Oei, ik schrik even want ik lees wat verhalen over mensen met harde buiken die opgenomen worden... Ik dacht dat harde buiken normaal zijn? Ik heb zelf ook best vaak harde buiken...niks van gezegd(2 dagen geleden nog echo gehad)..Ben nu 28 weken. Maar ik krijg het snel van mn emoties/vermoeidheid/werk...wel een paar keer per dag en soms ook wel een uur lang of langer... Is dat normaal? Ik dacht zelf van wel.. maarja na al die enge verhalen over ontsluiting etc weet ik het even niet meer..
Paar keer per dag kan volgens mij niet zoveel kwaad. Ik had er heel wat per uur en dat was wel een probleem en een duidelijk teken dat ik het rustiger aan moest doen Mijn VK zei dat harde buiken geen kwaad kunnen zolang ze niet heel vaak komen én niet pijnlijk zijn.
Alleen als ze elke 3 minuten voor een paar uur lang opkomen en pijnlijk zijn. (Serieus pijnlijk!) Want dan zijn het voorweeen... Anders... Laat je niet gek maken!! Internet is wat dat betreft echt een HEEL slecht medium!! Harde buiken hoort er echt bij. Geniet lekker van je zwangerschap
Ok...die harde buiken die echt ontsluiting veroorzaken zijn dus eigenlijk echte weeen ipv 'harde buiken'? (een wee is natuurlijk een hele harde buik..) Dit is de 2e namelijk en een wee is voor mij wel heel wat anders dan een harde buik..vond het ook anders voelen.. Een echte wee drukt echt naar beneden alsof je naar de wc moet vond ik, dat heb ik met harde buiken helemaal niet.
Harde buiken hoeven helemaal niet persé voor ontsluiting te zorgen hoor en een harde buik is zeker niet hetzelfde als een wee. Enne, het gevoel van een harde buik is idd in de verste verte niet te vergelijken met echte weeën
Ligt aan type harde buik ern harde wat ongemakkelijk voelende harde buik is in principe niet erg maar wel als ze echt pijnlijk en te vaak terugkomen. Ik had vorige week een film gemaakt en dat waren gewoon net weeen: pijnlijk heel de buik werd naar beneden gedrukt dat soort harde buiken zijn niet wenselijk.
Dagelijks een paar harde buiken is niet erg, maar teveel is nu echt nog niet goed (en zeker niet meerdere per uur of langer zelfs). Met rustiger aandoen moet het beter gaan, anders zou ik het toch nog eens aankaarten (en misschien is het handig om bij te houden hoevaak je ze hebt op een dag). Teveel harde buiken kunnen uiteindelijk weeen veroorzaken, zoals bij mijn eerdere zwangerschap gebeurde. Ik maakte mij toen ook geen zorgen, en de harde buiken waren ook absoluut niet pijnlijk... maar zorgde er wel voor dat de bevalling op gang kwam.... Dit hoeft bij jou natuurlijk niet meteen ook het geval te zijn, maar als je er niet gerust op bent, volg dan je gevoel en maak dit echt kenbaar bij je vk. Deze zwangerschap kreeg ik ook weer veel harde buiken en ik krijg nu preventief medicijnen en extra controles, waarmee het gelukkig veel beter gaat.
...dan moet ik het denk ik toch wel echt rustiger aandoen... Gister heel de avond en gedeelte van de nacht harde buiken gehad..die dan weer wegtrokken en na 10 min weer terugkwamen ofzo ... of gewoon 1 lange harde buik... Wel goed geslapen verder maar vanochtend toen ik opstond weer meteen harde buik... en als ik zit ook... ik zou ze alleen niet pijnlijk noemen... Maar dit ventje schopt ook heel hard! Het doet echt zeer. Dus soms krijg ik daar ook een harde buik van..
Ik heb dat ook een paar keer gehad, twee keer bleek het blaasontsteking. En de derde keer had ik de badkamer heel enthousiast gepoetst. Veeeeeeeeel te enthousiast Dan had ik ook de hele dag door harde buiken en pijn, maar niks aan de hand uiteindelijk. Ik zou wel bellen in zo'n geval, gewoon om het zeker te weten. Dan hoef je je ook geen zorgen te maken.
Ligt er aan hoe vaak ze komen en of ze pijnlijk zijn Ik heb nu volledig bedrust erdoor omdat ik ze al 4 weken heb, pijnlijker zijn geworden en het effect heeft op mn baarmoedermond. 1e is spontaan met 33 weken geboren 2e ook al zo vroeg harde buiken maar had geen effect en met 38 weken geboren (moest wel rustig aan doen) Dus heb meer risico helaas
Hier had ik ze bij de derde ook af en aan, soms hele dagen en ook vrij pijnlijk met momenten. Hier kwam het door een gevoelige baarmoeder. Schijnt bij een volgende zwangerschap vaker voor te komen. Hier hielp rusthouden dus ook niets. Je zou kunnen kijken of het met rust beter gaat en anders toch eens aankaarten bij de vk!
Daar ben ik het niet mee eens. Ik zit nu ruim 3 weken thuis met harde buiken bij de kleinste inspanningen. Volgens verloskundige heb ik een "contractiele uterus". Werken kan ik vergeten. Stofzuigen, boodschap doen is al te veel. Harde buiken kunnen doorzetten naar weeën als je er heel veel hebt. Af en toe een harde buik is normaal, luister naar je lichaam en bij twijfel altijd verloskundige advies vragen.