Hallo allemaal, Wij gaan vandaag bij eenhuis kijken wat wij echt héél graag willen hebben. Een soort van droomhuis voor hoeverre je daarover kan spreken. Helaas grijp je snel mis en deze bizarre huizenmarkt. We gaan met makelaar dus hopen op goed advies van hen maar wat zou jij advisersen als bod om überhaupt kans te kunnen maken op dit huis. Is huis dat wel in trek is, (Noord -Holland Randstad). Geen klus huis alles redelijk af. Vraagprijs is 539.000. Heel benieuwd wat jouw bod zou zijn in deze tijd ervan uitgaande dat jij dat huis ook helemaal geweldig vindt Dank alvast. We gaan vanmiddag kijken fingers crossed
Wat een bedrag voor een huis zeg Ik zou kijken naar wat je überhaupt kunt betalen en wat je maximaal wilt hebben aan hypotheek. Met de adviseur in gesprek over het bod. Wij hebben destijds lager geboden dan het advies van de adviseur. Maar wij zaten toen net voor de echte gekte aan...
Het ligt eraan, het is jullie droomhuis, maar waarom? Is het een droomlocatie of is het echt het huis zelf. Want locatie is soms echt doorslaggevend. Wij hebben 2 x hier op een echt heel bijzondere locatie op een huis geboden en die zijn allebei ver boven de vraagprijs (van rond de 8 ton) verkocht, terwijl er aan die huizen nog wel wat moest gebeuren. Het huis wat we uiteindelijk hebben gekocht, staat ook op een hele goede locatie, maar moet gerenoveerd en hebben we wel een heel stuk onder de vraagprijs kunnen kopen. Nu weet ik niet hoe het bij jullie is, maar hier worden huizen van rond de 5 ton (dat is hier middensegment) echt binnen een paar weken verkocht, dus ik denk dat je hier boven de vraagprijs zou moeten bieden. Let wel op dat als je meer biedt dan de taxatiewaarde, je dat uit eigen geld moet kunnen betalen. En wat mijn bod zou zijn, dat ligt natuurlijk ook aan of de vraagprijs een lokkertje is of gewoon een goede vraagprijs, dat kan je makelaar beter beoordelen. Misschien gaat het op inschrijving, dan moet je dus meteen je eindbod indienen (dat hebben wij ook een keer gedaan). Maar als je in onderhandeling mag gaan, hoef je natuurlijk niet meteen op je max te gaan zitten,
Spannend! Weet je hoeveel % boven de vraagorijs huizen in de buurt gemiddeld verkocht worden? Ik zou toch wel 10% boven de vraagprijs gaan zitten, en €592.500,- bieden. Of €585.000,- Succes vanmiddag!
Ik zou kijken naar wat jij voor een huis/ dit huis wilt en kunt betalen. Rekening houdend met wat je evt aan hypotheek kunt krijgen en waar je jezelf fijn bij voelt. Wij zouden dit bedrag samen wel aan hypotheek kunnen krijgen, maar willen dat niet ivm evt risico wat je loopt als een van beide bijvoorbeeld zijn baan kwijt raakt. En we ons geld liever spenderen aan andere dingen naast ons huis/ hypotheek. Daarnaast vind ik dit sowieso enorm veel geld voor een berg stenen.. Maar goed, ik woon ook in een andere regio (noorden) en de gemiddelde huizenprijzen liggen hier lager. Ondanks dat ons huis dit jaar ook over de 4 ton getaxeerd is en wij dat er lang niet voor betaald hebben. Dat hadden wij er zelf in ieder geval ook niet voor betaald.. wij kunnen hier allemaal wel adviezen geven, maar kijk naar wat kan en wat jij wilt en naar wat de makelaar adviseert, die kent de regio en weet wat realistisch is om een kans te maken op dit huis. Succes! Ik hoop dat jullie je droomhuis kunnen kopen!
Ik zou een raar bedrag bieden, geen rond getal. Zo zijn wij op 1115 euro verschil met nummer 2 de kopers van ons huis geworden.
op deze manier is bij ons een fantastisch huis aan onze neus voorbij gegaan (wij waren die nummer 2) haha dus het werkt blijkbaar. maar ik zou kijken voor welke prijzen vergelijkbare huizen zijn verkocht en daarop je bod baseren. En kijk wat jullie er voor over hebben. Houd er in je achterhoofd wel rekening mee dat de huizenmarkt waarschijnlijk gaat instorten. Je moet dus wel echt zeker zijn van je zaak als je bijv. 10% boven vp gaat zitten want het kan goed dat je dat er nooit meer uithaald bij volgende verkoop. Succes!
