Rare verhalen over de juf, wat zouden jullie doen?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door SYRV, 17 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Ik zou zonder twijfel een gesprekje beginnen met andere ouders. Jammer dan als dit als roddelen gezien zou worden, het dient een hoger doel, namelijk het welzijn van jonge kinderen. Als het wel waar is, is het te sneu voor woorden dat er wellicht weer een hoop kindjes aan dergelijk gedrag blootgesteld worden. Je kunt het gesprek best op een luchtige manier insteken, waardoor het niet per se een vervelende lading zou krijgen. Als niemand de verhalen bevestigd zou ik het er bij laten zitten, anders zou ik een gesprek met de desbetreffende juf en de directrice (tegelijk) aanvragen.

    Ik zou me vervelend voelen ten opzichte van de kindjes die volgend jaar bij haar in de klas zitten als ik helemaal niets zou proberen.
     
  2. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    29 nov 2013
    3.534
    3.869
    113
    Ik vind het nog al gestoord overkomen en had zeker een babbeltje gemaakt met andere ouders. Mochten er bij hen ook zulke rare verhalen naar voren komen dan had ik zeker een gesprekje gehad met die juf en misschien wel met de directrice.
    Straks loop jij naar de juf en die ontkent en reageert ze haar frustraties op jou kind af. Nee ik zou eerst meer verhalen willen of een soort van bevestiging via andere ouders in dit geval.
     
  3. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.873
    5.149
    113
    Home
    vreemd inderdaad
    ik zou ook even bij andere ouders informeren
     
  4. nora25

    nora25 Actief lid

    18 okt 2013
    347
    94
    28
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Oeps, ik ben geloof ik wel de enige met mijn mening. Nou ja, daar is het een forum voor. @ Snoopy: ik zou niet weten of de juf eerlijk is. Als ze het hart op de juiste plaats heeft zitten wel, en dan zal ze zeker deze verhalen serieus nemen en er iets mee doen. Als de verhalen echter kloppen (en ik vind het zeker ook heel vreemd), dan zal de hele sfeer in de klas niet goed zijn en zullen er ingetwijfeld meer ouders aan de bel gaan trekken, ook in volgende groepen. Vandaar dat ik het in eerste instantie bij mijn eigen kind zou houden.
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @nora: zo dacht ik dus ook altijd.
    Maar pas nadat de schoolinspectie aan de bel trok.. Begonnen ouders te praten.
    De verhalen die toen boven water kwamen... Daar had al veel eerder over gesproken moeten worden.
    Want samen sta je sterker.
    En toen bleek ook dat ogenschijnlijk individuele problemen... Eigenlijk helemaal niet individueel waren maar ook in andere klassen precies zo speelden.

    Dus waar mensen eerst boos naar meesters en juffen leken te kijken.. Bleken die het probleem helemaal niet te zijn.. Want dat lag dieper.
    Namelijk bij de aansturing van meesters en juffen.

    Dit had veel eerder aangepakt kunnen worden als mensen meer met elkaar hadden gepraat.

    Wij hebben het inmiddels na 5 jaar tobben opgegeven.. Wij gaan van school wisselen.
    En dan hoor je nog meer verhalen... En nee, wij hebben ons niet heel negatief uitgelaten over de school en over dr meester zijn we meer dan lovend. Maar als mensen vragen wasrom verwijzen we ze wel naar het rapport van de schoolinspectie :)
    Gewoon omdat daar zeer netjes en feitelijk al onze frustraties van de afgelopen jaren staan.
     
  6. Anna009

    Anna009 VIP lid

    30 mei 2008
    9.873
    5.149
    113
    Home
    weet je al wat meer TS?
     
  7. SYRV

    SYRV Fanatiek lid

    29 nov 2009
    3.133
    453
    83
    Ja ik heb een gesprekje gehad met een moeder. Haar dochter is wat jonger (het is namelijk een combi klas 1/2 en mijn zoon is 1 van de oudste kindjes). Zij herkende niets van wat ik vertelde, maar gaf ook meteen aan dat haar dochter sowieso vrij weinig over school verteld. Ik ben dus niet echt veel verder gekomen.
     
  8. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Hmm... ik zou het toch even met de juf bespreken. Wat is het ergste wat kan gebeuren? Als je er niets aan doet, en het is wél waar, dan is dit een zeer onwenselijke situatie. Op deze manier is de sociaal-emotionele veiligheid van de kleuters in gevaar. Jouw zoon kan dan wel volgend jaar een andere juf hebben, maar hoeveel jaar staat die juf nog voor de klas? Hoeveel kinderen kan ze wel niet verpesten zo?
     
  9. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik zou het nog bij wat andere ouders navragen en het er echt niet bij laten zitten.
     
  10. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Waarom eerst naar andere ouders gaan? Misschien maak je andere ouders onnodig ongerust. Een verhaal wordt vaak uit de context getrokken en dan raken andere ouders ongerust en gaan met dit verhaal ook weer naar andere ouders toe en dan kan het steeds groter worden, zoiets als dat spelletje 'ik fluister een zin in je oor...'

    Vraag het na bij de leerkracht zonder een beschuldigende vinger. Hou het luchtig. Als je in een aanvallende houding het gesprek ingaat, bereik je niet wat je wil bereiken. Misschien klopt het verhaal van je zoontje deels, maar is het uit het verband getrokken. Je kunt de verhalen toch met elkaar vergelijken? Jij kent je kind het beste en kunt dan ook bepalen wat er klopt en wat niet.

    Zou het gesprek zo beginnen: "Graag wil ik iets bespreken want ik heb verhalen van mijn zoon gehoord en maak me wat zorgen." Vertel de situaties en zeg daarbij: "misschien dat er maar een deel van waar is. Graag zou ik jouw kant van het verhaal willen horen."
    Je blijft zo netjes en luchtig, maar to The point.

    Mocht je alsnog niets wijzer worden (complete ontkenning of dat ze boos wordt) ga dan naar de directie. Jij hebt het iig geprobeerd om
    Haar kant van het verhaal te horen en bent niet achter haar rug om naar anderen gegaan.

    Ga je eerst naar anderen en dan pas naar school, krijg je vaak een reactie als "wat jammer dat u niet eerst naar ons bent gekomen dan konden we samen praten over een oplossing."

    Ik zou in ieder geval naar de bron gaan en het niet 'via anderen op het schoolplein spelen'

    Hopelijk kom je erachter wat er speelt. Ik geloof niet dat een kind zulke verhalen compleet uit zijn duim zuigt, maar het gebeurt wel vaak dat het niet in een juiste context wordt geplaatst (kunnen ze nog niet) of dat er delen van zijn verzonnen.
     

Deel Deze Pagina