Zodra de bank merkt dat er snel bedragen opgenomen worden in andere landen, dan blokkeren ze de pas. Voor zover ik weet is dat in de nacht volgend op het misbruik.
Dat ligt eraan wanneer de skimming wordt ontdekt. Equens (de organisatie die de transacties in o.a. NL verwerkt) constateert een skimmingreeks en geeft aan de betreffende banken door dat er passen geblokkeerd moeten worden. Dit kan dus ook pas na een paar dagen zijn. Als je Rabofoon hebt dan even bellen wat je saldo is en bij- en afschrijvingen afluisteren. En morgen even bellen met je Rabobank. Passen kunnen om meerdere redenen geblokkeerd worden.
Als je geen mogelijkheid hebt om snel je afschriften te bekijken van de laatste dagen/weken... kun je ook even bellen met de rabobank? Dan kunnen hun kijken of er "vreemde" afschrijvingen tussen staan. Wij (ING) zijn een tijdje geleden ook gebokkeerd (niet geskimd) maar heel veel bekenden zijn wel geskimd (bij de Wibra) Mijn ouders ook. Mijn moeder had toen gebeld en ze konden zien dat er een flink bedrag in Cassablanca was afgeschreven. Het geld hebben ze vergoed gekregen. Wij waren dus uit voorzorg gebokkeerd omdat wij ook bij de Wibra gepint hadden.
ik was er al bang voor... we zijn geskimd! BAH!:x rabobank vanmorgen gebeld toen nog niks, straks terug gebeld en er is za. groot bedrag afgeboekt naar buitenland hopelijk krijgen we het snel terug!
Kom je uit de omgeving van Aalten?? Er zijn namelijk skimmers actief en hier zijn bij een boel mensen de passen geblokkeerd.
Oh balen zeg ! Mag ik vragen uit welke omgeving je komt ? Wij hebben ook problemen met onze pas sinds gisteravond.
Dit heb ik dus ook een keer gehad (ABN) We wouden om boodschappen en ineens kon ik niet meer pinnen....automaat ook niet meer....mmm vreemd stond meer als genoeg op mn rekening. Dus mn schoonouders toen even lief aan moeten kijken(heb eigenlijk nooit contant bij) En daarna naar de bank gegaan bleek ook geskimd te zijn....en was ook veel geld afgeboekt, heeft een paar dagen geduurd en toen was het weer terrug gelukkig!!!