Rare nieuwe regels...Richtlijnen.

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door kanjerin1980, 26 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63

    Elke zwangere een suikertest? Lijkt me niet toch?
     
  2. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63
    Trouwens. Als ze nu mensen met overgewicht in het ziekenhuis willen laten bevallen omdat ze dat niet willen/kunnen tillen, dan kan je beter maar geen ongelukken in huis krijgen als je overgewicht heb. Anders laten ze je dus mooi liggen. :D :D ;)
     
  3. Steph80

    Steph80 Bekend lid

    26 apr 2012
    881
    1
    16
    NULL
    NULL
    Ik ben 97 kg en tegen mij is niet gezegd dat als ik boven de 100 kg kom (wat vast gaat gebeuren) ik niet thuis mag bevallen of dat ik dan een medische indicatie krijg. Mijn zusje is langer en ongeveer net zo zwaar en zij heeft wel vanaf het begin een medische indicatie.
    Bij de eerste was ik net zo zwaar en kreeg ik bij 34 weken zwangerschapsdiabetes en werd ik sowieso medisch. De verloskundige had me een bepaald ziekenhuis aangeraden omdat deze wel open zou staan voor een thuisbevalling dus toen de gyn daar zei dat ik dat niet moest willen, was ik heel teleurgesteld en behoorlijk van slag. Maar dat kwam ook door de manier waarop ze het zei. Uiteindelijk ben ik naar een ander ziekenhuis gegaan (uit praktische overwegingen) en achteraf ben ik heel blij dat ik in het ziekenhuis ben bevallen. Wil nu weer graag in het ziekenhuis bevallen.
    Ik bedoel te zeggen: ik snap je teleurstelling, maar misschien valt het wel erg mee.
     
  4. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.679
    113
    Ik denk elke zwangere met een hoog bmi?
     
  5. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.246
    7.286
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik heb wel door dat je niet zoveel hebt met regels, maar misschien ook even de forumregels doornemen, dan weet je dat je topic verkeerd staat ;)

    Verder vind ik je ook nogal boos overkomen. Regels veranderen zo nu en dan, is alleen maar voor je eigen veiligheid, die van je kindje en de ruggen van de hulpverleners ;).
     
  6. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.039
    3.864
    113
    Vrouw
    Thuis
    Mijn schoonzus kon inderdaad van 3 hoog naar beneden lopen toen ze een hartaanval had, de ambulancebroeders weigerden haar te tillen.
     
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.679
    113
    Bij mijn tante kwam ook de brandweer om te helpen tillen toen zij een hersenbloeding had.
     
  8. ffff

    ffff Bekend lid

    9 okt 2012
    911
    545
    93
    Ze proberen je heus wel te helpen, maar tillen je waarschijnlijk niet, nee. Maar even serieus: je kan toch niet van 2 mensen verwachten dat ze >100 kg (van de trap) tillen?!

    Aan alles zitten risico's, en het risico van veel te zwaar zijn is dat je andere (mindere) hulp krijgt..
     
  9. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Lees heel erg veel frustratie.
    Het feit dat jij uit veiligheidsoverwegingen in het Z-H moet bevallen, snap ik volkomen!

    Maar dat jij niet gewoon onder controle kan blijven bij de vk vindt ik wel wat vreemd.
    Aan de andere kant... Bij de gyn krijg je altijd een echo en controleren ze alles extra goed, ik zou er juist blij mee wezen 😁
     
  10. meintje

    meintje Fanatiek lid

    9 jul 2008
    2.610
    928
    113
    Ik begrijp het probleem niet zo goed...

    Bij allebei mijn zwangerschappen heb ik niet eens keuze gehad of ik thuis of in het ziekenhuis wilde bevallen, had gewoon een medische indicatie vanwege afwijkende schildklierfunctie.
    Het is zoals het is, even schakelen en weer doorgaan. Achteraf ben ik juist heel blij met het ziekenhuis geweest, zowel tijdens de zwangerschappen en tijdens de bevallingen heb ik veel extra controles en echo's gehad.
    Als ik bij mijn tweede thuis was bevallen was hij er zeer waarschijnlijk niet meer geweest en had ik ook niet de gespecialiseerde kinderarts bij de hand gehad die hem op gang heeft geholpen...

    Schakelen, accepteren en er het beste van maken. Het is zoals het is!
     
  11. A1988

    A1988 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    1.133
    0
    0
    Twente
    Niet iedereen wil extra controles, echo's en het medicaliseren van een bevalling. Anderen vinden dat wel prettig, beide prima toch. Voor mij was het ook een groot probleem. En door onderzoek te doen er achter gekomen dat er geen wetenschappelijke fundering voor is. Dan kunnen ze wat mij betreft ook 'de pot op' en zorg ik er voor dat ik iemand vind die wel met mij mee wil denken. Dat zou ik dan ook doen als ik jou was TS.
     
  12. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dit klopt helemaal. Hier een man van bijna 2 meter bijna 100 kilo, maar een mooie slanke atletische bouw. :D

    Ik ben zelf ook 1.85. Met de start van mijn zwangerschap woog ik 74 kilo, maar ik ben meer dan 20 kilo gegroeid en aan het einde van mijn zwangerschap woog ik tegen de 100 kilo. Maar ik was dus echt niet moddervet. Hierbij wil ik het dus wel opnemen voor TS. Je BMI is idd wat verhoogd, maar licht overgewicht is beter dan ondergewicht.

