Hallo dames, even een klein vraagje. Wij gaan volgend jaar op een doordeweekse dag trouwen, een donderdag, het is voor ons een speciale datum die dus staat vast. Maar nu het dilemma: We wilden in de eerste een instantie een feest, zoals een hoop mensen trouwen, dus trouwen, eten feest. Maar een feest slokt je halve budget op, ik moet op zoek naar oppas voor tegen die tijd 2 kinderen waarvan iedereen waar je normaal je kind heen brengt op het feest is en ik heb eigenlijk geen zin in een zuipfestijn. De oplossing is alleen een receptie, zo wordt de bruiloft wat korter, intiemer en voor mijn gevoel wat gezelliger. Maar wanneer doe je die receptie? Mijn vriend zegt tussen het trouwen en het diner in, maar dan moet je dus mensen vragen (die niet bij ceremonie en het diner zijn) om te komen rond een uur of 3/4. Ik vind dat een beetje raar dus dan moeten die dus vrij vragen om rond die tijd te komen. Mijn gevoel zegt na het diner, en dan de dag afsluiten met de receptie, dan kunnen de receptiegasten na etenstijd komen, hoeft (bijna) niemand er vrij voor te vragen en kan je dan bijv de taart aansnijden ofzo. Mijn vriend vind dit een half feest en dus een beetje raar Mooi dilemma dus, en vriend kwam met het idee, zet het op het forum en vraag naar ervaringen Hoe was jullie indeling van de dag op een doordeweekse bruiloft en hoe was de opkomst qua gasten, 's middags of 's avonds.
Er zijn mensen die doen een korte receptie van een uurtje of 1,5 uur voor het eten en dan na het eten vanaf 20.00 tot 23.00 nog een receptie.. Dan zou je een eindtijd op de uitnodiging moeten zetten
Ik zou juist een receptie na het diner doen en dan maar 2 uurtjes ofzo? Misschien voor iedereen een max. aantal consumtiebonnen voor drinken en wat kleine borrelhapjes? Zo ben je toch vroeg klaar, eventjes gezellig gehad en kunnen er toch veel mensen even langskomen.
Zo had ik de avond dus ook in gedachte, lekker op tijd thuis met hele gezin, vind toch dat het een beetje een 'familiedag' is, vandaar dat het feest al is afgeserveerd. 2 recepties lijkt mij wel erg overdreven hahaha, maar bij een hele hoop gasten kun je dat wel doen. We wilden het 'een beetje' klein houden bij ceremonie en diner ong 30 man, dat is alleen dichtbij familie (moeder,vader enz), en dan alle ooms/tantes/vrienden en evt collega's max 40 man op de receptie, dat komt daar dus neer op ong 70
Wij trouwen komende vrijdag in de ochtend, hebben daarna taart en uiteindelijk een lunch. Alle genodigden kunnen gewoon komen. De ceremonie is toch voor de meeste mensen onder werktijd, dus ze moeten hoe dan ook vrij nemen. Mijn keus zou zijn ceremonie, receptie met taart en later diner/buffet, dan ben je nog wel op tijd klaar.
Wij zijn ook op een donderdag getrouwd ivm een bijzondere datum (10 jaar samen) en hadden het volgende programma: 14.30 Ceremonie in stadhuis 16.00 - 19.00/19.30 Receptie/borrel 20.00 Diner met een kleine groep genodigden Voor de ceremonie en borrel was iedereen uitgenodigd. Omdat we idd niet wilden dat mensen vrij moesten nemen voor een paar uurtjes en een paar blokjes kaas hebben wij gekozen voor een beetje uitgebreide borrel in een tapasrestaurant, i.p.v. een receptie (vind ik vaak wat saai). Wij hebben de borrel 'geopend' met prosecco en bruidstaart, en daarna werden er allerlei tapas geserveerd, genoeg dat niemand meer met honger naar huis hoefde te gaan. Aangezien we zelf nog gingen eten daarna moesten wij ons wel een beetje inhouden . Omdat de borrel laat in de middag was was het voor mensen die werken ook mogelijk om te komen, zonder een hele dag vrij te hoeven nemen, de opkomst was dus ook gewoon goed. Ik zou het een volgende keer precies hetzelfde doen. De borrel was supergezellig, en daarna lekker wezen eten met de mensen die ons liefste zijn. Rond een uurtje of half 12 waren we weer lekker samen thuis, ik vond het een heerlijke ontspannen dag op die manier. Een receptie na het diner lijkt mij persoonlijk niet handig. Ten eerste ben je dan met het diner wel erg aan tijd gebonden, en dan krijg je toch ook een beetje het idee van een 'net-niet' feest.
