Zantac krijgt hij nu al twee weken. Maar volgens de huisarts wordt er tegenwoordig geen motilium meer voorgeschreven aan baby's. Ik was er namelijk benieuwd naar maar dat is wat zij me gister vertelde.
Onze uk had (en heeft) ook last van reflux en wilde ook nooit zelf inslapen. Snachts ging nog wel, als hij eenmaal sliep bleef hij ook wel slapen, maar wakker wegleggen was er de eerste 3/4 maanden echt niet bij. Overdag was geen beginnen aan, hij wikde pertinent niet in zijn eigne bedje slapen, de eerste 3 maanden alleen bij mij of in de draagzak, tussen 3 en 5 maanden sliep hij ineens in de maxicosi een paar uur door (schijnt voor veel reflux babys een fijne houding te zijn, onze uk is motorisch heel sterk, dus lag niet 'opgevouwen', dat is dan wel belangrijk). Na 5 maanden sliep hij zo goed in snachts, dat we overdag ook weer zijn gaan proberen en tot onze grote verbazing slaapt hij nu ook overdag in zijn eigen bedje, zonder problemen! Hij slaapt overigens op zijn buik, sinds dat hij een maand of 4 is, daarvoor altijd in een zijlslaapkussen. Op zijn rug slapen is nooit een optie geweest, behalve in de maxi cosi natuurlijk Medicatie hebben we allemaal gehad, sinds dat hij een maand of 1,5 was. Eerst zantac (met alcohol), die werkte wel maar ik wilde geen medicatie met alcohol geven. Daarna motilium, maar daar ging hij alleen maar mee van spugen, toen nexium, zelfde verhaal en daarna alcoholvrije zantac en die gebruiken we nog steeds. Hij spuugt nog wel, maar heel veel minder en heeft er geen last meer van, dus voor ons was dat wel de uitkomst. Heb me er wel bij neer moeten leggen dat hij nou eenmaal spuugt, welke medicatie hij dan ook krijgt.... Succes!
Motilium kan bij een kleine groep mensen voor hartfalen zorgen. Heb het er met mijn husarts over gehad (ik was er huiverig voor, maar hij schreef het voor) en die vertelde me dat het risico minimaal is en alleen bij mensen die al een hartafwijking hebben... Maarja, dat weet je natuurlijk niet altijd vantevoren bij een baby
Hier had zoon reflux.We hebben ook eerst JBPM geprobeerd, op een lepeltje ivm borstvoeding. Het werkte niet. De combi nexium/motilium was de oplossing. Na een week een ander kind.Veel minder spugen en ik kon hem na de voeding gewoon weer in zijn wiegje/ledikantje leggen. Wat een verschil!