Ik wil proberen om wat gezonder te gaan eten en ook minder gebruik te gaan maken van pakjes e.d. Ook wil ik wat meer zelf dingen gaan bakken als taarten, pizza's en brood. Wat zijn nu de basisdingen die ik in huis moet hebben. Welke kruiden, groentes, etc. Ik zat zelf te denken aan bijvoorbeeld bloem, rijst, pasta. Wie heeft suggesties, zodat ik mijn voorraad kast aan kan vullen om straks lekker allerlei dingen zelf te maken?
Basis dingen... zal een paar noemen: - Bloem - Zelfrijzend bakmeel - Zout - Peper - Suiker - Boter - Koriander - Peterselie - Sambal - Rijst - verder zoveel mogelijk verschillende kruiden zodat je kan combineren - en nog veel meer
Verse basilicum (plantje) Verse Tijm (Plantje) Verse peterselie (plantje) goede balsamico azijn goede olijfolie zeezout (molen) zwarte peper (molen) vijzel, rasp gepelde tomaten (stukjes) tomatenpuree pesto bloem zelfrijzend bakmeel vanille extract basterd suiker (wit en donker bruin) gist pure chocolade (minimaal 70% cacoa) knoflook in een potje kappertjes
Bakpoeder Vanillesuiker Gist Kristalsuiker Wat voor brood wil je maken? Ik maak vaak bananenbrood met tarwe- en patentbloem dus dat heb ik ook altijd staan. Eieren/margarine/melk zit in bijna ieder recept wel maar dat is natuurlijk niet forever houdbaar. Paprikapoeder Kaneel Nootmuskaat Gedroogde peterselie.
Eigenlijk is hierboven alles al zo'n beetje genoemd! Wat er nog aan de lijstjes ontbreekt zijn bijvoorbeeld: Maizena - geeft een min of meer 'doorzichtig' resultaat als je wat in wilt dikken (heldere vloeistoffen, zoals vruchtensappen worden troebel, maar veranderen niet van kleur, wat wel gebeurt als er bloem gebruikt wordt). Kokosolie - 100% natuurlijk. Daarmee kan je ook bakken, braden, frituren en wokken. Heeft wel een kokossmaakje, dus het zal niet altijd in elk gerecht gecombineerd kunnen worden... Citroensap of een voorraadje verse citroenen Pijnboompitten en andere zaden of nootjes Rozijnen - Lekker in bepaalde gerechten
Groente vind ik niet echt onder voorraad vallen, maar wat ik standaard wel in huis heb: Aardappelen Uien Paprika Peen (in de winter) Ik heb ook altijd appels in huis, met nog twee andere soorten fruit, afhankelijk van wat er in het seizoen is Kruiden en specerijen: Verse knoflook Zout en peper Laurier Kaneel Komijn Kerrie Paprikapoeder Oregano Kurkuma Karwijzaad Nootmuskaat Korianderpoeder Chilipoeder Salie Munt Peterselie (vers) Andere kruiden haal ik wanneer nodig vers: bieslook, basilicum, tijm Ook handig om in huis te hebben: Bladerdeeg Bouillonblokjes Verschillende soorten pasta, maceroni, spaghetti, penne Zongedroogde tomaten Olijven Ik zou niet alles tegelijk in huis halen, zoek een aantal recepten op die je wil uitproberen en begin met de spullen daarvoor. Sommige kruiden die ik vaak gebruik zul jij misschien nooit gebruiken. Dus wat voor mij basis is, is dat voor jou misschien wel helemaal niet.
Het ligt er natuurlijk ook aan wat je kookt. Ik kook voornamelijk met Turkse invloeden, eet geen varkensvlees en Hollandse pot ook zelden, dus mijn voorraad ziet er heel anders uit dan die van mijn moeder bijv.
Allemaal hartelijk dank voor jullie lijstjes. Een aantal dingen heb ik natuurlijk wel standaard in huis, maar dat is dan net niet genoeg merk ik soms wel eens met koken. Ik ga straks eens een boodschappenlijstje maken.