Wij trouwen volgende week donderdag. Ceremonie om 16:00 Borrel om. 17:00 Diner 17:45 Feest. 20:30 Bruidstaart aansnijden doen we tijdens de borrel en we hebben een al in prijs afgesproken wat betreft hapjes en drankjes
Wij hadden 16:00 koffie en taart 18:00 diner beide met alleen daggasten van 20:30 tot 23:30 receptie met koffie gebak en een aantal hapjes (5 koude 2 warme en een satetje) incl binnen en buitenlands gedestileerd en frisdrank. Afgekocht voor 15,50 euro per persoon. Totaal waren we met 100 mensen. Drinken en dus ook alle drank was onbeperkt en werd ook goed rondgebracht. Niet krenterig.
Hoi! Ook wij hebben geen feest. Gaan over paar maanden trouwen. Dit omdat we geen echte feestbeesten zijn en ik idd geen zin heb in een zuipfestijn. Bovendien wil ik ons meisje niet zomaar ergens "dumpen" omdat wij zo nodig moeten feesten. Van het geld wat we besparen door geen feest te geven, vertrekken we de volgende dag met zn drietjes op honeymoon naar een zonnige bestemming. Dit is onze indeling: 11.00 trouwen 12.00 champagne 13.00 uitgebreide lunch middagprogramma met muziek en hoe het verder ingevuld gaat worden is aan onze gasten 17.00-19.00 receptie. Het is geen formele receptie, maar een gezellig samenzijn met ook een dj erbij. Onze collega's zullen ook wel wat gekke dingen uit de kast halen denk ik zo. Er worden lekkere hapjes geserveerd en tegen het eind aan nog een puntzakje friet met een snackje.Ik hoop rond 20u lekker thuis te zijn en dat ons meisje dan heerlijk kan slapen in dr eigen bedje
Mijn man wilde ook geen feest (om een andere reden) maar we wilden wel iets gezelligs maken van de avond. We hebben het als volgt gedaan: ik werd om 11.00 uur opgehaald. Daarna foto's maken en lunchen. Na lunch naar onze eigen huis voor nog meer foto's en even rustig moment voor onszelf. 16.00 uur trouwen 17.00 uur bruidstaart met bubbels Van 18.30 uur tot 19.00 uur hadden we inloop receptie/avondgasten (we hadden op de kaart ook staan: je wordt verwacht tussen 18.30 - 19.00 uur. (Staan ze niet tegelijk voor je in de rij ) Om even over 19.00 uur werd het buffet geopend.... iedereen kon mee-eten. Door iets later te trouwen en iets later de bruidstaart te doen hadden we een mooie overgang. Voordat iedereen taart had was het zeker 17.30 uur. Voor de gasten die dus alleen voor de receptie/avond waren uitgenodigd was het ook makkelijk, ze konden vanuit werk makkelijk naar ons toe komen want eten koken hoefden ze al niet meer. Het was echt super gezellig. De mensen van verder weg gingen om 21.00 uur weer (maar die waren ook bij de ceremonie geweest) en wij waren zelf om 23.00 uur naar huis. En de opkomst: tsja, er zijn altijd mensen die niet komen. De mensen die echt dichtbij je staan die zullen moeite doen om erbij te zijn en er geen probleem van maken om een (halve) dag vrij te nemen. Voor een keertje zal het ze niet uitmaken om laat naar bed te gaan, ook al is de volgende dag een werkdag. Het is tenslotte een speciaal feest.
Het ligt denk ook een beetje hoe laat je gaat trouwen, je fotoshoot enz. Hoe kom je dan uit qua tijd. Is er voldoende tijd voor een eerst een receptie of ga je liever eerst eten. Bij een receptie voor diner, heb je een duidelijker afsluittijd. Na het diner, hoeven de gasten geen vrij te nemen. Hoewel het voor je collega's wel onder werktijd valt. Het kan beiden.. Wat jezelf prettiger vind. Meestal kiezen ze voor eerst eten, receptie en daarna het feest. Puur ook vanwege de zaalhuur.
