Hoi meiden, Vraagje vorig jaar rond april mei (dacht ik) heb ik onze papieren opgestuurd van 2017 voor de kinderopvangtoeslag. Ook sms ontvangen dat dit binnen was. Ergens rondom november een brief ontvangen dat ze achter lopen. Vervolgens moest ik ze in dec bellen ivm nieuwe auto en heb ik gevraagd of ze al iets over deze berekening konden zien en wat ik kon verwachten ( bij betalen of ontvangen). Ze had gekeken en vertelde ons dat ze kon zien dat het nog niet afgehandeld was maar dat het verschil klein was dus waarschijnlijk klein bedrag terug betalen. (10 euro) In januari weer gebeld met vraag over de opvang van 2019, en ook de vraag weer gesteld. Deze mevrouw vertelde dat het bedrag zon 200 euro was wat we moesten betalen. Nu komen natuurlijk alle gewone belasting aanvragen binnen. Wanneer zou ik antwoord kunnen verwachten van de opvang van 2017??? En heeft de belastingdienst nog zoiets als ze moeten reageren binnen een jaar??
Zelfde als jou geloof ik. Uiteindelijk een paar weken terug bericht gehad over 2017. Volgens mij stond er in de laatste brief een termijn waarin ze zelf het afgehandeld moesten hebben.
Ja en juist deze brief kan ik niet meer vinden) : QUOTE="Biggetje100, post: 22180032, member: 112988"]Zelfde als jou geloof ik. Uiteindelijk een paar weken terug bericht gehad over 2017. Volgens mij stond er in de laatste brief een termijn waarin ze zelf het afgehandeld moesten hebben.[/QUOTE]
Ik heb het snel even voor je opgezocht. Oktober 2018 kreeg ik een brief dat ze meer tijd nodig hadden. Alle gegevens waren nog niet bekend, maar daar hadden wij geen invloed op, ging om andere instanties. Uiterlijk 31 mei 2019 zouden we de berekening ontvangen. ''Zijn dan nog niet alle inkomens van uw huishouden bekend? Dan ontvangt u de definitieve berekening binnen zes maanden, nadat deze bekend zijn.'' Hmm, als ik dat laatste stukje lees, kunnen ze er toch eeuwen over doen?!
Dat kan echt lang duren hoor wij kregen afgelopen december een bericht over 2015 en nog fout ook ze hadden het jaarsalaris van mijn man dubbel genomen (haha mochten we willen zoveel geld) wel binnen 3 weken alles opgelost. Nu zitten we nog op 2016 17 en 18 te wachten.
Hmmmm Maar ik heb alle gegevens zelf aangeleverd, wat moeten ze nog meer weten dan???? Maar inderdaad jij moet alles binnen paar weken opgestuurd hebben om vervolgens maanden te kunnen wachten... Weer heel apart.
Vroeger kreeg ik altijd brief of verzoek om mijn jaaropgave van de opvang op te sturen. Nu al 3 jaar niet? Ik geef wel gewoon wijzigingen door oc. Nu geven wij altijd salaris hoger op en minder uren dus kregen altijd terug Maar nu al jaren niks gehoord.
Hier ook de eerste twee jaren niks gehoord( geen brief om alles op te sturen) , toen zomaar wel. Wat ik me wel eens heb afgevraagd, zal je misschien niks horen als de belastingdienst jou terug zou moeten betalen...... Of is dat een rare gedachten??? 3
Haha dat zeiden wij ook al tegen elkaar... Hun wilden meer dan 1000 euro van ons maar puntje bij paaltje kregen wij een groot bedrag van hun. Wij zetten ons salaris ook altijd een stuk hoger en krijgen altijd terug.
Wij krijgen altijd terug van toeslagen door te hoog geschat inkomen en doen daar zelf niets voor, dus dat gaat hier gelukkig goed.
Je kunt met terugwerkende kracht de toeslag voor het voorbije jaar aanpassen op mijntoeslagen.nl zodra je de gegevens hebt. Dat doe ik altijd, dan krijg je het verschil gewoon de eerstvolgende maand verrekend.
Oh, dat kan wel 1 a 2 jaar duren hoor. Heb ik bij de 1e gehad. Had netjes gewacht tot ze om de gegevens vroegen. dus jaaropgave van dagverblijf enz. na 1,5 jaar kreeg ik pas het geld wat ik teveel betaald had, terug. Sindsdien doe ik het dus anders. Ik zorg dat mn inkomen in mijntoeslagen.nl 2000 a 3000 euro te hoog staat. Ik krijg zo maandelijks iets minder terug dan waar ik recht op heb maar dat maakt me niet uit. beter dan later terug moeten betalen Uren opvang schat ik niet te hoog in. Om de paar maanden check ik of alles nog zo stond zoals ik het ingevuld had. de belastingdienst heeft er namelijk soms een handje van om inkomen aan te passen en hem lager te zetten. met als gevolg dat je veel te veel toeslagen krijgt die je later terug kan betalen... Begin januari van dit jaar heb ik de jaaropgave van de opvang gekregen en mn jaaropgave vna mn werk. ik ga naar mijn toeslagen.nl en naar gegevens veranderen. vervolgens ga je naar inkomen en werk pas je je inkomen aan naar hoe het werkelijk is. daarna ga je naar opvang gegevens zijn veranderd (of zoiets). En hier vul je de daadwerkelijke uren en prijzen in die je afgenomen hebt. dus wat op de jaaropgave van de opvang staan. deze versturen en dan krijg je binnen een paar weken OF de rekening voor nabetalen OF je krijgt je teveel betaalde geld terug. Ik doe het zo al een paar jaar.
Dat kan nog maar voor 3 maanden. Vroeger moest ik het aantal uren per jaar per kind opgeven en het uurtarief. Soms gingen ze namelijk dagen extra en dat kreeg ik dan terug. Nu kan dat niet.
Dit is exact de manier waarop ik het ook doe, van vorig jaar heb ik begin feb ingevuld en krijg volgende week t geld
Maar kan ik dat van 2017 en 2018 nog aanpassen dan? Ik kom dan niet in een invulveld om de jaaropgave in te vullen. Vorig jaar namelijk 18.000 teveel opgegeven omdat het voor ons onduidelijk was wat man zou gaan verdienen ivm kwartaalbonussen
Ik heb dit sinds begin 2017 ook gedaan, hoger ingeschat omdat ik over 2016 moest betalen. Daarom ben ik ook benieuwd hoe we rr voor staan. Maar uit wat ik lees in andere berichten dat het dus best lang kan duren voordat je iets hoort... We wachten dus gewoon maar af. .. Helaas....
Nee hoor. Klopt wat majo zegt. Zo doe ik het ook altijd. kan gewoon allemaal achteraf. Mijn kinderen zijn ook extra dagen gegaan en krijg dat gewoon terug.
2017 is denk ik te lang geleden en zijn ze ws al mee bezig. Denk dat je daar dit jaar wat van hoort. 2018 kan je nu gewoon aanpassen. En je moet in een ingevuld veld komen. Je hebt wel over 2018 kot gekregen? Zo ja dan heb je het aangevraagd en heb je toendertijd ook al gegevens als uren en uurprijs in hebben moeten vullen. Deze gegevens krijg je in dat invulschema te zien en kan je aanpassen.