He meiden, ik vroeg me af hoe lang het bij jullie duurde voordat je kleintje ook terug kon rollen, toen hij/zij eenmaal van ru naar buik rolde... Thirza draait namelijk vanaf 5 mnd van rug op buik, maar nog steeds niet terug! Word er af en toe een beetje stapeldol van, (momenteel vooral in bed een ramp moet 'r steeds terugleggen. In de box enzo zit ze nu merendeel van de tijd, dat scheelt weer. Maarja, van zitten leer je nou ook niet bepaald omrollen ).
Ik lees mee! Ik zit met hetzelfde probleem. Mijn zoontje rolt nu sinds 1 week om, hij is 4,5 maand. Maar terug: ho maar! O jee... als dat nog 2/3 maand kan duren...? In bed laat ik m trouwens zo. We hebben een aerosleepmatrasje en hij valt ook vaak op zn buik in slaap, maar ik vertrouw erop dat hij sterk genoeg is om zn hoofd om te draaien. En nou ja, mocht ie toch op zn neus willen liggen (?!) dan hebben we dat matrasje nog! Maar in de box of op de grond gaat ie zo gefrustreerd puffen en steunen dat ik m toch maar weer terugrol... en zo blijf je aan de gang, want in no time ligt ie weer op zn buik!
@Druif: dat gefrustreerde gepuf is hier dus ook in bed. Als het licht is en ze heeft liggen spelen, valt ze gelukkig wel op d'r buik in slaap, maar in het donker... Dus vannacht om 1 uur en om 2 uur haar terug wezen draaien weer, GGRRR Van mij mag ze nu eindelijk wel eens terug gaan draaien, had nooit gedacht dat daar zo lang tussen zou zitten! Ben dus benieuwd, of er mama's zijn bij wie het nog langer duurde? Kan ik me ff mentaal voorbereiden,
Ow, da's vervelend ja... Hier eergisteren nacht ook een keer om 2 uur 's nachts een gilletje... wij rechtop in bed... lag meneer op zn buik, met zn hoofd ergens bovenin het ledikant en een armpje tussen de spijlen... lag hij dus vast. haha, het was wel een leuk gezicht, maar ik was blij dat hij dit grapje niet elke nacht herhaald (ff afkloppen). Als je het gepuf negeerd, valt ze dan niet ook in slaap 's nachts?? Of gaat ze dan huilen?
Soraya rolde eerst van buik naar rug en sinds eergisteren kan ze van rug naar buik, dus zij kon het al.. kan je het niet een beetje stimuleren? oefenen met de kleine, lokken met een speeltje ofzo? kan me namelijk voorstellen dat het erg vervelend is!
mijn dochter rolde vrij snel ook weer terug ,binnen een paar weken . ben toen gelijk met haar gaan oefenen hoe ze terug moest rollen. nou kreeg ze al rol oefeningen van af dat ze 3 maanden was ivm voor keurshouding
Hier heeft er 3 maanden tussen gezeten. Met net 4 maanden rolde ze naar haar buik en met net 7 maanden weer terug.
Mijn dochter rolde eerst van buik naar rug......... toen van rug naar buik en nu moet ze weer opnieuw leren van buik naar rug , ze kan het namelijk niet meer .
Hier zo'n 2 maanden. Met 4 maanden kon hij van buik naar rug. Maar omdat hij liever op zijn buik lag, heeft hij 2 dagen gerold, en had hij daarna door dat op je buik blijven liggen veel leuker was. Met 6 maanden kon hij ook van rug naar buik rollen. En pas toen ging hij ook weer van buik naar rug rollen.
Hmm, is dus wel vrij normaal dat er ook lang tussen kan zitten Ik oefen me suf hier, maar ze snapt het maar niet, helaas.... Ze verkrampt ook echt een beetje als ze dan omrolt: alsof ze bang is dat ze valt ofzo, (dat bang voor vallen had ze met een maand ook in bad). Heel af en toe rolt ze per ongeluk wel terug, maar in bed dus sowieso niet: is gewoon te krap. ALS ze wel terugrolt, is het meer een soort van vallen en gebeurt het bij ons op bed, waar ze dus alle ruimte heeft en geen harde ondergrond. Laten liggen 's nachts is niet echt een optie: wordt gewoon brullen, heb ik laatst een paar keer uitgeprobeerd, en dan slaapt ze niet zo gemakkelijk weer in. Toch maar redelijk snel terugleggen hier dus, (ik wacht wel even hoor, om haar wel de kans te geven zelf iets te gaan doen, maar om haar en mijn nachtrust niet nog meer te verstoren dan het toch al is, probeer ik er dus ook wel weer op tijd bij te zijn).
@Sonja: hier dus ook een voorkeurshouding gehad en verholpen bij de osteopaat. Was even benieuwd naar de oefeningen die jij deed... misschien heb ik er hier nog wat aan,
Hoi Rozemarijke, Ik vind het een goede topic, vraag het me ook af, maar ons zoontje is pas begonnen met omdraaien van rug naar buik, vanaf 4 maanden. Ik ben ook erg benieuwd hoelang dat ongeveer kan duren. Ik ken mensen bij wie het een week duurde maar ken ook mensen bij wie het maanden duurde. Ik heb het ook hoor 's nachts dat gepuf haha dan moet ik hem weer omdraaien soms 3 keer per nacht.
Hmm, nou maak ik me zorgen omdat ons meisje nog helemaal niet draait.... Ze begint nu net een beetje op haar zij te liggen, terwijl ik het wel regelmatig even met haar oefen. Begint het draaien met eerst op haar zij draaien?
Ja, daar begint het mee, Enneh, Thirza was redelijk vroeg (ze zijn er nog wel vroeger, maar het mag dus ook later: is allemaal nog normaal).
mijn mannetje kon eerst van buik naar rug, sinds vier maanden ook van rug naar buik. toen kon hij ook niet meer terug en was het 's nachts ook bal. We hebben hem een week nog terug gelegd, nu rolt hij alle kanten uit. Ik heb hem al in alle standen gevonden 's ochtends. Hopelijk lukt het bij jullie ook snel, zodat je weer kunt genieten van je nachtrust.