Nou meiden, Hier weer een nieuw raadsel van de dag.. Hoor graag jullie gedachten erover. Gyn belde mij net op. Hij gaf aan: De waarden zijn licht gestegen (wist ik al natuurlijk), maar deze waarden zijn zodanig laag, dat dit 100% geen goede zwangerschap kan zijn. (de gyn zijn woorden). Ik vroeg wat ik kon verwachten, en wat dit dan mogelijk kon zijn. Hij gaf aan dat een BBZ hoogst onwaarschijnlijk leek in zijn ogen. Hij zei ook dat ik me daar niet zo'n zorgen om moest maken. Dus ik vroeg of het dan om rest weefsel kan gaan. Ook dit vond hij hoogst onwaarschijnlijk, ook gezien de echo. Dus ik vroeg nogmaals, wat dit dan kan zijn. Toen zei hij dat hij vermoed dat het toch gewoon een miskraam is geweest vorige week, en dat mijn lichaam gewoon raar doet door het hcg te laten stijgen, en dat mogelijk een foute meting de hcg hoger aangeeft dan hij is. (dus hij stuurde richting mogelijk 2 foute bloedmetingen). Dit laatste vind ik persoonlijk heel raar, want mijn testjes worden toch ook duidelijker ? Maar goed, hij wilde dat ik maandag weer bloed kom laten prikken om de hcg waarde te bepalen. Hij zei 'als die gestegen is, hebben we een groot probleem, en moet er verder onderzoek gedaan worden'. Wat is dit nu allemaal ? BBZ hoogst onwaarschijnlijk, maar toch een groot probleem ? Ik ben niets wijzer geworden, des te angstiger/onzekerder. Wat zijn jullie gedachten hierover ?
jeetje lieve slunae: ik hoop dan maar echt dat je hcg straks gezakt is meid.. ! ik weet het anders echt niet meer! ontzettend raar dit... pfff je schrijft geschiedenis zo, volgens mij is dit nog nooit eerder gebeurd... ik wil je echt heeeel veel sterkte wensen.. dit is zo vreselijk, die onzekerheid..... ik hoop echt dat t niks ernstigs is.. jeetje
Geen idee Slunae, ik weet niet meer wat ik tegen je moet zeggen. Ik zou graag het antwoord voor je hebben, maar dit is zo gek.. Ik heb er nog nooit van gehoord, dat je lichaam HCG aan blijft maken als het vruchtje is afgestoten... De beste man is hier de specialist, maandag maar weer braaf bloed laten prikken en afwachten wat de gyn daarvan zegt... Maar waar hij op doelt met "groot probleem" ?? Jakkes, nog 3 dagen in deze onzekerheid (die alsmaar groter wordt) Sterkte!!!!! X
Ik zat net te denken.. Zou hij met 'groot probleem' bedoelen dat er een vruchtje zit met serieuze genetische afwijkingen. Hij zei namelijk wel dat dit 100 % geen GOEDE zwangerschap is, maar hij zei niet dat dit GEEN zwangerschap is. De rest sluit hij ook bijna uit, behalve dat er een miskraam geweest is, en dat mijn lichaam raar zou reageren.. Ik begin het idee te krijgen dat hij aan meer denkt, dan hij zegt.. Klinkt dit ergens logisch ? x
Jeetje, ik snap niet waarom ze je niet gewoon even laten komen voor wat verder onderzoek! Nu moet je dus een heel weekend in onzekerheid en angst zitten! En dan die woorden 'een groot' probleem', maar niet aangeven wat precies. Ik vind het echt belachelijk eigenlijk! Het is wel fijn dat je min of meer bent gerustgesteld over een BBZ maar verder... Ik heb ook geen idee hoe het dan zou kunnen komen allemaal, maar daar is zo'n gyn toch voor om dat uit te zoeken. Ik zou hier ook wanhopig van worden zeg. Kun je niet terugbellen en vragen of je misschen kan langskomen? Heel veel sterkte ermee, meid! Het is vreselijk om een miskraam te krijgen maar dit is nog veel erger eigenlijk, als je niet weet waar je aan toe bent.
ja, ik snap wat je bedoel Slunae... het vervelende is dat het speculeren blijft, en je hoofd hier echt van op hol slaat.... Ik weet er echt te weinig van, hoop alleen maar dat je snel duidelijkheid krijgt!!!
Slunae, ja dat klinkt wel een beetje logisch eigenlijk! Maar waarom zegt hij dat niet gewoon dan? Misschien toch nog een keer bellen en gewoon op de man af vragen! Je hebt recht op duidelijkheid!
