Hallo dames, Wie woont ook in het aardbevingsgebied en kan me helpen? We hebben nav de aardbeving in oktober 2014 forse schade en vandaag is er iemand geweest om de schade op te nemen. Er zijn allemaal foto's gemaakt en we krijgen een fotoblad met de schade erop. Nu vertelde de medewerker van het schadebedrijf dat we de schade met gesloten portemonnee kunnen laten maken; het bedrijf regelt een aannemer en de schade wordt gemaakt, de factuur gaat naar de NAM. Het klonk handig maar ook nét iets te glad en snel. Een alternatief is dat we een berekening van de schade krijgen en dan zelf een aannemer in de hand nemen. Dan heb je zelf in de hand wie komt. Wie heeft ervaring? Wat is een handige stap?
Wij hebben ook aardbevingsschade. Er is ook iemand geweest van Dekra en heeft een fotorapport gemaakt met een schadetaxatie. Daar zijn wij akkoord mee gegaan en nu ligt het ter behandeling bij de NAM. Wij kiezen zelf een aannemer die het gaat repareren zodra de beschikking rond is. Ook kunnen wij een beroep doen op waardevermeerdering subsidie. Dat kan pas als de NAM akkoord is met de beschikking.
Dekra is ook bij ons geweest en de medewerker vertelde dat je gebruik kan maken van een versnelde reparatie als je een verklaring ondertekent dat Dekra de aannemer mag regelen. Er komt dan iemand binnen twee weken om de schade te herstellen. Ik heb ook gevraagd naar het alternatief. Het alternatief is dat je op basis van een fotorapport een calculatie krijgt en zelf een aannemer regelt. Waarom hebben jullie hier voor gekozen als ik vragen mag?
Een bevriende(kleine) aannemer uit het dorp gaat de schade herstellen. Hij heeft ook gekeken voordat Dekra de inspectie deed. Wij vonden het wel zo fair om hem dan ook de klus te gunnen.
Vind het wel lang duren allemaal. 18 oktober heb ik die melding gedaan. In januari is er iemand geweest. Nog niks van de NAM verder gehoord:x
Wij zitten in het nieuwe systeem via centrum veilig wonen loopt alles. Wij laten hun een aannemer regelen naderhand komen ze ook de aannemer controleren of het goed is gerepareerd. Mocht er weer schade op dezelfde plek ontstaan dan kun je gewoon weer bij centrum veilig wonen aankloppen.