Hallo, Ik ben erg benieuwd naar het ritme bij een baby van twee maanden. Hoe belangrijk is het om al met een beetje vast ritme te beginnen en wat voor ritme hebben/hadden jullie? Bij ons is er nl bijna tot geen ritme. Ik bedoel dan waar jullie baby slaapt en wanneer het badje en zo....??? Hoe laat naar boven s'avonds... ik wil er eigenlijk nu wel een beetje mee beginnen.. Alvast heel erg bedankt.. Groetjes maria
sochtends in badje om de dag (al vanaf dr geboorte) savonds Pyjama aan en op een vaste tijd in bed (moe of niet moe) vanaf een maand of 2 deden we dat denk ik Ook lees ik savonds een verhaaltje voor (ja ook al vanaf het begin) en zet ik de zingende woezel aan. Dit doe ik nu nog steeds.
mijn dochtertje is 9 weken oud smorgens tussen 8 a 10 uur word ze wakker dan geef ik de fles van 180cc en dan kleed ik haar aan even kroelen en spelen dan valt ze meestal in slaap op me schoot en breng ik ze naar boven in bed dan word ze tussen 12:00a14:00 uur weer wakker voor de fles dan weer spelen en kroelen en weer slaap ze op schoot dan breng ik ze weer naar bed dan komt ze tussen16:00a18:00 uur en dan weer spelen enz als ze weer slaapt dan weer naar boven in bedje dan komt ze tussen20:00a22:00uurgaat ze in bad en dan de fles en ga ze naar bed en komt de volgende dag ochtend weer tussen 8 a 10 uur ik weet het anders ook niet hoe ik haar ritme moet verdellen ofzo
owja sorry tussen 20:00 a 22:00 uur gaat ze in bad ik doet ze altijd savonds in bad heb ik bij me 1e dochtertje ook altijd gedaan hoewel nu me oudste dochter nu smaorgens en savonds in bad gaat ze vind het zo leuk hwaaaa
Wij hadden niet echt een ritme met 2 maand.. Badje deden we om de paar dagen, dat was dan meestal overdag, omdat hij en 's avonds te wakker van werd. Wat ik wel deed: 1e slaapje in eigen bedje (en ik douchen), 2e slaapje in reiswieg en dan boodschappen doen, 3e slaapje huishouden/eten voorbereiden. Maar dat was niet op tijd ofzo. Gewoon op zijn ritme..
haha ik wilde ook erg graag een ritme met 2 maanden en was jaloers op alle moeders die rpecies konden vertellen hoe laat en hoe vaak ze wat deden. Ik heb me uiteindelijk erbij neergelegd dat hij nog te jong was voor een ritme en naarmate de tijde vorderde kwam er vanzelf een ritme in. en zelfs dan wordt het ritme regelmatig van de leg gebracht. Waar ik wel voor zorgde was dat er in de handelingen die ik deed een mate van voorspelbaarheid was. Zoals het verzorgen 's ochtends, of de voedingen. Zo weet het kindje waar hij of zij aan toe is. succes ermee
Hier nog geen ritme. Ieder geval niet echt ligt er aan of ze doorslaapt. Meestal niet en krijgt ze rond half 5 nog een fles en komt dan rond 8.30 maar soms komt ze om 6.00 voor een fles en dan pas weer rond 10.00uur. Savonds voor de laatste fles ( verscheelt ook nog van tijd) in bad of onder de douche. Na de fles van 8.30 aankleden, spelen bij moeheid terug in bed ( wakker) Slaapt dan vaak eventjes. ( 3 kwartier) Is dan weer wakker, even spelen op haar kamertje ( 15 min) en valt dan weer in slaap. 4 uurtjes later weer een fles, boeren, spelen en bij moeheid weer naar bed. Hier verscheelt het echt nog van dag tot dag. Ze ligt sinds gisteren nu ook overdag in de puckababy en ze slaapt hierdoor stukken beter overdag. Ze ligt nu al vanaf half 11. savonds rond etenstijd is ze vaak wakker, en savonds onrustig. Dus is ze vaak beneden bij een van ons in de draagdoek.
Hier is het erg moeilijk om een ritme te krijgen ivm het 's ochtend naar school brengen van me zoontje.Als we thuis zijn wordt ze soms in de maxicosi wakker en soms niet. Ook komt ze soms nog voor een flesje 'snachts en zijn d'r flestijden weer een beetje anders. Maar haar slaap pakt ze toch wel en het is gelukkig een makkelijk kind. groetjes minnie
Hier een soort van ritme op het moment: -Tussen 4:00 en 6:00 wakker voor 1e flesje en terug in bed. -Wakker rond 8:30. Tussen 8:30 en 9:30 2e flesje In de box want hij is dan heel erg wakker na de lange nacht. Hij doet dan een klein slaapje van 3 kwartier. -Tussen 12:00 en 13:00 3e flesje en na een halfuurtje het bedje in. Hij word ergens tussen 14:00 en 16:00 wakker -Tussen 16:00 en 17:00 4e flesje Even in de box dan een slaapje boven van 1,5 uur ongeveer Tussen 18:30 en 19:00 weer wakker -Tussen 19:15 en 20:00 uur badje en laatste 5e flesje en dan gelijk naar bed. Ik probeer de avondtijd van 20:00/20:30 uur aan te houden. Wij hebben gemerkt dat hij vanaf dat tijdstip het beste slaapt.
