Je mag je mond spoelen maar niet afslikken! Stel dat je iets per ongeluk gebeurd bv met het klaarmaken van eten proef je natuurlijk snel, en is het van oeps!! Dan is je vasten niet gebroken doe je het extra natuurlijk wel. Vorig jaar was het goed heet/ warm en nee heb niet gedronken!! Je lichaam gaat ook anders om met je honger en dorst vind ik. Cherryayden, het klinkt idd als de hele dag niks en dan lekker eten maar vergeet niet je maag word steeds kleiner dus je ook steeds weiniger. Het doel ervan is ,zover als ik het geleerd heb, dat je dan weet hoe armen mensen het hebben, en dat je meer bezig bent idd met je lusten te beheersen op alle vlakken. Als je niets kunt eten e.d Oke je kunt 's avonds maar dat gaat steeds slechter hoor. Verder ben je door deze hele gebeurtenis ook heel anders nog met je geloof bezig veel intensiever. Je voelt je ook anders en de sfeer is anders! Ik hoop dat andere zusters, misschien nog wat andere uitleg kunnen geven indien ik iets niet helemaal juist heb gezegd, mijn excuses. xxx
het is toch ook om je lichaam te reinigen? en mijn zusje zegt dat ze wel haar mond mag spoelen als ze een droge mond heeft... ik vind het knap hoor voor degene die het volhouden! wel vind ik het best onverantwoord als je dat doet terwijl je zwanger bent of ziek bent... lijkt me niet gezond...
nee dat hoop ik ook niet voor jullie! en idd ook niet voor mezelf Nog een vraag: mensen die ziek zijn die bijv. diabetus hebben die doen niet mee? of hebben zij hier een keuze in?
elif@ heb het misschien mis hoor maar jij bent toch gewoon nederlands of niet? heb je een moslim man?
Om een volledige uitleg te lezen over de inhoud van ramadan het waarom en hoe of wat staat hier correct beschreven: Ramadan - Wikipedia @Elif Het vasten is tussen jou en Allah daar staat je man los van. Voordat je een beslissing neemt zou ik eerst advies vragen aan geleerden voordat je zelf beslist ik doe al op voorhand niet mee. De uitspraak ''ik neem geen enkel risico'' vind ik echt jammer... Allah heeft het vasten voor de mensen voorgeschreven en als het voor een zwangere vrouw gevaarlijk zou zijn zou dat duidelijk beschreven staan. Meer wil ik er niet over zeggen het is je eigen verantwoordelijkheid.
Als je per ongeluk een hap eten neemt bijvoorbeeld tijdens het koken wat niet met opzet gebeurd vast je gewoon verder.. ''Allah heeft de vastende gevoed''
Thanks! Jij ook gefeliciteerd met je zwangerschap! Iman: het is inderdaad ieder voor zich, ik heb ook geen advies gevraagd aan een geleerde. Ik ben net bevallen, productie van de bv is niet super, ben op een dieet vrij van producten waarin koemelk, kippenei, soja etc verwerkt zit. Daarbij kan ik niet 1,2,3 overstappen op kv wanneer nodig ivm de kans op een ernstige allergie. Persoonlijk kies ik er voor om niet te vasten.
Het lijkt mij niet meevallen om tussen de niet vastende mensen te vasten... een collega van mij is moslima en vorig jaar tijdens de ramadam zei ik perongeluk "ga je mee lunchen?" en toen dacht oh nee ze doet aan de ramadam gelukkig kon ze er om lachen haha.
Ik wil iedereen een gezegende ramadan toewensen! Ikzelf vast niet, ik ben sowieso geen moslima en daarnaast geef ik borstvoeding. Mijn man wil wel weer meedoen, gelukkig kan hij de komende 3 weken fulltime in de nachtdienst werken, dat scheelt alweer. En daarna gaan we naar mijn schoonfamilie in Turkije dus daar zijn we de laatste twee weken van de ramazan en ook met ramazan bayram (suikerfeest), dat laatste heb ik nog nooit meegemaakt in Turkije en lijkt me wel erg bijzonder!
Een hele fijne ramadan zusters, moge Allah ons vasten accepteren en ons standvastig maken in het geloof deze maand en de maanden daarna! Dit jaar vast ik weer wel mee vorig jaar niet ivm borstvoeding, jaar daarvoor tijdens de zwangerschap had ik wel gevast en dat ging toen goed. Ook voor de niet vastenden ivm zwangerschappen en borstvoeding zijn er zoveel andere mooie manieren om aanbidding te verrichten! Dus voor ons alle nogmaals een hele fijne ramadan!! Umm Aasiya
@Plurkje je hebt gelijk ik ben gewoon nl,maar ik ben bekeerd sinds juli 2008 Mijn man is idd moslim ( turks)
Ik wist dat hier een reactie op zou komen. Zoals velen mensen weten heeft mijn zwangerschap 4,5 jaar op zich laten wachten. En mijn schoonmoeder is mijn schoonzusje bijna verloren tijdens de ramadan. Dus nee ik neem niet het risico mijn zoontje te verliezen! Daarvoor hebben we te hard gevochten! En Allah SWT weet dit als beste waarom!