Sinds dat m'n meisje kan draaien van rug naar buik (3,5 mnd) slaapt ze niet meer door snachts. Op zich geen probleem, want na de borstvoeding sliep ze weer lekker verder. Eerst was het een keer per nacht en sinds een maand nu 2x per nacht. Maar nu (al een paar keer de afgelopen week) is ze zelfs helemaal wakker midden in de nacht, dus kan ik met haar naar beneden om te spelen! Erg vermoeiend wordt het zo. Ze heeft wel last van doorkomende tandjes, maar daar kan dit toch niet van komen?! Wie heeft tips of heeft dit ook mee gemaakt en kan vertellen dat het vanzelf weer beter gaat? M'n meisje sliep vanaf 5 weken snachts door, dat vindt ik ook zo vreemd (zo'n groot verschil met nu), soms wel 11 uur achtereen.
Wakker worden in de nacht, nachtvoedingen, heel normaal op deze leeftijd. Maar wat ik nooit heb gedaan is 's nachts met hem spelen. 'S Nachts ben ik heel saai, dan gaat het licht niet aan, dan praat ik niet meer dan minimaal, dan ben ik niet gezellig of te porren voor spelen.
Ik sluit me aan, 's nachts is om te slapen en niet om te spelen. Geef je kindje de nabijheid die het nodig heeft, maar wel boven op haar eigen kamertje met zo min mogelijk prikkels.
Ja, dat doe ik ook wel snachts, maar ze was echt helemaal wakker en geen teken van 'ik ga zo weer slapen als je met me wiegt'. Ze huilde niet hoor... En ik zit dan liever een uur beneden dan dat ik een uur op haar kamertje zit te zingen en te wiegen. Had haar immers 2,5 uur daarvoor al 20 minuten gevoed op haar kamertje. Het licht doe ik trouwens niet aan.
Tja dat is dan een keuze. Hier ook een fase gehad dat onze zoon s nachts wilde spelen. Maar niks daarvan we gaan niet door het huis heen. Even knuffelen en dan maar 2 uur lang op zijn kamertje zitten in het donker maar we gaan niet gezellig beneden zitten.
Ben hier ook écht nooit gaan spelen midden in de nacht... Heb ook wel ooit een uur op haar donkere kamertje staan wiegen! Als je hier een gewoonte van maakt dan kost het erg veel moeite om er weer vanaf te komen en dat risico wilde ik niet lopen. Ben 's nachts ook erg kortaf en saai, ging ook vrijwel nooit haar kamertje af... Wil ze na die 2,5u niet nog even wat drinken misschien? Hier was het dan soms een paar slokken en de ogen vielen weer dicht...
Snachts is om te slapen, niet om te spelen. Hier is mijn jongste snachts ook wel eens wakker (geen honger) en ligt dan heerlijk te kletsen tegen zichzelf etc. Prima, veel plezier ik luister en als er niets aan de hand is draai ik mij weer om om te slapen. Als je nu snachts gaat spelen wennen ze eraan en kan ze leren dat het snachts wel erg gezellig is en dat het 'normaal' is om te spelen. Ik blijf altijd boven met ze en indien nodig schone luier, troosten of voeding en dan weer hup naar bed. Laatst riep mijn oudste om 1 uur snachts 'ik klaar slapen' 'ik wil spelen'. Nou.. nee.
Hhahah mijn oudste laatst ook 'mama ikke goed geslapen! nu uit?' Nee natuurlijk, was 04.00... Als mijn jongste wakker is 's nachts en alleen maar kletst negeer ik het ook. Als er niks in (honger, vieze luier, koud, warm etc) en ze kletst gewoon, dan laten we dr lekker liggen en draai ik me ook om.
Ben vooral ook naar beneden gegaan omdat ik mn vriend niet wakker wil maken, maar is idd niet de beste manier. Heb dit nu twee keer gedaan en na een uur zie ik dat ze weer moe is en dan leg ik haar weer in bed. En op zich probeer ik altijd wel of ze bij me wil drinken, maar omdat ze zo wakker was en gewoon blij om me te zien dacht ik dat ze dat niet wilde (en om te voorkomen dat ze gaat huilen omdat ze iets 'moet' wat ze op dat moment niet wil heb ik dat niet gedaan). En tot een week geleden viel ze na de borst ook altijd wel weer in slaap hoor. Nouja, hopelijk gaat het vannacht weer goed, want morgen werken en heb m'n slaap dus hard nodig. Ze heeft overdag weinig geslapen vandaag dus je zou zeggen dat ze met een of twee korte voedingsmomenten lekker door slaapt. Thanks voor jullie reacties!
Hier ook nooit midden in de nacht naar beneden om te spelen. Als onze zoon wakker zou worden nu dan mag hij naast me komen liggen maar de lichten gaan uit en de mond is dicht. Maakt mij niet uit of hij slaapt of wakker is maar ik ga niet gezellig met hem kletsen. Wil hij wel kletsen dan doet hij dat in zn eigen bed tegen zn knuffels aan. Meestal slaapt hij naast me gewoon lekker verder. Net als dochter, die kan zich heerlijk met dr kont tegen je aan leggen en dan als een blok in slaap vallen.
Ze is nog te klein (5 mnd nu) om te begrijpen dat ze stil moet zijn... Bovendien is ze niet van het bij me in bed liggen. In het begin wel gedaan, dat ze dan tijdens het liggend voeden in slaap viel naast me. Maar ze kan zich niet dulden bij ons in bed, gaat ze huilen. Ze ligt wel graag in haar eigen bedje. Ernaast liggen gaat niet, heb geen extra bed op haar kamer, maar zou op zich wel een uitkomst zijn... Nouja, afgelopen nacht heeft ze weer prima geslapen. Wel een keer eruit geweest, maar toen sliep ze meteen weer nadat ik haar speentje in deed en 1x voeden om half 4 en daarna sliep ze weer verder tot kwart voor 9. Het verschilt nog zo elke nacht... En gisteravond sliep ze uit zichzelf in om half 9 en vanavond wilde ze niet en was het pas half 10 nadat ik haar maar weer aan de borst heb gedaan (wordt ze meestal wel rustig van en ik mag het graag doen ).