Hoi, Ik plaats dit topic even voor mijn broer, hij is een full time student met studifinanciering die op zichzelf woont. Ik weet dat er hier onder andere dames met een hoop ervaring in verschillende vakken dus ik hoop hier wat advies te krijgen voor hem. Hij krijgt op dit moment alleen een normale beurs (250 euro), aanvullend en uitwonend krijgt hij niet op dit moment door een fout ergens (zijn we mee bezig), ze willen dat mijn vader een bijdrage doet maar is werkloos (peiljaar verleggen ze niet door fout, zijn we ook mee bezig) Dan leent hij bij de IB groep. 550 euro ongeveer per maand. Hij heeft dus 800 euro. Hij woont op zichzelf, 23 jaar, krijgt geen hulp van onze ouders. Mijn moeder noemt hem een "bodemloze put" en ons vader is helaas werkloos dus kan hem niet financieel bijstaan. Hij heeft nu 2 maanden achterstand huur, een aflossing die hij niet kan betalen. Anyway, hij komt als ware rond met 800 euro per maand waarvan hij 550 leent, en dat is niet voldoende voor zichzelf. Hij krijgt wel zorgtoeslag en huurtoeslag maar dat is allemaal niet voldoende. Hij heeft ook collegegeld wat hij moet betalen en boeken en eten etc. Ik sleep hem binnenkort mee naar een maatschappelijke werker, vrijdag of maandagavond, even kijken wanneer hij tijd heeft. Hij studeerd full time en weekend baantje vinden lukt hem op dit moment niet en door zijn schulden durft hij zijn brieven niet meer te openen. Ik ga voor hem een aanmelding doen bij de voedselbank zodra ik al zijn gegevens heb, ben van plan hem mee te nemen naar de sociale raadslieden en maatschappelijk werk, maar heeft iemand hier een idee als er een potje of uitkering is waar hij evt recht op kan hebben? Als hij uiteindelijk zijn aanvullende beurs krijgt dan kan hij alsnog net niet rondkomen. Helaas lopen de problemen bij de IB groep al langer, hij heeft 4 jaar een MBO studie afgemaakt en nooit een aanvullende beurs gekregen terwijl er wel recht op was, mijn oma's accountant heeft het nooit voor elkaar gekrijgen terwijl ik en mijn andere broer het wel kregen.. Anyway, iemand advies? Door eigen lasten kunnen we hem op dit moment niet veel financieel bijstaan, we zijn wel van plan om te kijken als we wekelijks wat boodschappen kunnen bijdragen.
Tja, ik denk dat er heel veel studenten zijn die in hetzelfde schuitje zitten. Ik heb zelf ook een HBO studie gedaan en woonde ook op mezelf... Ook ik moest rondkomen van ongeveer 800 euro per maand. Helaas konden mijn ouders mij financieel ook niet bij staan, maar toch heb ik het allemaal gered. Misschien moet hij eens kijken waarop hij kan bezuinigen? Naar een maatschappelijk werker gaan heeft denk ik weinig zin in zijn situatie... En daarnaast: mocht hij toch nog z'n aanvullende beurs krijgen, dan kan hij toch weer even vooruit? Of zie ik dat verkeerd?
Handig is eerst in kaart brengen wat er precies binnenkomt en eruit gaat. Welke vaste lasten kunnen omlaag. Wat is de hoogte van de schulden. En hoe is zijn uitgave patroon. De brieven laten liggen en niets doen lost niets op. Beste is om contact te blijven houden met de schuldeisers. De maatschappelijkwerker kan contact opnemen met de gemeente voor schuldhulp verlening. Maar dit kan hij ook zelf doen.
Tsja... vroeger kon je niet op jezelf wonen en studeren... men wil van alles en ondertussen geen nagel om aan de kont te krabben. Ik moest gewoon werken naast school. Je kan mij niet wijsmaken dat er NIETS te vinden is voor een jonge student. Dus mijn tip : erbij werken, denk dat de meesten het zo doen. Ik ga mijn kids later ook niet zo financieel steunen hoor zodat ze lekker kunnen studeren en op zichzelf wonen maar geen uur erbij werken. Het geld komt echt niet aanwaaien..
Schuldhulp verlening kom je niet snel voor in aanmerking hoor.. Tenminste niet in mijn plaats.. Wat ik zou doen is de verhuurder bellen ,situatie uitleggen en afspraken maken over wat er wel betaald kan worden.. Ook al zijn vaste lasten na gaan wat wel en niet nodig is.. Daarnaast denk ik dat er weinig potjes zijn voor studenten.. Maar je kan altijd de gemeente bellen en vragen wat te doen. . en als de huur te hoog is op zoek naar een goedkopere woning
Misschien tijd voor hem om terug te gaan naar het ouderlijk huis ? Ik kreeg maar 90 euro per maand omdat mijn vader op papier teveel verdiende. Alleen waren dat de cijfers van 2 jaar terug en had hij op dat moment niets. En het geld dat hij had moest hij verdelen onder 6 kinderen. Wat niet kan, kan niet. Ik woonde ook thuis tot m'n 23ste.
