rekening vve openen ivm verkoop huis

Discussie in 'De lounge' gestart door bunchy, 13 jan 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.677
    515
    113
    Ivm Verkoop van one huis is het verplicht om rek te hebben voor vve.
    Moët dit verplicht zakelijke rek Zijn? Dan kost get best veel zie ik..
    Ervaring?
     
  2. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Ik snap niet zo goed wat je bedoeld?
     
  3. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    VVE is toch alleen bij appartementen?
     
  4. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Heb je een appartement of woonhuis?
    Is er überhaupt al een slapende VVE? Zo nee, dan moet je eerst de VVE opzetten en inschrijven bij KvK. Dan kun je een VVE rekening openen en dit is inderdaad een zakelijke rekening.
     
  5. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.677
    515
    113
    We hebben al vve maar green rekeying.

    Hebben boven woning met onder ons een stel

    Mag het ook een goedkopere en/ of rekeying zijn?
     
  6. LiseTes

    LiseTes Actief lid

    25 jun 2015
    273
    0
    0
    Ik zou eens informeren bij bij Knab die vragen 5 euro per maand
     
  7. rijswijkse

    rijswijkse Fanatiek lid

    26 nov 2008
    2.012
    191
    63
    Het gaat meestal om meerdere huizen.
    Niet alleen wat onder en boven je woond.
    Wij hebben hier een vve van 8 huizen naast elkaar er woond niemand boven ons maar zit een bedrijf onder.
     
  8. februari2012

    februari2012 Bekend lid

    31 okt 2012
    689
    394
    63
    Maar als er nog geen rekeningnummer is, betalen jullie dan wel iedere maand servicekosten aan de VVE? En zijn er wel eens vergaderingen van de VVE? Als dat niet zo is, dan is het een slapende VVE en dan hoef je geen rekeningnummer te openen als je je huis gaat verkopen. Er wordt dan in de koopakte en in de leveringsakte bij de notaris opgenomen dat het om een slapende VVE gaat.
     
  9. rijswijkse

    rijswijkse Fanatiek lid

    26 nov 2008
    2.012
    191
    63
    Volgens mij is het verplicht.
    Ik zal nooit een huis kopen met een slapende vve.
     
  10. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Het is verplicht om de VVE ingeschreven te hebben in de KvK.

    Moet de VvE zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel?

    De VvE is een rechtspersoon. De Handelsregisterwet bepaalt, dat rechtspersonen dienen te zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel; zo ook de VvE. Naast de gegevens van de VvE worden ook de gegevens van de bestuurder(s) opgenomen. Het is namelijk ook verplicht alle bestuurders in te schrijven. Naast het inschrijven van de bestuurder(s) is het ook mogelijk een gevolmachtigde in te schrijven, bijvoorbeeld de beheerder. Voorheen was voor de inschrijving bij de Kamer van Koophandel een jaarbijdrage verschuldigd, Sinds 1 januari 2013 is deze jaarlijkse bijdrage niet meer verschuldigd. Wordt de VvE na 1 januari 2014 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel dan is daarvoor eenmalig een bedrag verschuldigd van € 50,00. Indien de VvE niet bij de Kamer van Koophandel is ingeschrven pleegt zij een economisch delict. Hiervoor kan, na diverse aanmaningen de inschrijving in orde te maken, een geldboete worden opgelegd.
     
  11. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Nou nee, want VVE is een rechtspersoon met KvK inschrijving en die moet een eigen rekening hebben op naam van de VVE. Zeker als de plannen van Blok doorgaan met het verplicht sparen binnen de VVE.
     

Deel Deze Pagina