Ik hoop op goed nieuws, maar ik denk dat je voor een echo moet? Is wel zo'n beetje standaard bij zoiets, aangezien je van de buitenkant nooit met zekerheid kan zien en voelen wat het is. Succes!
Ik neem aan dat je huisarts je heeft doorgestuurd? Ik had dat ook (bleek melkklier) en de huisarts stuurde me gelijk door omdat het van de buitenkant nooit goed te beoordelen is zei hij.
Hoi dames, Sorry dat ik nu pas reageer maar er kwam iets tussen. Ik ben niet door gestuurd. Ze denk dat de knobbel in borst iets met de hormonen te maken heeft en de knobbel onder me oksel denk ze dat het een onstoken klier of haarzakje is. Ik moet maar in de gaten houden of het erger wordt en of pijnlijker. En als ik ineens erge melk ga lekken ofzo uit die borst moet ik terug komen. Erg vaag allemaal en ze scheppen het wel makkelijk af heb ik het gevoel. Bedankt voor al jullie berichtjes Groetjes
Als je het gevoel hebt te makkelijk te zijn weggestuurd zou ik gewoon bellen dat je toch graag door verwezen wilt worden. Ik had een keer een knobbeltje, huisarts zei meteen dit is goed aardig maar stuur je toch even door. Echo gehad en jawel was goed aardig. Mijn huisarts is er een die liever iemand teveel stuurt voor zo iets dan te weinig en dus te laat..
Dat is wel vreemd.. Maar goed, wat denk jij? Hier sturen ze standaard door, maar als jij je huisarts vertrouwt kun je het ook hierbij laten. Volg je gevoel!
Bijzonder dat ze je niet doorstuurt. Ik Werk in de zorg en raad je toch aan om een doorverwijzing te vragen! Zonder echo, lab of punctie vind ik het een gewaagde keuze om het op 2 opzichzelfstaande ontstekingen te gooien.
Een arts kan van de buitenkant niet zien of iets goed- of kwaadaardig is. Mijn huisarts dacht ook dat het onschuldig was. Ik was immers nog maar 31 en er komt geen borstkanker in mijn familie voor. De standaardprocedure is echter om iemand altijd door te sturen voor een mammografie en/of echo. En toen bleek het dus wel foute boel te zijn... Ik zou er dus op staan om een echo te krijgen, zodat je zekerheid hebt. Mocht het borstkanker zijn, dan is dat tijdens een zwangerschap extra agressief, waardoor je een veel grotere kans hebt dat je er te laat bij bent. We gaan er niet vanuit dat het bij jou foute boel is, maar zekerheid voor alles! Mijn knobbeltje zat ook gedeeltelijk onder de tepel. Als de huisarts denkt dat je een opgezette lymfeklier in je oksel hebt, dan moet dat ook goed nagekeken worden. Je borst draineert namelijk naar de oksel aan dezelfde kant. Bij borstkanker zijn de lymfeklieren in je oksel het eerste station waar het naar toe uitzaait (en richting je borstbeen). Komen er tumorcellen in een okselklier en die gaan groeien, dan krijg je een opgezette lymfeklier. Omdat je aangeeft dat je dat knobbeltje al maanden hebt, moet je daar ook zekerheid over hebben. Ook dit kunnen ze nakijken tijdens een echo. Dan doen ze je borst en oksel tegelijk. Mocht er dan nog onduidelijkheid zijn, kunnen ze een punctie doen. Ik zou het er dus niet bij laten en om een doorverwijzing vragen!
Hoi, Nu ik jullie zo hoor ga ik inderdaad twijfelen om nog een keer terug te gaan. Ik had ook een vervanger van me eigen huisarts dus denk dat ik volgende week een afspraak maak voor bij me eigen huisarts even kijken wat die ervan zegt. Ben niet iemand die snel tegen de conclusie van de dokter in gaat maar het gaat nu wel om me gezondheid en ook de kleine in me buik mocht er toch iets zijn. Iedereen heel erg bedankt voor al jullie lieve berichtjes!!!
Dan zou ik een nieuwe afspraak maken bij je eigen huisarts, wie weet komt hij/zij zelf meteen met een doorverwijzing. En anders gewoon aangeven dat je dat wilt, omdat je zekerheid moet hebben. Een mammografie en/of echo bij een knobbeltje is eigenlijk standaard, dus dat moet geen probleem zijn. Laat je nog even weten hoe het gegaan is?
Ja, ik vind een verwijzing ook zeker op z'n plek. Vind het nogal wat dat een arts je weer weg stuurt, terwijl er altijd zo op gehamert wordt om jezelf te controleren of bobbels in de borst.
Je kunt ook een verwijzing voor de mamapoli vragen. Dan zit je gelijk bij de specialistische verpleegkundigen op het gebied van borstafwijkingen. Ik had ook een knobbeltje onder de oksel, na twee echo's, mammografie en mri bleek het een opgezette klier te zijn en duidelijke mastopatie (pijnlijk klierweefsel). Better safe than sorry.
Sorry voor mijn hele late antwoord. Er is even van alles gebeurd in prive leven. Maar ik ben terug geweest en ook me eigen huisarts zei het zelfde. Die knobbel in me borst verwijst ze naar de hormonen die van alles ook doen in de borsten en het knobbeltje in me oksel zal wel een ontstoken klier zijn of in gegroeide haar die diep van binnen is gaan omtsteken. Voor nu laat ik het dus even zo en kijk het aan of de knobbeltjes groter/pijnlijker worden want dam ga ik weer terug Groetjes