    Aan de andere kant TS, weeg je bij de start van een zwangerschap al 100 kilo en naarmate je buik groeit, neemt je gewicht ook toe. Nieuwe onderzoeken werpen ook weer een ander licht op bijv. overgewicht tijdens zwangerschap. Wees blij dat er op een goede manier voor jou en je kindje wordt gezorgd. Het is dus maar net hoe je bekijkt.

    Ik wil je verder een goede zwangerschap toe wensen.
     
  13. XmoonlightX

    XmoonlightX Niet meer actief

    Hier ook onder behandeling geweest bij de gyn, maar kreeg echt niet elke keer een echo hoor.
    Wel jammer :D

    Hier was ik 101 kilo op het eind. Wat trouwens niemand geloofde ;)
    Ook 184 btw
     
  14. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63
    Dat klinkt logischer inderdaad. :)
     
  15. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    In Belgie krijgt wel elke vrouw een suikertest, dus misschien was degene die dit zei Belgische ;)

    Ik krijg iig met 24 weken een suikertest, en ik heb verder geen overgewicht ;)
     
  16. neveah

    neveah Actief lid

    10 feb 2016
    230
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ja hoor, 9 jaar geleden toen ik met mijn eerste zwangerschap in Rotterdam woonde was dat ook zo bij mijn praktijk.

    Dat deden zij omdat er een mengelmoes aan culturen is. Indien je een bepaalde afkomst hebt, is de kans op zwangerschapssuiker groter. Zoals Marokkaans, Surinaams (was destijds zo, is nu van het "lijstje")

    Tijdens zwangerschap naar Groningen verhuist en daar was het idd niet zo.

    Kan dus per praktijk/gebied verschillen
     
  17. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63
    Andere ben ik mee eens. De ''(mindere)'' niet. Elk mens heeft even veel recht op zorg. Hoe groot of klein ook. Er zijn ook mensen die te lang zijn voor een brancard, en daar bij dus ook vaak veel zwaarder dan 100 kg. Is dat dan het risico van veel te lang zijn?

    Er zijn altijd andere manieren om mensen uit huis te krijgen. Je kan toch niet verwachten dat ze je dan maar voor dood achter laten? Het risico is dat het langer duurt. Niet dat je dan maar niet meegenomen wordt omdat je (bijvoorbeeld) bewusteloos bent. Of verlamd. Of welke vorm van niet meer in staat zijn om te lopen dan ook.
     
  18. Vlindertjeh

    Vlindertjeh Bekend lid

    18 mei 2014
    545
    67
    28
    Vrouw
    Het zuiden
    Hmm wat gek.. Of bij mij houden ze zich niet aan dat protocol.. Vorige zwanger +25 kg waardoor ik net boven de 100 uitkwam mocht gewoon bij hun blijven en als ik wilde thuis bevallen maar dan onder en niet boven ivm gewicht tillen zoals hierboven vaker staat.. Nu de kilos nog niet allemaal kwijt bmi aan de hoge kant 31... Mag gewoon bij hun blijven.. Hoop zelf nu niet boven de 100 kg uit te komen maar de kans zit er wel in.. Krijg wel weer suikertest tussen 24 en 26 weken nu ook vanwege hoge bmi.. Maar die zou ik sowieso moeten krijgen vanwege pcos...
    En over gezondheid... Toen ik kreeg te horen dat ik pcos had ben ik 9 kilo afgevallen zonder enig resultaat in zelf eisprong krijgen... Nu een stuk zwaarder en spontaan zwanger na bevalling... Weet dat al snel alles op gewicht of roken wordt gegooid (ik rook niet) maar soms vind ik dat echt ver gezocht.. Sommige mensen hebben meer baat bij wat meer kilos lijkt het soms?
     
  19. ffff

    ffff Bekend lid

    9 okt 2012
    911
    545
    93
    Ik bedoelde niet dat die mensen niet meegenomen moeten worden, hoor! ;) Maar waar ze een vrouwtje van 60 kg oppakken en op de brancard leggen, moeten ze bij iemand van >100 kg de brandweer of wie dan ook om hulp vragen. Dat kost tijd, en dat zal in het geval van spoedeisende zaken tot minder goede zorg leiden, want vertraging is funest.. En dat vind ik niet 'goed' of 'rechtvaardig' ofzo, maar wel een logisch gevolg van erg zwaar zijn: die ambulancebroeders kunnen niet bovenmenselijke krachten krijgen op het moment dat iemand erg zwaar is... Ik bedoel er niets naars mee, hoor :D
     
  20. Another

    Another Bekend lid

    10 okt 2015
    680
    311
    63
    Dat wist ik niet, dat dat in België normaal is. In Nederland inderdaad niet.

    Dat klinkt inderdaad logisch. Wat grappig dat dat in grote steden waar je inderdaad een mengelmoes aan culturen en dus mensen hebt dat zo standaard is. Lijkt me inderdaad wel praktisch. Waar ik vandaan kom is dat totaal niet aan de orde. Ik gok dat dat dan vooral in de grote steden is. :)
     

Deel Deze Pagina