Probleem is dus we willen geen feest en lekker op tijd thuis, we hebben nu 2 opties voor de trouwtijd, dat ligt een beetje aan wanneer we de receptie willen, en daarover denken vriend en ik dus allebei anders. Ik probeer zoveel mogelijk rekening te houden met de recptiegasten evt werktijden, en vriend zegt als ze willen komen vinden ze het echt geen probleem een uurtje op te nemen of iets dergelijks. Maar jullie planningen lijken allemaal zo logisch maar voelde je je echt een beetje ontspannen? Dat vinden wij namelijk ook erg belangrijk
Hoezo zou je niet kunnen ontspannen? En ik vind dat je vriend gelijk heeft. Als ze willen komen, dan komen ze echt wel. Dat uurtje eerder weg op het werk is dan ook echt geen probleem. De meeste mensen zullen uiteindelijk echt wel komen. Het is jullie dag, jullie moeten het plannen zoals jullie dat willen.
Wij in ieder geval wel, ik vond het echt een heel erg ontspannen dag. En in mijn ervaring heeft je vriend gelijk, voor een bruiloft zijn de meeste mensen echt wel bereid een paar uurtjes vrij te nemen. De mensen die belangrijk voor je zijn iig wel. Al zou ik er dannis wel altijd voor zorgen dat je voor die mensen een lekker hapje en drankje hebt staan, zodat ze niet nog ervoor zelf voor eten moeten zorgen.
Dat is dan wel een goed idee, de mensen een hapje aanbieden, een hele maaltijd is dan wel lichtelijk overdreven. Maar vind het idee van ceremonie, receptie en diner wel het lekkerst, afsluiten met het eten lijkt mij heerlijk.
Dr planning is tot nu toe zo: 12.30-14.30 uitgebreid foto's 15.00-16.00 trouwen 16.30-19.30 diner 20.00-21.30 receptie/borrel Dat lijkt mij wel aardig te doen, en als je duidelijk bent op de uitnodiging is het niet een net-niet feest denk ik.
Ik ben getrouwd afgelopen 1 mei... was ook een door de weekse dag... ok het was wel meivakantie dat scheelde misschien, maar wij zijn om 13:30 getrouwd, 15:00 - 16:30 een receptie en 17:30 - 20:30 eten met getuigen en naaste familie. Ik was daarna ook echt wel gesloopt haha! Wij hebben geen afzeggers gehad vanwege werk iig. Alleen wat collega's, maar goed dat is logisch... er moet iemand aan het werk blijven haha! Wij vonden het iig heel relaxt dat we er niet ook nog een feest na hadden... en de receptie voelde al een beetje als een feestje! Edit: nog even een toevoeging... de reden dat wij de receptie voor het eten hebben gedaan, is dat er veel familie van ver moest komen... en ze niet allemaal mee konden eten! Ik vond het een prettig idee dat ze dan niet uren moesten wachten tot wij klaar waren met eten en dan pas een receptie zouden hebben... Op deze manier kon iedereen die wilde naar de trouwerij komen, aansluitend gelijk de receptie en dan naar huis!
Een neef van mij heeft het zo gedaan (schiet me net te binnen): Trouwen om 14.30 uur. Iedereen was bij de ceremonie uitgenodigd. Daarna receptie (was echt 2 min lopen, vlakbij dus) en daar champagne met bruidstaart. Om 17.00 uur vertrok het bruidspaar, samen met diegenen die uitgenodigd waren voor het diner. Bij het restaurant hadden we eerst een borrel en daarna eten. Als je dat niet wil hoef je natuurlijk niet iedereen voor de ceremonie uit te nodigen. Mijn tip: kijk heel goed hoeveel tijd je overal voor nodig hebt. Hoe lang 's ochtends voor make-up en haar en aankleden? Zijn er reistijden? Waar wil je foto's maken? Plan ook tijd in om tussen de middag even te eten in alle rust. Schrijf de tijden uit en kijk dan wat handig is. Een goede geplande dag waar overal voldoende tijd voor is ingecalculeerd is een ontspannen dag.
Dank jullie wel voor de tips! Plan was eigenlijk om de alleen de gasten die bij jet diner zijn uit te nodigen voor de ceremonie, we hebben allebei gescheiden ouders met een hoop aanhang dus dat is een flinke groep. Anders krijg je idd dat er mensen moeten wachten tot wij klaar zijn met eten, of dat je mensen vroeg weg moet sturen omdat we nog moeten eten. Blijft lastig haha