Dit is van zoveel dingen afhankelijk, denk dat jn deze markt alleen een makelaar goed kan adviseren. Juist ook omdat he jezelf in de vingers snijdt door teveel te overbieden. Wij hebben voor de verkoop 2 makelaars over de vloer gehad, die 20.000 van elkaar zaten mbt advies vraagprijs. We hebben degene met t hoogste advies in de arm genomen (niet om die prijs maar andere redenen), en uiteindelijk 15.000 boven de vraagprijs verkocht. Ik denk dat bij de ander de uiteindelijke verkoopprijs ongeveer hetzelfde geworden zou zijn, maar dan had je dus 35000 boven de vraagprijs gezeten.
In nood-holland weet ik van een aantal woningen dat er gedoe was omtrent grondwaterstand. In purmerend regio speelde dat vooral. In purmerend zelf is gebouwd op een voormalig (en gesaneerd) terrein waar koelkasten etc. werden gedemonteerd (Freon tijd). Als er gebaggerd werd in de sloot ernaast ging t weg als chemisch afval. Staat sinds een aantal jaren een blokje huizen op die je vermoedelijk niet wilt kopen, staat nogal berucht dat mensen die daar wonen binnen een aantal jaren toch o.a. neurlogische klachten ontwikkeld. In hoeverre dat bewezen is, geen idee maar dat zijn niet de goedkoopste woningen en ik ben aanhanger van "waar rook is, is vuur". Maar allicht wel een idee om nog even in te verdiepen wat daar stond, voordat je huis gebouwd werd.
Alvast bedankt voor het überhaupt reageren. De woningmarkt is echt verziekt en dat doen we uiteindelijk zelf met zijn allen. De rente is zo bizar laag dat als je 20.000 boven de vraagprijs gaat zitten je dit in maandelijks kosten hooguit een paar tientjes betreft. Rekeninghoudens met alles denk ik dat we max 5 a 7% boven de vraagprijs gaan zitten. 10% erboven is voor ons niet haalbaar en vindt ik ook eigenlijk belachelijk. Is halve ton meer dan de vraagprijs. We gaan het zien vanmiddag. Erg spannend .
Daar zakt je broek toch van af hé? Ik heb zo een huis gemist met 502€ (en was al 8% boven de prijs gegaan)
dan moet het wel ook de taxatie waarde van het huis zijn, als je bijv 580.000 biedt. Anders zul je dat percentage boven de taxatiewaarde zelf moeten financieren. ik zou 563200 bieden.
Maar is dat taxeren ook niet een beetje natte vingerwerk tegenwoordig. Laatst zei ons makelaar ook toen we bij een huis 50k er boven gingen.....(huis stond achteraf te laag op de markt) ik weet wel iemand die dat taxeert daarvoor. Tja geen idee wat ik dan moet denken
@vruchtje24 heb je al gekeken wat de actuele woz waarde is van de woning? Dat kan je ook nog wat helpen met je bod baseren, al zal de makelaar dat ook wel weten.
Nergens op! Het is gewoon een mooi niet rond bedrag. en dat taxeren is misschien wel natte vinger werk. Maar je wilt ook niet dat je opeens 30.000 euro uit een hoge hoed moet toveren. Dus check dat echt goed!
Wij kijken ook naar huizen rond het bedrag van de vraagprijs van jullie droomhuis. Wij hebben zelf een aankoopmakelaar en deze geeft aan dat huizen in deze prijsklasse geen 10-duizende euro's bovende vraagprijs verkocht worden. Soms net iets eronder, vraagprijs of net een paar duizend erboven. De huizen waar wij zijn wezen kijken varieerde in prijs van € 519.000,- t/m € 575.000,-. Alle huizen zijn max met € 10.000,- boven de vraagprijs verkocht. Wij wonen in de Randstad. Ik zou ook kijken hoeveel animo er is voor het huis. Persoonlijk zou ik niet meer bieden dan € 550.000,-.
Ik zou 555.555 bieden, gewoon een leuk getal dat eruit springt. Maar dit is gebaseerd op niks aangezien ik het huis en de markt niet ken .