China is nou niet echt vergelijkbaar. Daar wonen miljoenen mensen in 1 stad. Daarnaast gebouwen, autos en bussen waar je u tegen zegt die allemaal meespelen in de luchtvervuiling. Ja roken is slecht voor je, maar lucht vervuiling zoals in china veroorzaakt het echt niet!
ja en in de kroeg was ook meer te doen dan enkel roken maar hoeveel kroegen en discotheken zijn er dicht?
haha maar ja daar leven (volgens mij) ook meer mensen per vierkante meter dan hier dus ja niet gek dan.
Ik heb even gegoogled. Op mens en gezondheid staat (in context over kinderen die meeroken) dat buiten roken de op 1 na beste oplossing is, naast stoppen met roken , omdat de rook dan niet direct ingeademd wordt door het kind. Ik ben nog op zoek naar getallen *edit* Ik stop met zoeken naar cijfers want er is bijna alleen onderzoek gedaan naar schadelijke effecten van meeroken in ruimtes (ofwel, binnen). Over buiten roken kan ik verder niks vinden.
Ik ben wel benieuwd waar we de belasting vandaan halen als straks niemand meer rookt....dat gaat nl om veel geld.
Daar zijn heel veel opties voor... Dat is allemaal te berekenen. Misschien een idee om de Vettax dan door te voeren https://nl.wikipedia.org/wiki/Vettaks Win-win zou ik zeggen
tja dat vind ik dus net weer zo'n gevalletje als het roken. Wie ben ik om iemand met een BMI van 35 zn frietje te ontzeggen?? Misschien heb ik daar een mening over...misschien niet...maar het zijn mijn zaken niet.
Nou ik vind het wel een goeie eigenlijk. Zo is het nu toch ook met sigaretten? En als je gewoon gezond eet koop je niet zo heel veel ongezonde dingen, dus valt het echt wel mee hoeveel extra je eraan kwijt bent
Oh ik zou niemand er op aanspreken maar van mij mag het verboden worden. Als ik in de wind zit ruikt mijn hele hebben en houden ernaar. Vind ik ja.. jammer..
Ik ontzeg ook niemand zijn sigaret. Maar ik hoef niet in die stank, die overigens in je kleding blijft hangen, te zitten.
Klopt, de kankerbestrijdingsorganisaties adviseren ook om buiten te roken, en geven uitslagen over nadelige effecten van het binnenroken. En ik rook zelf niet, maar kan heel slecht tegen nondiscussies waarin mensen allerlei dingen als feiten presenteren om hun punt te maken, terwijl die' feiten' nergens mee onderbouwd zijn. Ik lees hier tig aannames rondgestrooid worden ('grote aantallen zieken en doden als gevolg van meeroken buiten , zelfs de sigarettenrook als DE oorzaak van luchtvervuiling in China ) die nergens op gebaseerd zijn. Ik heb aan degenen al een paar keer gevraagd tot welke afstand dan die rook in buitenlucht schadelijk is, maar zoals gewoonlijk geen antwoord erop. En 'last van stank' begrijp ik heel goed, maar op basis daarvan heb ik als niet-roker geen aanspraak op buitenlucht. Die is van ons allemaal. Ik heb ook overlast van bbq-rook in de straat (CO2 in de lucht), rook uit de open haarden (wederom CO2! ), verspreide veemest op het land (mestgassen! ) enz, en deze stankveroorzakende dingen zijn zelfs onderkend als algemene luchtvervuiling. En toch heb ik geen aanspraak op de vrije ruimte daarbuiten en op de openbare lucht.
Ik woon in een appartement en bijna elk weekend komt de rook van iemand in het gebouw door het luchtrooster van het toilet en de afzuigkap bij ons naar binnen. Het is zooo ranzig! Als we de balkondeur niet opendoen is het echt niet uit te houden. Maar ja je kan moeilijk mensen verbieden in hun eigen huis te roken. Op een terras vind ik het ook smerig als de rook mijn kant op komt maar ja wat doe je ertegen? Ergens anders gaan zitten is dan het beste.
Veel Het zou dom zijn om die door te voeren, het is simpelweg niet haalbaar om een deel rookvrij te maken. Ik denk dat bij ons in het centrum een groot deel vand e cafés hun deuren kunnen sluiten als het terras rookvrij moet worden gemaakt.
Overigens is het ook een slecht argument om de niet-rokers de 'schuld' te geven van het rookverbod. Het is allemaal begonnen omdat de politiek heeft besloten dat werknemers recht hebben op een rookvrije werkplek. In de horeca hebben we er in het begin enorm om te lachen. Werken in een cafe als je niet tegen sigarettenrook kan😁
Ik vind buiten in de rook staan of zitten niet prettig, maar niet zo erg als de overlast binnen. Ik ben erg blij dat het officieel in de kroeg niet meer mag en vermijd kroegen die het verbod niet naleven. Maar buiten? Tja, ik zal er niet verdrietig om zijn als het niet meer mag. Best blij zelfs. Maar als het niet doorgaat vind ik het oom wel best. Het enige dat ik wat betreft buiten roken wel echt storend vind, is inderdaad een bushokje. Ik vind niet dat een roker het recht heeft om een ander de regen of koude wind in te jagen, omdat hij zo nodig moet roken.
Ja, die plaatjes slaan dus echt helemaal nergens op. Ik snap niet waarom mensen dat nog blijven posten en waarom rokers zich zo verdedigen en er dingen bij halen die hier helemaal los van staan. Het lijkt me geen geheim dat roken ontzettend ongezond is.