Hoi allemaal, Hoeveel krijgt/kreeg jullie kindje aan flesvoeding per 24 uur met 5 weken. Onze kindje krijgt ongeveer 5 flessen van 135cc (120 water met 4 schepjes) en drinkt het over het algemeen wel helemaal op. Als hij zijn flesjes niet goed leeg drinkt krijgt hij heel soms 6 flesjes. Ben benieuwd wat jullie kindje krijgt/kreeg? Hij weegt nu trouwens bijna 4200 gram. Alvast bedankt gr vruchtje
Yosyp zat toen op 5 voedingen van 150ml+5 schepjes en woog ong. 3750 gram. Lianna zat toen ook op 5 voedingen, maar dan 180ml+6 schepjes en woog ong. 4000 gram.
Mischa is geen 5 weken maar 4 maanden, maar ongeveer even zwaar als jouw kindje (hij is te vroeg geboren, vandaar). Hij zit nu net op de overgang tussen 6 flessen van 135 cc (120cc + 4 schepjes) en 5 van 175 (150 cc + 5 schepjes). Hij zit wel helemaal aan de tax, omdat hij nog flink moet groeien en erg hongerig is. Ik ben er heel makkelijk in. Hij moet nog wennen aan de grotere hoeveelheid, dus zodra hij gaat treuzelen bij het laatste beetje, laat ik hem zijn fles niet leegdrinken (anders wordt het spugen geblazen). En als hij zijn een-na-laatste fles (fles nummer 5) na 21.30 heeft gekregen, ga ik hem niet meer wakker maken voor fles nummer 6 en vervalt deze dus gewoon.
Hoi mamavanmischa, Wij doen het eigenlijk precies hetzelfde. Laten ook niet zijn flesje leeg drinken als hij treuzelt want dat is inderdaad spugen geblazen. Ook hij moe(s)t heel erg wennen dat hij meer krijgt want kreeg daarvoor 6 á 7 keer 100cc (90 water+3 schepjes). Ook wij maken hem niet wakker voor een voeding. Vaak krijgt hij de laatste rond half 10 en komt dan weer in de nacht rond 3 uur á half 4. Waarom ik het vraag is omdat wij gisteren voor controle zijn geweest bij de kinderarts. Wij hebben toen aangegeven dat hij bijna bij elke voeding spuugt en soms ook wel veel. Wij moesten nutriton door voeding heen gaan doen, maar ook vond zij dat wij terug moesten naar 7 voedingen van 90 en max 100cc en dan om de 3 uur en dan ook nog eens er voor wakker maken als hij zou slapen. Nou wij dus geprobeerd maar hij heeft gewoon echt niet genoeg aan 100cc en gaat het dus op het krijsen zetten. Wij hebben ons oude 135cc weer terug gedaan. Gelukkig hebben wij afspraak a.s. donderdag bij CB vragen we het gelijk na wat we beste kunnen doen. gr vruchtje
Wij hebben ook nutriton gebruikt en dat heeft goed geholpen tegen het spugen. Een paar dagen geleden besloot ik toevallig ook om terug te gaan naar 6 voedingen van 135 cc vanwege al het spugen. Maar gisteren was het opeens 2 uur na zijn fles brullen van de honger, en ben ik weer 175 cc gaan aanbieden. Nu is hij weer tevreden. Ik wil je kinderarts niet tegenspreken, maar ik zou ook gewoon 135 cc blijven geven als ik jou was... En dan heel goed opletten hoe hij drinkt en reageert als de fles leeg is. Ik hou Mischa na zijn fles extra lang rechtop bij me, zodat alles lekker kan zakken. Hij krijgt trouwens ipv om de 4 uur gewoon om de 3 uur een fles. Ik probeer als het lukt te rekken naar 3,5 uur, maar langer houdt Mischa het zelden vol. (alleen 's nachts)