Ouderlijk huis gaat niet, mijn vader is hetrouwd en hij is simpelweg niet welkom daar in het kort, mijn andere broer woont daardoor bij mijn oma op dit moment.. moeder woont in het buitenland.
Inderdaad mijn tip zou zijn of terug naar huis of een goedkopere kamer zoeken. Hoeft niet groot te zijn voor een student. En blijven solliciteren zodat er vanzelf hopelijk snel wat op zijn pad komt als weekendbaantje Edit: lees net dat hij niet terug naar huis kan
Toch een baantje gaan zoeken. Ik studeerde ook fulltime en heb altijd ernaast gewerkt, zoals bijna alle studenten die ik kende.
eh... 800 euro?? Dat vind ik nog best veel voor een student. Ik leefde van 500 euro. Dus.. huur huis te veel? iets goedkopers vinden! kost en inwoning misschien?? bij vrienden/kennissen inwonen? Sowieso gewoon een baan zoeken.. wat een onzin dat dat niet lukt doordat hij geen brieven durft te openen. bezuinigen op uitgaven?? waar gaat die 800 euro heen?
Waarom werkt hij niet? De meesten studenten werken er naast. Ik denk dat hij op zoek moet naar een baan. Alles aanpakken, leuk of niet leuk. Mij is het zonder baan nooit gelukt om rond te komen van mijn studiefinanciering. Ik werkte rond de 24 uur erbij en daarmee kon ik rondkomen zonder lening en heel zuinig leven. Boeken etc. leende ik vaak in de bieb of heel suf 100-en pagina's kopiëren. In de vakanties werkte ik extra voor mijn collegegeld.
Oef... Ja ikben ook wat harder... Hmmm, baan zoeken??? Ik studeerde, woonde op mezelf (appartement, geen kamer), had al een auto en werkte mezelf drie slagen in de rondte, geen lening... En geen hulp vanuit huis (nou ja, ik kon aanschuiven voor een prakkie). Mijn medestudiegenoten (p&a en rechtsgeleerdheid) vroegen me regelmatig mee naar bv Minerrrrrrva, maar daar had ik dus geen tijd voor. Dus ja mijn tip?! Werken met zijn luie donder!
Ummm, ik denk dat het hoogtijd wordt dat je broer op eigen benen leert staan en z'n verantwoordelijkheid neemt voor de shit waar hij door eigen toedoen inzit. Ik heb tig jaar lang voltijd gestudeerd en kreeg ook niks van mijn ouders, ik moest wel een bijbaan nemen anders had ik de huur en collegegeld ook niet kunnen betalen. Voor gemotiveerde jonge studenten is er altijd wel werk te vinden, ook in deze tijd nog! En je moeder zegt zelf dat je broer een bodemloos vat is....zou toch niet helemaal normaal zijn als de belastingbetaler daar dmv nog een extra uitkering voor moet opdraaien?! Vandaag nog je broer een schop onder z'n achterste geven en werk laten zoeken! Desnoods gaat hij maar weer thuiswonen, waar een wil is is een weg.
500 zou mij ook niet lukken en ik woonde goedkoop. Collegegeld in termijnen was 200 euro per maand. Dan hou je 300 over voor huur, verzekeringen, gas, water, licht, eten, boeken en kleren. Dat is toch niet reëel? Gewoon werken met je luie poepgat .
Ik heb ook duizende euros schuld omdat ik bij leen. vader en moeder moeten bij betalen, terwijl ik al 14 jaar geen contact heb met vader. Moeder steeds werkloos was, dus hoezo bij betalen ? Ik een kind heb en eigen woning. Vriend verdiend ook niet veel en met een huur van 900 eu heb je ook geen recht op huurtoeslag. Dus kortom lenen lenen lenen. sommige banken hebben een lening die je moet terug betalen als je klaar bent met studeren. Niet ideaal maar ervan uitgaande dat je daarna een baan hebt is 150 eu(100 lening bank 50 eu lening stufi) te overzien. Gemeentes hebben ook een potje voor school boeken als je onder het minumum zit. Dus even na vragen. Succes !!!!
Dat klopt. Ze kijken of het problematische schulden zijn. Maar een gesprek kan nooit kwaad. Wellicht dat ze hem vanuit daar budgetbeheer o.i.d. kunnen bieden.
Ohja voor ik een kind kreeg had ik geen lening. Had ik twee banen en werkte daardoor 30 uur denk ik. Ik had in ieder geval 300 eu pw op mn rekening . Heerlijk hoor. Ik heb echt heel hard gewerkt. Pas met kind en wisseldiensten van vriend en ook stage erbij is het moeilijker geworden. 1 dag school 2 dagen stage 2 dagen werken.
Ik kwam ook rond van 500 per maand, zonder schulden, met baantje en ja ik betaalde alles zelf. Breng je broer naar maatschappelijk werk en geef hem een schop onder zijn kont!
Had jij laatst niet ook een topic geopend? De wijk die je toen noemde, daar zit een AH en ik zag vam de week dat ze kassamedewerkers nodig hebben. Ideale studentenbaan