet maar lekker van je kids!! Gaan wij straks ook doen... we moeten nu nog even bewijzen ofzo dat we het waard zijn en/of aankunnen ofzo. - Kitty, je bent goed op de hoogte van de verschillen. Dus jij krijgt je hormoontjes uit de plas van vrouwen en die van mij komen uit een muis. Haha grappig idee. Straks zwanger dankzij een stel muizen. Zal toch mn kat eens zeggen dat ze ergens anders op moet gaan jagen Maar uhh... Als ik maandag daadwerkelijk een mooi groot ei heb (of twee) waar de gyn wel vanuit gaat... dan heb ik ook twee weken geprikt. Precies 14 dagen. En ja mijn bms is wel iets gaan afbreken, wel 1,3 cm in totaal kwijtgeraakt tijdens de dagen van bloedverlies. Maar ik heb wel t voordeel dat mijn bms altijd heel mooi dik en uit laagjes opgebouwd is. Dus denk dat die 1,3 cm nu niet zoveel kwaad kan. Ben zelf wel blij met een makkelijke prikpen. Maar ja, Menopur klinkt beter qua andere eigenschappen. Ik heb verder geen keus gekregen, er werd gewoon Puregon voorgeschreven. Eerst dit zo maar es proberen. Normaal moet ik ook wel om de dag wanneer de eitjes gaan groeien. Maar ben dus vrijdag geweest en de fertiliteitspoli is in het weekend dicht. Dus dat is dan automatisch maandag weer heen. Kan het ook zijn dat ze nu zonder Pregnyl al springen? Dat is niet te hopen, want omdat het bij mij alle kanten nog uit kan gaan; moeten we nog beschermd vrijen en dan mis ik mn kans. Zou wel balen zijn. Doe voor de zekerheid dit weekend wel ff ovutesten. Wil het wel even zeker weten. En tsja wat nou als ie morgen ineens positief is. Ahhhh dan ga ik gillen. IUI krijg ik niet, want het zaad van mijn man is goed en ik heb nog geen samenlevingstest gehad. Heeft ze het nog nooit over gehad. Dus gaan er maar vanuit dat het goed komt. Jij ook al een geval apart We zitten hier wel goed dan samen in dit clubje. Bij mij wordt steeds gezegd dat ik nooit volgens de boekjes ga. - Ukke, ja dat is die pco he. Balen is dat die onregelmatige cyclussen. Ik had dat dus ook, alleen mijn kortste cyclus was zo'n 60 dagen en op een gegeven moment kwamen ze zelfs al over de 100 dagen. Ik denk nu je geen clomid krijgt, dat je lichaam het niet automatisch zelf gaat oppakken. Toen ik met Clomid 150 een kortere cyclus had en daarna nog es 100 mg kreeg om es te proberen, had ik een cyclus van al 60 dagen waar nog niks gebeurde en toen werd ie afgebroken met Provera. Ik wil je niet bangpraten, maar ik denk dat dit een gebed zonder einde gaat worden. En ik hoop natuurlijk dat je lichaam het intussen beter begrijpt en gaat doen wat er verwacht wordt. Ik duim voor je voor een korte cyclus. Ik hoop voor je dat je snel met spuiten mag gaan beginnen en dat de LEO niet nodig is. Ik snap ook niet zo goed waarom je niet eerst een HSG krijgt.
Vpkaatje, Je ei kan springen voor de Pregnyl, maar dat doet ie pas boven de 18 mm. Het moet goed gerijpd zijn, want anders kan het niet bevrucht worden. Wees maar niet bang dat je te laat bent. En 2 eitjes is het beste. Meer kans is alleen maar meegenomen . En ik heb altijd wel het idee gehad om een tweeling te krijgen. Stiekem hoop ik er wel een beetje op, maar het is natuurlijk veel zwaarder. Nu ben ik in de fase dat het helemaal niet meer uitmaakt, zomerkindje, lentekindje, jongen of meisje, een of twee, overal ben ik blij mee, als het maar gezond is!
Ja Kitty zo denk ik er ook over nu. Ik wilde heel graag een lentekindje en dan 't liefst eentje. Maar wij zijn nu ook zover... als het een herfstkindje wordt prima, en als het er twee zijn, ook mooi. Maar aub mag ik eindelijk es zwanger worden?! En twee eitjes, ja twee kansen superdepuper. Ik hoop t.
Hier maakt het mij ook niet meer uit, zelfs niet of de zwangerschapsverlof gunstig valt (ivm schoolvakanties ) PLEASE wanneer zijn wij aan de beurt.. Geen idee waarom ze geen HSG doen, misschien omdat ik PCO heb en veel eiblaasjes dit is niet met doorspuiten van eileiders verholpen! Daar is die LEO behandeling echt voor nodig! En dan kijken ze dan direct of de eileiders ook open zijn. PFFFF... doe mij maar eerst die spuiten en IUI
@vpkaatje: Ja die reeks die ken ik wel, ik heb er nog een boek van liggen maar ik ben er nog niet in begonnen... Ook heb ik de ooievaarsclub nog liggen, gaat ook over een meisje in onze situatie... Wat is de reden dat je "nog" niet onbeschermd mag vrijen?? @anitaatje: jeetje een drieling, leuk! Natuurlijk houden wij vol en bedankt voor je berichtje! Het geeft mij in ieder geval weer even een boost! @Ukke: Jij hebt inderdaad best een hoge dosering clomid nodig, ik vrees er ook voor dat je niet uit jezelf een eitje gaat ontwikkelen! Houd het inderdaad goed in de gaten en trek op tijd aan de bel! Klinkt wel logische dat ze geen hsg doen omdat ze dat dan tijdens die leo operatie doen. Ik vind een operatie wel het ergste wat mij zal moeten overkomen... maar ja als het moet dan moet het! Mischien kan je meteen een echo krijgen de 28e dan weet je precies hoe je ervoor staat! @kitty: Het kan mij inderdaad ook niet schelen of het een zomer, winter, lente of herfst kindje word, als het maar een kindje word Jongen of meisje echt geen voorkeur als het maar een kindje word! 1 ling, 2 ling of 3 ling, maakt mij niet uit zolang er maar een gezond kindje(s) komt. Ik ben eigenlijk wel een beetje klaar met die vieze utrogestan die naar buiten komt . Ik hoop echt dat dit de laatste keer is