Nee ik wil kinderarts ook niet tegenspreken daarom hebben we juist advies opgevolgd. Helaas werkt het niet gewoon niet voldoende voeding precies de reden dat jij mischa nu 175cc aanbiedt. Maar als hij dat om de 3 uur die hoeveelheid krijgt is dat dan niet teveel? (wil natuurlijk niet mee bemoeien). ander vraagje jij bent weer wat verder dus misschien weet je het uit ervaring. Vanaf wanneer is het het beste om je kindje op vaste tijd naar bed te doen s'avonds? Nu verschilt het nog meestal rond 22.00 uur maar ligt eraan wanneer hij laatste voeding krijgt en hoeveel hij die dag heeft geslapen. Misschien is hij daar ook nu nog te klein voor of nu al aanleren in bed te leggen op bepaalde vaste tijd? gr vruchtje
Als hij een 6e fles krijgt is dat inderdaad erg veel ja. Hij krijgt sowieso veel hoor (200cc per kilo lichaamsgewicht ipv 150cc), maar hij heeft iets in te halen. De kinderarts zei bij de laatste controle dat de volgende stap (wanneer Mischa daar aan toe zou zijn) was om naar 5 flessen van 150cc water + 5 scheppen voeding te gaan. Volgende week zijn we een maand verder (en gaan we weer naar de kinderarts), dus ik denk dat het wel netjes is dat we nu aan die hoeveelheid zitten. Bovendien slaapt hij 's nachts 9 uur achter elkaar. Naar het antwoord op je andere vraag ben ik ook nog steeds op zoek. Mischa breng ik 's avonds naar bed wanneer hij zelf in slaap valt, meestal is dat ongeveer half negen, negen uur. Soms vroeger, soms later. Hij is volgens mij te klein voor een vaste tijd, maar ik ben ook erg benieuwd op welke leeftijd je dat wel kunt gaan doen! Misschien dat anderen een idee hebben?
Met vijf/zes weken (weet het echt niet meer precies) ging onze krummel van 7 flessen van 100 ml (90/3) over op 5 flessen van 1356 (120/4). Dat heeft ze zelf geregeld. Ook wij hadden vanuit het ziekenhuis meegekregen om haar om de drie uur te voeden en haar daarvoor wakker te maken, maar op die leeftijd begon ze te klooien met de inhoud. Ene flesje meer en dan wilde ze het volgende flesje niet. Pff, doodmoe werd ik ervan. En toen heb ik een dag gewoon "geluisterd" naar wat ze zelf wilde en na een dag hadden we een schema van om de vier uur en ze sliep ineens 's nachts door. Dus gingen we van 7 naar 5. Hoeveel ze toen woog, weet ik niet, ergens tussen 3990 en 4725 (zat tussen deze twee metingen (op verschillende weegschalen) in), wel dichterbij de 4725 denk ik. Over vaste tijd naar bed: ons meisje gaat na de laatste fles naar bed. Dat is meestal rond 20.30 uur. Kan iets later worden en ook iets eerder. Toen ze zo klein was, ging ze gewoon als ze moe was. Toen was ze hooguit een uurtje op steeds, volgens mij. Verschonen, fles, even uitbuiken, af en toe wat spelen en hupsakee, weer in bed. Ik denk dat wij pas echt over een vaste bedtijd spreken als ze gewoon avondeten krijgt. Nu houden we goed in de gaten wanneer ze moe wordt en ze slaapt vaak rond 18.00 uur een uurtje. En ook echt niet langer. Dat vind ik wel gek, omdat ze na de fles van 20.00 uur altijd gewoon gaat slapen en dan tukt ze de hele nacht door. Ik denk wel eens: hoe WEET ze dat nou? Maar dat zal d'r biologische klokje wel zijn. Dat is bij haar goed ontwikkeld en als ik de verhalen hier lees, knijp ik wel in m'n handjes!
Levi is nu 6 weken en krijgt al een aantal weken 5 flesjes van 135ml per 24 uur. Ik merk nu dat ie daar te weinig aan heeft, dus we zijn nu aan het opbouwen naar 5 flesjes van 165ml per 24 uur.