Ik zag dit nog op internet, zoiets heb je zelf vast ook al bekeken, maar daarop lijkt jouw HCG waarde toch niet direct op een zwangerschap met slechte afloop? Oke, het is erg laag, maar het valt volgens deze tabel nog gewoon binnen het normale.... Dat het niet snel stijgt is natuurlijk wel verontrustend, maar dat er zo stellig wordt gezegd dat het geen goede zwangerschap kan zijn.... Gedurende de zwangerschap variëren de HCG-waarden in je bloed sterk (zie tabel) en in het begin van de zwangerschap stijgen deze waarden niet bij alle vrouwen even vlug. Meestal verdubbelt deze hoeveelheid om de 48uur in het begin, om rond de 10e week tot een piek op te lopen. Vanaf de 16e week komt de hoeveelheid op een veel lager peil en houdt zo aan tot het einde van de zwangerschap. gerekend vanaf ELM (eerste dag laatste menstruatie)IU/L of MIU/MLgerekend vanaf bevruchtingNiet zwanger< 5-21 dagen0 - 57 dagen28 dagen3 - 42614 dagen35 dagen18 - 7.34021 dagen42 dagen1.080 - 56.50028 dagen49 - 56 dagen7.650 - 229.00035 - 42 dagen57 - 78 dagen25.700 - 288.00043 - 56 dagen79 - 100 dagen13.300 - 253.00057 - 78 dagen2de trimester4.060 - 65.40017 - 24 weken3de trimester3.640 - 117.00025 weken - bevallingNa bevalling< 5- Meer artikels:
oh, zo komt de tabel er niet goed in.. In de tabel staat: cyclusdag 28: 3-426 IU/L of MIU/ML (14 dgn vanaf bevruchting) cyclusdag 35: 18-7.340 IU/L of MIU/ML (21 dgn vanaf bevruchting)
Yes, ik heb dat gedaan. Heb net zijn assistente gesproken, en die snapt er niet veel van. Ze snapt vooral niet dat hij zegt dat als mijn hcg maandag hoger is, dat we dan een groot probleem hebben. Ze vermoed dat hij het niet zo bedoelde, maar ze snapte dat ik nu ongerust mijn weekend tegemoet ga, dus ze ging het meteen navragen aan hem persoonlijk wat hij daarmee bedoelde of waar hij aan dacht, en dan belt ze me zo terug... Ze zei dat het wél mogelijk is, dat na een vmk, de hcg licht kan stijgen, omdat je lichaam nog denkt dat het zwanger is... Maar in de meeste gevallen, zei ze, blijft hij even gelijk, of daalt hij direct. Over mijn waarden was ze het eens, dat het grootste kans is op geen goede zwangerschap, maar ze zei erbij dat dat volgens de waarden is die ze bij hun hanteren.... Gaat lekker zeg...
goed dat je gebeld hebt zeg! en u maar afwachten of je toch met wat meer duidelijkheid het weekend in kan.
Yes die tabel kende ik. Ze gaven net wel aan dat de waarden te laag zijn, maar ook de stijging te klein is van die 2 dagen. Lief dat je even wat dingen hebt opgezocht! Het geeft wel te denken he, al dit gedoe. Nu even aan het wachten tot ze terugbelt...
Jeetje Slunae, het wordt er ook niet duidelijker op voor je zo, alleen onduidelijker. Ik snap eerlijk gezegd niet waarom ze je niet even langs laten komen. Is toch vreemd als je HCG stijgt, terwijl er geen BBZ en ook geen vruchtje/weefsel meer zou zijn? Ik weet verder ook eigenlijk niet meer wat ik kan zeggen, enige wat ik denk is dat het toch nog een zwangerschap is (of deze nu goed is of niet), of dat je lichaam inderdaad nog denkt dat het zwanger is. Maar dat lijkt me geen reden voor stijging HCG, er moet namelijk echt iets zijn wat HCG afgeeft.. Pff, ik hoop dat je nog wat meer duidelijkheid kunnen geven voor je het weekend ingaat. Gewoon op je strepen gaan staan!
Oke, het duurde even maar ik ben net teruggebeld eindelijk! Ze heeft het met de gyn overlegd, en gevraagd waarom hij dat zo zei van 'groot probleem als het gestegen is'. Hij bedoelde het dus niet helemaal zo, hij bedoelde eigenlijk, als de hcg maandag weer gestegen is, is er toch iets gaande wat niet 'hoort' en zal er verder gekeken moeten worden. Wat er dan zou kunnen gebeuren is een curettage, of een kijkoperatie. Nu gaf ook zij aan dat dit onmogelijk een goede zwangerschap kan zijn, dus dat ik dat, hoe moeilijk dat ook is, ook echt los moet laten. Nu ben ik net op even heel intensief bezig geweest met m'n gedachten, heb al mijn energie in mijn onderbuik gericht, en hoop heel erg op duidelijkheid. Ik hoop dat ik nog een bloeding krijg en dat er restweefsel wat er misschien zit eruit gaat komen. Ik voelde binnen een paar minuten een enorme steek waar ik zelf best van schrok... Klinkt misschien raar hoor, maar ik hoop dat ik gewoon een bloeding krijg waarmee alles netjes schoongespoeld gaat worden.. want na al deze gesprekjes met toch wel de deskundigen, zou ik mezelf pijnigen met de gedachte dat het nog goed zou zitten zit.. Wat een onzekerheid.. mijn hoofd tolt.
jeetje slunae, het is echt heel erg heftig.. het is ontzettend moeilijk, maar goed dat je er zo over denkt, ik hoop ook dat je nog een bloeding krijgt en dat alles gewoon eruit is en dat maandag alle hcg weg is.. !
Slunae!! Ik had eerder willen kijken en reageren maar ben net thuis na een hele lange dag... Wat een gedoe en ook ik weet niet wat ik erop moet zeggen! Ik hoop ontzettend mee dat het maandag beter is en je het een plekje kan geven.. Word je erg onzeker zo van hè! Ik denk aan je meisje! Naat, hier ook zo beroerde nacht.. Ik moest elk uur plassen, zo vermoeiend.. Van jou dochter wel lief een ontbijtje op bed! Dat rond gespook is dan wat minder haha.. Wanneer wil je gaan testen?? Ben zoooooo benieuwd! Hier weer eens erg moe! Slechte nacht, vanmorgen 7u begonnen en nu net pas thuis.. Nu languit op de bank en niks meer doen..