Wij zijn onlangs verhuist en sinds januari gestart op haar nieuwe school. Toen mijn dochter afscheid nam had ze een afscheidsfeestje gegeven ze had toen ook echt een leuk vast groepje vriendjes een stuk of 5 om mee te spelen. Nu word ze volgende maand 5 en op dit moment heeft ze nog niet echt nieuwe vriendjes om mee te spelen, ze heeft wel eens een paar speel afspraakje gehad maar nog niet uitgegroeid tot echt meer en vaker. Hoe zouden jullie dit doen met haar kinderfeestje? in een maand kan er er nog wel wat veranderen misschien maar zou het zo sneu vinden als ze misschien daardoor geen feestje geeft. En om zomaar wat kinderen uit te nodigen tja zo had ik het misschien ook niet in gedachten. Wat zouden jullie doen?
Ik zou het feestje later geven, een paar maanden uitstellen. Tegen die tijd zal ze meer contact hebben met de klasgenootjes.
Wat voor idee heb je voor het kinderfeestje en hoeveel kindjes zou ze uit mogen nodigen? Kan ze zelf een aantal kinderen noemen die ze wel uit zou willen nodigen?
Mn oudste dochter haar eerste verjaardag nadat we verhuisd waren (ze werd 6) hadden we een zelfde soort probleem. We hebben toen eerlijk uitgelegd dat het even tijd kost om nieuwe vriendjes te leren kennen en aan haar gevraagd of ze liever een mini feestje met 2 of 3 kindjes uit de buurt wilde of iets heel leuks met ons wilde doen en het jaar erop een groot feest geven. Ze koos voor het laatste en we zijn toen naar een pretperk geweest en uiteten gegaan (restaurant van haar keuze). Het jaar daarop konden we weer een normaal feestje geven. Het is gewoon even niet anders als je net verhuisd bent, dat kun je een kind van bijna 5 best uitleggen. Alles hoeft niet altijd perfect te zijn.
Als ze onlangs al een afscheidsfeestje heeft gehad, zou ik een feestje op haar nieuwe school nog even uitstellen tot april ofzo. En met haar verjaardag gewoon wat leuks doen samen, naar een pretpark ofzo.
Ik zou geen feestje geven dan. Desnoods lekker met haar naar een binnenspeeltuin, als compensatie ofzo. Maar ze heeft al een feestje gegeven natuurlijk. Wil je het wel graag, dan zou ik het een paar maanden uitstellen en in de zomer doen. Ik vind dan alleen zelf het idee van een verjaardagsfeestje niet meer leuk, als t maanden later gebeurd
Aan de andere kant, ik weet natuurlijk niet hoe groot haar klas is/hoeveel meisjes er in haar klas zitten, is ook wel een leuke gelegenheid om de andere kinderen eens uit te nodigen. Meisje hier uit de buurt had dat ook gedaan, alle meisjes uitgenodigd, geen ingewikkeld feestje. Maar toen waren ze allemaal wel een keer bij haar geweest wat de drempel om af te spreken en te spelen later ook weer lager maakte.
Wat wil je dochter zelf? Ben je ver verhuisd? Is het een optie om dr 'oude' vriendinnetjes te vragen/op te zoeken?
Bedankt voor de ideeën. We zijn eind november verhuist een uur van haar oude vriendengroepje ze is echter op wennen na pas na de kerstvakantie gestart juist vanwege de drukte rond sint/kerst en verhuizen. Omdat ze in maart jarig was dacht ik dat een feestje wel kon. Echter lijkt ze toch nog wat meer tijd nodig te hebben denk ik om weer echt vaste vriendjes te krijgen. Misschien idd een idee om uit te leggen en evt volgend jaar pas te doen of nog even aankijken en evt klein houden mocht ze toevallig nog vaker dan 1x met zelfde kindje gaan spelen. Alle meisjes ga ik ook nog over nadenken eens informeren naar de klassenlijst!
Ik zou het voor dit jaar niet doen, als ze al een afscheidsfeest heeft gehad zou ik het zo laten. Misschien heeft ze nog langer de tijd nodig en komt het pas na de zomervakantie op gang. Lekker met haar verjaardag samen wat leuks doen. Mocht ze nog echt iemand veel vaker op zoeken zou je het ook met 1 of 2 kindjes er bij samen wat leuks doen.
Mijn zoontje werd zes weken voor zijn 5e verjaardag in een andere klas geplaatst. Uiteindelijk heeft hij 2 kindjes uitgenodigd - ook al had hij er nog nooit mee gespeeld buiten school - en dat was ook prima. Het was een hele gezellige middag en mijn zoontje heeft zich echt jarig gevoeld Je zou er voor kunnen kiezen om het feestje wat uit te stellen.. en anders het gewoon vieren met 1 of 2 kindjes uit de klas. Het aantal kindjes is naar mijn idee niet bepalend voor hoe leuk een feestje kan zijn en ook niet bepalend voor hoe jarig een kind zich voelt.
On de klas van mijn jongste werden met 5 jaar lang niet altijd feestjes gegeven. Hij is pas 6 geworden (zit nu in groep 3) en heeft nu voor het eerst een kinderfeestje gegeven. Zelf is hij ook nog maar 2x op een feestje geweest terwijl hij toch veel vriendjes heeft. Dus ik zou er geen al te groot probleem van maken en pas volgend jaar een kinderfeestje doen.
Je wil het misschien niet geven omdat ze nog geen goede vrienden heeft en je op kinderfeestjes alleen goede vrienden uitnodigt? Je zou het ook kunnen zien als een goede gelegenheid voor je dochter om met meerdere kinderen te spelen en kijken of het klikt, een speelafspraak met meerdere kinderen en kado's en taart dus. Kinderfeestje is geen huwelijk, ze zit niet aan de kinderen vast Zie het als een manier om je dochter, de kinderen uit haar klas en hun ouders over een drempel heen te helpen. Maar wat wil je dochter?
Ik zou juist wel een kinderfeestje geven. En dan een aantal kindjes van de klas uitnodigen. Ik zou dan aan de juf vragen met welke kinderen ze in de klas vaker samen speelt en wat goed klikt. Juist een leuke gelegenheid om kinderen uit te nodigen en beter te leren kennen.
Ik zou het wel doen,tenzij je dochter zelf niet wil. Ze heeft toch wel klasgenootjes die ze aardig vind? Een mooie gelegenheid om beter kennis te maken met elkaar lijkt mij.
ik zou vragen wat je dochter wil en als ze wil, wie er dan moeten komen . Komt ze er niet uit -dan kun je uitstel opperen.. -lekker weer is ook weleens leuk voor jezelf met een kinderfeestje- en tegen die tijd kijken hoe het is en of ze het nog wil en anders alsnog skippen. Ze vieren natuurlijk op school al de verjaardag, thuis de 'grote mensen' verjaardag.. dus er is sowieso al 2x feest. De jongste heeft hier al 3x haar kinderfeestje 4 maanden later gegeven. 2 x door gezondheidsredenen van mij - en 1x omdat het gewoon té druk was in de periode (eind oktober) -toevallig zijn er ook 2 vriendjes van haar nog jarig die tijd. Dochter vind het prima. En nu krijgt ze in februari nog kadootjes, vind ze stiekem ook wel leuk. Ook al weet ze eigenlijk amper wat te vragen hihi.