Hier heb ik totaal geen ritme. 's Ochtends maak ik F om 8.00 wakker. Dan was ik hem of hij gaat in bad. Vervolgens een fles (150) en knuffelen. Dan in de wipstoel of box. Als hij moe wordt dan gaat hij in de wandelwagen beneden slapen. Hij drinkt erg wisselend (tussen 60 en 180 ml), slaapt ook wisselend (wakkere dagen en slaapdagen). Het komt nu regelmatig voor dat hij wakker wordt van de honger en dat hij dan wakker blijft tot na de fles erna. 's Avonds gaat hij naar bed als wij naar bed gaan en krijgt dan boven op ons bed de laatste voeding, om 22.30. Om de nacht slaapt hij door en om de nacht komt hij voor nog een voeding. Een ritme is echt nog ver te zoeken. Ik hoop dat hij iets meer ritme heeft als ik straks in januari weer ga werken.
Ik heb de kleine het ritme aan laten geven. Het kwam allemaal vanzelf, heb er niets voor hoeven doen.
ritme overdag hebben wij echt nog niet haha! ligt er vooral aan dat max de ene keer tot 6 uur slaapt en dan tot 8 uur...en dan ligt het hele drinken over de dag weer anders dan de dag ervoor zeg maar... ik zorg wel dat hij 's avonds om 7 uur in bed ligt maar meestal is hij rond 6 uur al zo kapot moe dat hij er al om half 7 in ligt...
Ritme? Wat is dat? Ik had de afgelopen dagen een soort van ritme, Eelco zat op 5 flessen. Overdag slaapt hij nooit zoveel, maar vanaf 1700 smiddags wel. Dan kwam hij rond 2100 nog een keer voor een fles, en sliep weer verder tot de nachtvoeding (rond 0200/0300 uur). Daarna sliep hij weer tot een uur of 0630. Maar vandaag is alles weer anders, dus ik laat het maar gaan..hij geeft het zelf aan.
Het enige dat wij hier aan "ritme" doen is om 19 uur naar bed. Moe of niet.... Verder geen ritme...ik kijk en luister naar haar lichaamstaal.
Ik denk dat de kleine nog te jong is voor een ritme en dat deze vanzelf komt. Hier is de kleine iets ouder, en we krijgen steeds meer ritme. Ik kijk vooral naar de kleine, heeft hij honger, dan krijgt hij de fles, is hij moe dan gaat hij naar bed. Vaak kom ik toch wel met de flessen op dezelfde tijden uit dus 4 uur ertussen, maar soms red ik dat een keer niet, maar aan het einde van de dag komen we toch altijd weer mooi uit zonder al te veel te moeten rekken en sussen, want daar wordt je pas echt moe van en is ook niet leuk voor de kleine. Het vaste ritme heb ik alleen als hij 's-ochtends rond dezelfde tijd wakker wordt, maar hij haalt het niet altijd om de hele nacht door te slapen, dus dan heb ik weer een ander ritme. Je kunt er wel voor kiezen je kind altijd op dezelfde tijd te wekken om ritme te krijgen, ik kies hier zelf niet voor, als hij om half 6 de fles krijgt ga ik hem niet om half 8 wakker maken voor een voeding. En trouwens de kleine slaapt hier de ene dag meer dan de andere dag, en soms wil hij 's-avonds gewoon niet gaan slapen, ik kan hem ook niet dwingen te slapen als hij niet moe is of niet wil... Ik probeer alles wel op een zelfde volgorde te doen zodat de kleine toch weet waar hij aan toe is. Dus wakker-voeden-spelen-naar bed bij moeheidssignalen, wordt hij tussendoor wakker en gaat hij niet verder slapen en heeft hij nog geen honger dan wakker-spelen-naar bed bij moeheidssignalen. Badje doe ik vaak 's-ochtends rond 11 uur, maar soms 's-middags als hij te veel honger heeft om 11 uur.
Bedankt voor jullie reacties.. Als ik al een beetje een ritme had dan is dat nu weer door de war, gisteren heeft ze prikjes gehad..weet dat het nodig is maar vind het zo zielig.... Gelukkig heeft ze vannacht heerlijk geslapen.. Ik ga denk ik gewoon s'avonds beginnen met vaste rituelen. Ze is nu s'avonds meestal tot wij op bed gaan beneden en gaan nu proberen om haar vanaf acht uur naar boven te doen, zal wel gek zijn om in een keer weer met z'n tweeen op de bank te zitten.. Iig nogmaals bedankt..
Hier altijd op verzoek gedaan. Eerste 3 maanden sliep ze s avonds niet. We gingen dan standaard om half 10 naar boven, douchen met papa, voeding op bed en de nacht in. Met 4 maanden ging ze om 19u naar bed. Verder eten en slapen op verzoek. Meestal hadden we even een ritme en gooide ze het weer om. Zo rond 9 maand had ze zelf echt vaste tijden, wat ze later alleen wat aanpaste als ze naar minder slaapjes ging.
Timo is net twee maanden en sinds een week of drie hebben wij een strakke regelmaat waar wij ons alledrie prettig bij voelen: - 7-8 uur wordt Timo wakker, fles op ons bed, knuffelen totdat hij begint te gapen, schone luier, terug in zijn eigen bed. - 10:30 uur: Badje, fles, knuffelen, box, schone luier, slapen in eigen bed. - 15:00 uur: fles, knuffelen, box, schone luier, slapen in eigen bed. - 19:00 uur: idem - 22:30 uur: voor deze voeding moet ik hem altijd wakker maken. Fles, kort knuffelen, schone luier, slapen in eigen bed. Timo wordt meestal wakker als het tijd is voor zijn fles, zo niet dan maak ik hem wakker met een half uurtje speling. Dat is niet moeilijk, omdat hij dan al niet meer diep slaapt. Alleen voor de laatste fles is het lastig om hem wakker te krijgen, zo sneu. Ik heb veel gehad aan het kleine boekje van Ria Blom, Regelmaat brengt rust. Zal vast niet bij ieder kind werken of voor ieder kind nodig zijn, maar Timo doet het er goed op en daarom wij ook.