Standaard voor bakken: bloem volkorenmeel (voor als je volkorenbrood wil bakken) gist, ik heb droge gist, heb je in zakjes van dr. oetker, ik heb grotere verpakkingen van 100 gram, bewaren in de koelkast in een bakje anders gaat de werking snel achteruit kristalsuiker vanillesuiker zonnebloemolie roomboter zout eieren cacaopoeder Daar kun je al heel veel recepten mee maken Voor koken, ik kook veel Turks dus heb andere basisingredienten in huis dan de gemiddelde NLse familie denk ik . Maar houdbare dingen als rijst, pasta, mie, maar ook tomaten in blik (ideaal om mee te koken, zit tenminste smaak aan...), vis in blik, diepvrieserwten, ingevroren gehakt...heb ik altijd in huis, ik kan altijd wel wat maken. Brood ligt ook altijd in de diepvries net als afbakbroodjes in de voorraadkast.
Ik het een tuintje van verse kruiden zodat ik altijd allerlei verse kruiden heb in voorjaar/zomer. Wat ik nog mis en altijd in huis heb is vanille. Ik heb essence in een flesje maar ook vanille peulen. Wellicht nog een goede tip.Bewaar de peulen als je de zaadjes eruit hebt gehaald en stop ze in een pot met fijne tafelsuiker. Elke keer als ik vanille gebruik doe ik de peulen in die pot. Zo heb ik altijd heerlijke vanille suiker in huis. Een stuk goedkoper en lekkerder van smaak. Verder heb ik ook nog in huis anijssterren, laurierbladeren, kaneelstokjes en alle andere basisdingen die door de rest ook al zijn genoemd.
Zo zou ik het ook doen. Mis harisa en curcuma in de Lijstjes en verder staat bijna alles er wel bij wat ik op voorraad heb.
Bijna alles is al genoemd, maar wij hebben nog ketjap staan. Voor taarten heb ik altijd mix voor biscuit, botercreme en banketbakkersroom in huis, plus wat verschillende kleuren fondant en marsepein.
Wat wij standaard aan 'Turkse' producten in huis hebben (wij eten ongeveer 70% Turks rest andere werelddelen ): pilavlik, koftelik, cigkoftelik bulgur (gebroken tarwe in verschillende 'groottes', soort couscous) droge witte bonen droge kikkererwten rode linzen pirinc rijst sesam- en nigellazaadjes yufka (deegvellen) domates en biber salcasi; tomaten en peperpuree peynir; witte kaas Turkse yoghurt Turks brood (in de diepvries, want blijft maar 1 dag vers) groene pepers pastirma (vleeswaren) sucuk (knoflookworst) Kruiden die ik veel gebruik platte peterselie (altijd vers in huis) gedroogde munt gedroogde dille paprikapoeder pul biber (pepervlokken) komijn Geloof dat dat het wel zo'n beetje was en dan nog dingen als zonnebloempitten en koekjes enzo maar dat zijn tussendoortjes, niet om mee te koken
ik heb standaard in huis wat ik heel regelmatig gebruik. Knoflook, ui, olijfolie, zonnebloemolie, peper en zout, kerrie verschillende soorten sambal ketjap, honing, plus nog veel meer maar dit gebruik ik heel regelmatig
Heel erg veel specerijen. Die 'verzamel' je aan de hand van wat je gaat maken en hoef je dus niet bij voorbaat al in te slaan. Heel veel olieën. Roerbakken in kokosolie of pinda-olie, aardappels bakken in zonnebloemolie, salades daar gaat extra vergine olijfolie over. En over de Oosterse koude tonijnsalade sesamolie. Witte wijnazijn Rode wijnazijn Appelazijn Balsamico! Speltmeel Havermeel Kokosmeel etc. zonnebloempitten sesamzaad lijnzaad pijnboompitten amandelen hazelnoten paranoten cashews Verse tuinkruiden: munt, koriander, basilicum, rozemarijn, peterselie, salie.
Standaard heb ik Ketjap, Sambal Knoflook Ui Tomaat Paprika Komkommer Verse koriander Feta kaas knoflookpeper italiaanse kruiden kofte kruiden croutons sla dressing zakjes pijnboompitjes
Klinkt lekker Ben afgelopen week nog op zoek geweest naar gedroogde kikkererwten. Wilde falafel maken en in het recept werd gezegd dat droge lekkerder zijn dan uit blik. Kon het nergens vinden bij mijn AH XL. Heb toen maar een blik genomen. Ga de volgende keer wel een keer bij een turkse winkel kijken!
Daar kun je ze inderdaad krijgen. Ik moet eerlijk zeggen dat, met name voor een snelle salade ofzo, ook wel eerder kikkererwten uit blik gebruik, maar geweld en gekookt zijn ze wel echt lekkerder (zoals zoveel dingen vers lekkerder zijn dan uit blik ).