Ik ben ook Rhesus C negatief. Volgens mijn verloskundige gaat alles goed zolang er geen antistoffen worden gevonden. Ik moest de hele term maar gauw vergeten volgens haar. Ik kan je dus ook verder niet helpen. Het is iets nieuws, de stagiaire van de verloskundige kende het ook niet.
Even goed zoeken tussen de topics hier. Het onderwerp komt elke maand wel een keer terug. Veel vrouwen maken zich zorgen, maar in de praktijk is het in 99,99% van de gevallen een storm in een glas water. Rhesus c is 1 van de vele bloedgroepen die je kunt hebben. De meeste mensen kennen alleen AB0 en rhesus D, maar in werkelijkheid zijn er veeeeeeeeeel meer. In de praktijk niet allemaal even belangrijk. Van rhesus c heeft men ontdekt dat (net als rhesus D, maar dan in veel mindere mate) het problemen KAN opleveren als de moeder negatief is en het ongeboren kind positief. Je kindje kan dan bv bloedarmoede ontwikkelen. Als dit bij rhesus D het geval is (het maken van antistoffen), dan krijg voor en na je bevalling een spuit, om problemen bij een volgend kind te voorkomen. Voor rhesus c is deze spuit er niet. Ze kijken bij 27 weken of je mogelijk antistoffen hebt gemaakt en als dat zo is (99,99% van de gevallen niet!), dan maken ze soms extra echo's om de groei in de gaten te houden. Laat je niet van de wijs brengen door enge verhalen, hier of elders op het internet! Ik geloof dat in heel nederland per jaar slechts 3-5 kindjes geboren worden waar 'problemen' zijn (groot of klein) op gebied van rhesus c.
Ik heb een medische achtergrond dus heb inmiddels wel aardig wat informatie kunnen verzamelen. Ik vind wel dat er voor 'leken' maar heel weinig info over is. Zeker door de summiere uitleg van de verloskundige snap ik best dat veel vrouwen zich er juist wel druk over maken. Terwijl met een simpele uitleg zoals Merah geeft wel veel onrust kan worden voorkomen.
Helemaal mee eens! Zelf ook een medische achtergrond, dus ik heb me er nooit druk om gemaakt (hiervook negatief), maar ik vind het een erg slechte zaak dat vk's wel laten prikken op dingen, maar niet kunnen uitleggen hoe of wat. Een opmerking als 'vergeet het maar' of 'meestal is het niets' zal inveel gevallen toch niet bevredigend zijn. Al is het maar door de hormonen (en je ukkie natuurlijk) dat je je wat sneller zorgen maakt dan voorheen. Dan moet een vk die zorg weg kunnen nemen.
helemaal mee eens! Ik heb bij mijn vorige bevallig een bloedtransfusie gehad, dus ook medische indicatie. Bij mij hebben ze met deze zwangerschap met 12 weken ook antistoffen gevonden, ze konden niet zeggen wat het precies was, maar wel dat het "niet ernstig was om dat het nog nooit eerder was ontdekt (ja heel logisch) Manlief moest ook bloedprikken om te kijken welke rhesus beebje heeft en of dit een gevaarlijke combinatie was met mijn bloed. (gelukkig was dit verder goed) Ik heb tot nu toe een stuk of 4 keer geprikt op die ADCC test om te kijken hoeveel antistoffen het zijn en of ze zich vermeerderen of verminderen. Ik heb ook een mooi pasje gekregen waarop staat dat ik die antistoffen heb (voor als ik nog eens een transfusie nodig heb) Er is verder geen enkele info gegeven, omdat ze gewoon bijna niks erover weten, gok ik. En er is ook niet gesproken over een anti D injectie of vroegtijdig bevallen (waarschijnlijk is het dan idd niet ernstig genoeg)
Glimworm, ik gok dat het bij jou niet om rhesus c of d gaat maar om 'irregulaire antistoffen' (google maar eens). Bij deze antistoffen gaat het om 1 een of meerdere van de vele andere 'bloedgroepen' die er zijn. Deze antistoffen heb je gekregen door je transfusie, niet (zoals bv bij rhesus d) door je vorige zwangerschap. Meestal kunnen deze antistoffen geen kwaad, ofhankelijk van welke ze gevonden hebben en in welke hoeveelheidn. Bv 'kell-antistof' houden ze wel rekening mee bij transfusies. Goed dat je nu geregistreerd staat. Mocht er weer rem transfusie nodig zijn dan zullen ze er extra op letten en je enkel bloed geven dat niet 'botst' met jouw eigen.
ja Merah dat zou het idd goed kunnen zijn hoor! maar dan nog zijn ze daar zo mysterieus over en laten niks los. Het eerste wat ik dacht toen ik het nieuws kreeg was dat het idd door die bloedtransfusie moet zijn gekomen, want in mijn vorige zwangerschap had ik nergens last van.
Vandaag te horen gekregen dat ik rhesus C negatief ben.. En ook bij mij kon de vk niet veel meer vertellen dan dat problemen hier mee heel zeldzaam zijn en ze er eigenlijk alleen op controleren omdat dit moet van het rivm.. Kwma op mij over alsof ze het zelf een beetje 'onzin' vond.. Ik ben zelf even wat op internet gaan zoeken en ben inmiddels gerustgesteld.. Even afwachten wat het bloedonderzoek in week 27 zegt.. Maar zal wel loslopen
@lyn88, ja op zich wel maar op de site van het rivm zeggen ze als je wel antistoffen aan maakt dat je extra controle's krijg en ze kunnen een vroeg geboorte of keizersnede aanraden! ik ben benieuwd!